رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بافق :هیچگونه خطری حسینیه قنبری را تهدید نمی کند

دسته: اخبار ویژه
بدون دیدگاه
سه‌شنبه - 23 مرداد 1397
هیچگونه خطری حسینیه قنبری را تهدید نمی کند

رئیس نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بافق گفت:هیچگونه خطری حسینیه قنبریه را تهدید نمی کند.ق گفت:هیچگونه خطری حسینیه قنبریه را تهدید نمی کند.

رئیس نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بافق گفت:هیچگونه خطری حسینیه قنبریه را تهدید نمی کند.

لیلی رنجبر ظهر امروز در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار “بافق فردا” در پاسخ به اینکه علت تخریب قسمتی از حسینیه قنبریه چیست اظهار داشت:ضمن تشکر از حساسیت خبرنگاران در انعکاس اخبار شهرستان بافق و پیرامون تیترهایی که در چند روز گذشته در رابطه با تخریب حسینیه قنبریه درج گردیده برای روشن شدن اذهان عمومی در مورد این تخریب ذکر چند مسئله ضروری است که به آن اشاره می شود.

وی افزود:قسمت تخریب شده که هم اکنون در ابتدای خیابان مهدیه قابل مشاهده است مربوط به بنای یک انباری کوچک در ابعاد دو در هشت متر می باشد که در اوایل انقلاب بنا بر اذعان متولی حسینیه قنبریه برای استفاده و نگهداری وسایل و بدون طرح قبلی به حسینیه الحاق شده است و هیچگونه ارزش تاریخی و ثبتی ندارد و حتی بخشی از نمای حسینیه ثبتی را از سمت خیابان مهدیه مخدوش نموده است.

لیلی رنجبر با بیان اینکه تخریب فضای الحاقی به هیچ عنوان سبب آسیب به بنای ثبتی و ارزشمند حسینیه در حال حاضر نشده است تصریح کرد: مرمت اضطراری بخش حسینیه قنبریه در سال گذشته با مشارکت شهرداری در قسمت های اصلی این مکان صورت گرفته و در حال حاضر خطری برای بنای تاریخی وجود ندارد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بافق ادامه داد: میراث فرهنگی به متولی حسینیه که اوقاف است پیشنهاد می کند در صورتی که قصد بازسازی انبار حسینیه را دارد براساس طرح مناسب اقدام کند.

وی با اعلام آمادگی میراث فرهنگی برای مرمت بنای تاریخی حسینیه قنبریه بصورت طرح مشارکتی با متولی عنوان کرد:میراث پشتیبان بنای ثبتی است و در صورتی که انبار در طرح توسعه خیابان واقع شود و اوقاف قصد واگذاری به شهرداری داشته باشد باید طرح مناسب برای بهسازی نمای این قسمت تهیه نماید تا با تایید اداره کل میراث فرهنگی نماسازی این قسمت نیز صورت گیرد.

گفتنی است لیلی رنجبر در پاسخ سوال دیگری مبنی بر میزان اعتبارات این اداره در دو سال گذشته گفت:بزودی مجوز برگزاری نشست خبری از سوی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اخذ و در این خصوص نیز شفاف سازی خواهد شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴۲
برچسب ها:

You cannot copy content of this page