گفتگویی با رئیس هیئت نجات غریق شهرستان بافق

دسته: عمومی
یک دیدگاه
شنبه - 14 مهر 1397
گفتگویی با رئیس هیئت نجات غریق شهرستان بافق

بافق فردا بر آن شد تا به منظور نگارش گوشه ای از زحمات و تلاش های روسای هییت های ورزشی شهرستان بافق که در دو سال گذشته روند رو به رشدی را داشته با آنان مصاحبه ای ترتیب دهد. برای اولین گفتگو خبرنگار " بافق فردا " به سراغ رئیس هیئت نجات غریق رفت و با وی اینگونه به گفتگو نشست.

بافق فردا بر آن شد تا به منظور نگارش گوشه ای از زحمات و تلاش های روسای هییت های ورزشی شهرستان بافق که در دو سال گذشته روند رو به رشدی را داشته با آنان مصاحبه ای ترتیب دهد.
برای اولین گفتگو خبرنگار ” بافق فردا ” به سراغ رئیس هیئت نجات غریق رفت و با وی اینگونه به گفتگو نشست.

– لطفا خودتون را معرفی کنید
به نام خدا.
بنده منصور صلاحی هستم متولد ۱۳۴۸ صادره از بافق با مدرک تحصیلی لیسانس و شغل معلمی و همچنین رئیس هیات نجات غریق و غواصی شهرستان بافق

_چگونه شد که به ورزش شنا و رشته نجات غریق روی آوردید؟

_ در سال ۶۸ یکی از ناجیان غیر بومی بنام” بهروز شاهپسندی” که در استخر روباز آهنشهر مشغول بود به بنده توصیه کرد تا به کلاس آموزش نجات غریق که در مرکز استان برگزار می شد، بروم من نیز از یکسو بخاطر نیاز شهر و از سوی دیگر علاقه زیادی که به این حرفه داشتم بلافاصله در کلاس مذکور شرکت کرده و موفق به اخذ کارت درجه ۲ شدم و بعد از آن بعنوان اولین ناجی و مربی شنا و در اولین استخر روباز بافق مشغول بکار شدم.

از آن پس هر ساله،دوره آمادگی سالیانه نجات غریق را در یزد گذراندم تا اینکه بعداز ارتقاء به درجه ۱ در نیمه دوم دهه ۷۰ بود که از سوی هیات استان ، پیشنهاد رئیسی هیات را به من پیشنهاد دادند و به اصرار آنها و دوستانم در بافق این پست را قبول کرده و بعنوان اولین مسئول هیات در شهرستان بافق منصوب شدم.

طی این مدت هم هیات را مدیریت کرده و هم بعنوان ناجی و مربی شنا در استخرهای بافق و آهنشهر بصورت تمام وقت و یا پاره وقت انجام وظیفه داشتم .

_ از فعالیت خود در این رشته ورزشی بگویید.
در سال ۸۶ با اخذ مجوز از اداره ورزش وموافقت هیات استان، سمیه دهقانزاده (که ناجی درجه ۱ نیز می باشد)را بعنوان نایب رئیس هیات در امور بانوان معرفی نمودم که فتح البابی بود در آموزش و افزایش ناجیان غریق در بخش بانوان،
از سوی دیگر با تعاملی که با هیات استان داریم و به جهت رفاه حال همکارانمان، هرساله دوره آمادگی ناجیان و بعضا جلسات توجیهی و حتی آموزش نیرو را در شهر برگزار کردیم.

طی چند سال اخیر با استعداد یابی که صورت گرفت تعداد ۱۱ نفر از آقایان و۱۲ نفر از بانوان در کلاس آموزش و یا ارتقاء معرفی شده و الحمدالله همگی موفق به کسب مهارت واخذ کارت درجه۲ و۱ شده اند که جا دارد در این زمینه از نائب رئیس هیئت و دبیر هیات مهدی توحیدی که نهایت همکاری را داشتند، تشکر نمایم.

-چند دوره آموزشی برگزار کردید؟

با توجه به اینکه نجات غریق و آموزش یکسری پیش نیازهایی اعم از آشنایی کامل با ۳رشته عمومی (اعم از کرال ،قور باغه و کرال پشت) دارد از نظر جسمانی نیز قابلیتهایی را هم باید لحاظ کرد که با توجه به این و تعداد کم حائزین شرایط ، هم در بخش بانوان و هم آقایان ،۲دوره افراد را به مرکز استان معرفی نموده که همگی با موفقیت دوره را به پایان رساندند.

اخیرا هم یک گروه ۴نفره از بانوان که در دوره آموزشی شرکت کرده بودند،به لطف خدا و با قابلیتی که داشتند،قبول شده و عنقریب جهت دوره کارآموزی معرفی خواهند شد.
همچنین یک گروه ۶ نفره از آقایان بعد از تشخیص در تست ورودی،جهت گذران دوره آموزشی به مرکز استان معرفی شدند.

در تابستان ۹۶ که تعداد علاقمندان در بخش آقایان به حد نصاب رسیده بود، کلاس را در بافق برگزار کردیم و خوشبختانه قبولی نسبتا خوبی را هم داشتیم.

-اکنون تعداد ناجیان فعال وغیر فعال شهرستان ،به تفکیک جنسیت در چه سطحی است؟

از بانوان ۲۰ نفر همکار داریم که ۱۶ نفر فعال هستند و از همکاران مرد هم ۱۶ نفر که ۱۰ نفر فعال و مشغول بکارند.

-در حال حاضر فعالیت هیات چگونه است؟

به خواست خدا تا بحال با همکاری بسیار نزدیک و صمیمانه که بین اعضا و ناجیان وجود دارد هیات خوب پیش رفته بطوریکه هر ساله مفتخر به دریافت تقدیر نامه از سوی هیات استان و حتی اداره کل ورزش شدیم و بارها از توانایی و فعالیت خوب هیات و همکارانمان درجلسات استانی یاد شده است.

-آیا تا کنون فعالیت ورزشی دیگری هم داشته اید؟

بله همانطور که قبلا ذکر شد در بحث شنا،بیش از یک دهه ،در آموزش و تربیت شناگران شهر که اکثرا قابل و مطرح و مدال آور درسطح شهرستان، استان وحتی کشوری(صنعت فولاد) هم بودند فعالیت داشتم و سوای از آن به ترغیب،آموزش و تربیت ناجیان هم پرداختم تا اینکه از نظر آماری رتبه ای بعدازمرکز استان را داشته باشیم.

– مدرک یا مدارک ورزشی دیگری هم دارید.

بله.علاوه بر کارت درجه ۱ نجات غریق، کارت داوری والیبال و داوری شنا و مربیگری شنا هم دارم که در خصوص هریک همکاری خوبی باهیات مربوطه داشته و دارم.

-در پایان، اگر توصیه یا مطلبی دارید،بیان نمایید.

در پایان فرض میدانم از ریاست اداره ورزش بافق و مدیر عامل باشگاه آهن، رئیس هیات شنا شهرستان بافق، رئیس سابق و فعلی هیات استان و همچنین مدیر کل اداره ورزش استان و سایر اعضا هیات شهرستان و تک تک ناجیان عزیز ،

بواسطه همکاری که با بنده داشتند، تقدیر و تشکر نمایم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۵۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
عباس اولیایی - زنجان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 15 مهر 1397 - 11:40 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای صلاحی
برایتان موفقیت آرزومندم

You cannot copy content of this page