محمدرضا صباغیان :مدیران معادن بافق مکلف به پرداخت دو درصد از فروش به عمران و آبادانی هستند

دسته: اخبار ویژه , نماینده مردم بافق در مجلس
۲ دیدگاه
دوشنبه - 1 مرداد 1397
مدیران معادن بافق مکلف به پرداخت دو درصد از فروش به عمران و آبادانی هستند

نماینده مردم بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی گفت :مدیران معادن شهرستان بافق مکلف به پرداخت دو درصد از فروش در عمران و آبادانی شهر هستند.

نماینده مردم بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی گفت :مدیران معادن شهرستان بافق مکلف به پرداخت دو درصد از فروش در عمران و آبادانی شهر هستند.

محمد رضا صباغیان بافقی صبح امروز در گفتگویی با خبرنگار” بافق فردا” با اشاره به برگزاری جلسه ای با حضور مسؤلین شهرستان با شورای حقوقی دیوان محاسبات گفت: عوارض دو درصد عمران و آبادانی بافق تنفیذی مقام معظم رهبری می باشد و هیچ کس به جز خود ایشان نمی تواند این قانون را ملغی کند.

وی با اشاره به صحبت های مدیر کل حقوقی دیوان محاسبات پیرامون قانون ارزش افزوده عنوان کرد: اعضای حقوقی دیوان محاسبات معتقد بودند با توجه به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده بایستی این دو درصد لغو شود.

صباغیان با بیان اینکه سوال “کرباسیان” معاون وزیر صنعت و معدن از دیوان محاسبات در خصوص قانونی بودن یا نبودن پرداخت دو درصد عوارض و جواب قبلی این دیوان فقط درباره شهرستان طبس بوده است خاطر نشان کرد: متاسفانه پس از این استعلام عوارض برای بافق و طبس ملغی شده بود.

رییس مجمع نمایندگان استان افزود:معاون وزیر و رییس ایمیدرو نیز این مصوبه را به معادن شهرستان بافق ابلاغ کردند و در صورت اجرایی شدن مشکلات زیادی برای شهرستان ایجاد می شد.

نماینده مردم بافق به مکاتبات متعدد و پیگیری های مسؤلین شهرستان بعد از مصوبه ملغی شدن دو درصد عمران و آبادانی اشاره کرد و یادآور شد: در جلسه با عادل آذر و با دفاعیات صورت گرفته شورای فنی حقوقی تشخیص داد این پرداخت حق شهرستان بافق است و باید پرداخت دو درصد ادامه پیدا کند.

وی با تاکید موکد به پرداخت دو درصد عوارض عمران و آبادانی توسط تمامی معادن اعم از بخش خصوصی و دولتی تصریح کرد:مسؤلین شهرستان بویژه فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر در پی اجرایی شدن تنفیذ ولی امر مسلمین باشند.

صباغیان همچنین با اشاره به محرومیت شهرستان گفت: در صورتی که مدیران معادن از این موضوع پیروی نکنند طبق قوانین و مقررات مربوطه با آنان برخورد خواهد شد.

وی عنوان کرد:در گذشته مردم برای رسیدن به حقوق بحق خود با اعتراضات مردمی خواسته خود را بیان می کردند که عواقب درستی در برنداشت اما امروز با کمک مسؤلین در بستری آرام طبق قانون پیگیری و حق به شهرستان بازگشت.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۰۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 2 مرداد 1397 - 12:37 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام افای صباغیان یه سر به شهرهای جنوبی وغربی کشور بزنید تا شهر محروم ببینیداین قدر پول از سنگ اهن گرفتیم چقدر درورزش وزیرساختهای اون هزینه شده حداقل باید درهر محله یه زمین چمن مصنوعی داشته باشید البته به هزینه شهرداری نه اینکه فردا دوباره به گردن معادن بیفتدبا پول هم باید سرمایه گذاری کرد تا منبع درامد ثابتی برای شهرداری داشته باشد شاید این عوارض بااین وضعیت کشور حذف شود شهرداربعدی میخاد از کجا تامین کند الحمدالله وضعیت شهرداری خوبه ولی فقط در مبلمان شهری هزینه میشود

اقبال این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 2 مرداد 1397 - 8:07 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت کاری در حد شق القمر .حیف مردم دیر شناختند صباغیان را وگرنه الان بافق سانفرانسیسکو بود

You cannot copy content of this page