مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی درجلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافق:مهم ترین کارکرد شورای فرهنگ عمومی ،گفتگو درمورد مفاهیم بنیادین فرهنگ است

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
بدون دیدگاه
جمعه - 19 مرداد 1397
مهم ترین کارکرد شورای فرهنگ عمومی ،گفتگو درمورد مفاهیم بنیادین فرهنگ است

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق،سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سالجاری در دفتر امام جمعه وبا حضور نماینده مجلس شورای اسلامی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ،امام جمعه،فرماندار و اعضای شورای فرهنگ با موضوع« مهاجران؛ بررسی علل و عوامل،پیامدهای فرهنگی و اجتماعی، ارائه راهکار»تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق،سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سالجاری در دفتر امام جمعه وبا حضور نماینده مجلس شورای اسلامی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ،امام جمعه،فرماندار و اعضای شورای فرهنگ با موضوع« مهاجران؛ بررسی علل و عوامل،پیامدهای فرهنگی و اجتماعی، ارائه راهکار»تشکیل گردید.

IMG_20180810_220823_919

جوادیان زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه ضمن تبیین سیاست های شورای فرهنگ عمومی عنوان کرد که باید شورای فرهنگ عمومی را فعال کرد ومهم ترین کارکرد شورا گفتگو در مورد مفاهیم بنیادین فرهنگ است .

IMG_20180810_220815_589

 وی اضافه کرد که  خوشبختانه مسئولان بافق؛ بسیار همگرا هستند و برای حل مشکلات دیدگاه مشترک  و هم سویی مناسبی دارند .

وی ضمن اشاره به تعریف فرهنگ عنوان کرد که فرهنگ کارکردهای مختلفی دارد که یکی از این کارکردها باز تولید فرهنگی است که متاسفانه آموزش و پرورش نتوانسته است تجارب گذشتگان و فرهنگ ان ها را به نسل جدید منتقل کند و این مساله باعث گسست فرهنگی شده است .
او ضمن اشاره به پدیده مهاجرت عنوان کرد عده ای معتقدند شبحی جهان را فرا خواهد گرفت که آن شبح مهاجرت است  و ذات جهان امروز مهاجرت و ناپایداری است..

وی مهم ترین مشکل مهاجران را نداشتن حس تعلق دانست و عنوان کرد مهاجران تنها به دلیل نیاز های اقتصادی مهاجرت می کنند و باید برای مهاجران فرایند جامعه پذیری را اجرا کرد.

نماینده مجلس هم در ابن جلسه خواستار عملیاتی شدن مصوبات شورای فرهنگ عمومی شد و پیشنهاد داد که  وظیفه هر ارگان و دستگاه برای اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی مشخص شود تا در جلسات بعد آن ها موظف به پاسخگویی باشند.

در ابتدا حسین ارجمند رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  شهرستان عنوان کرد مهاجرت در پاسخ به نیازهای اقتصادی، اجتماعی، و تحولات فرهنگی است  و مهم ترین عامل مهاجرت بیکاری و عوامل اقتصادی است.

وی با توجه به مهاجرت نیروهای کار از اطراف زاهدان و کرمان به شهرستان بافق عنوان کرد که متاسفانه مهاجران بافق نیروهای متخصص نیستند بلکه افرادی است که به خاطر فشارهای اقتصادی و تنگناهای زندگی مجبور به مهاجرت شدند و ناهماهنگی  بین فرهنگ مبدا و مقصد باعث بروز بسیاری از مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی مانند تکدی گری ، بی اخلاقی ، حاشیه نشینی و… گردیده است که باید هرچه زودتر به رفع این معضلات پرداخته شود .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱۴
برچسب ها:

You cannot copy content of this page