فرماندار بافق:مرکز آموزش صنایع دستی در بافق ایجاد می شود

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 14 شهریور 1397
مرکز آموزش صنایع دستی در بافق ایجاد می شود

عنوان مرکز آموزش صنایع دستی در سال جاری خبر داد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ جلسه انجمن میراث فرهنگی بافق با حضور فرماندار، بخشدار مرکزی، مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، شهردار و برخی دیگر از اعضای عضو این انجمن در محل دفتر کار زاده رحمانی برگزار شد.

فرماندار بافق در جلسه انجمن میراث فرهنگی شهرستان بافق به تخصیص اعتبار جهت تملک یک بنای تاریخی به عنوان مرکز آموزش صنایع دستی در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ جلسه انجمن میراث فرهنگی بافق با حضور فرماندار، بخشدار مرکزی، مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، شهردار و برخی دیگر از اعضای عضو این انجمن در محل دفتر کار زاده رحمانی برگزار شد.

فرماندار بافق در این جلسه با اشاره به اهمیت حفظ هنر صنایع دستی شهرستان از تخصیص اعتبار جهت تملک یک بنای تاریخی به عنوان مرکز آموزش صنایع دستی در سال جاری خبر داد.

محمد زاده رحمانی پیرامون توسعه زیر ساخت صنعت گردشگری شهرستان نیز عنوان کرد:لازمه تسهیل در ارائه خدمات کمپ های گردشگری به گردشگران فراهم شدن زیرساخت لازم می باشد که در این زمینه نیز بخشی از اعتبار شهرستان در سال جاری را جهت ایجاد و توسعه زیرساختهایی از جمله، آب ، برق، گازو جاده دسترسی اختصاص داده می شود.

در ادامه این جلسه مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان نیز به بیان گزارشی از اقدامات صورت گرفته درسه حوزه کاری خود از جمله گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی پرداخت.

لیلا رنجبرعنوان داشت: راه اندازی مجموعه های بوم گردی و ۲ سفره خانه سنتی در روستاهای رضاییه و صدرآباد، انعقاد تفاهم نامه خواهر خواندگی و عضویت در گروه گشکا از جمله اقدامات در حوزه گردشگری شهرستان در سال جاری می باشد.

وی افزود: چاپ تمبر اختصاصی صنایع دستی حصیری، تجلیل از پیشکسوتان عرصه صنایع دستی شهرستان، برگزاری دوره و مسابقات در عرصه صنایع دستی و مرمت سه خانه تاریخی، مرمت بخشی از کاروانسرای خان و مرمت باغ عمارت ، افتتاح محور حوض بازو و دفتر کانون بافق شناسی نیز از جمله اقدامت صورت گرفته در بخش میراث فرهنگی شهرستان می باشد.

در ادامه این جلسه هر یک از حاضرین به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود جهت بهبود وضعیت موجود در این بخشها پرداختند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۰
برچسب ها:

You cannot copy content of this page