سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۴۳:۵۴ قبل از ظهر

آقای استاندار، ائمه جمعه اهل شایعه سازی و شایعه پراکنی نیستند.

کد خبر: 3459
تعداد بازدیدکننده: 112
تاریخ: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۱

طبس- حقانی- یزدفردا: پس از انتشار مصاحبه استاندار یزد در خبرگزاری فارس مورخ ۱۰ اردیبهشت ۹۱ با تیتر (تقسیمات جغرافیایی طبس و اردکان تغییر نکرده است) امام جمعه طبس با  ارسال نامه ای به محمدرضا فلاح زاده، خواهان ارائه مستندات در رابطه با عدم تغییر در تقسیمات جغرافیایی طبس شد.

در این مصاحبه، محمدرضا فلاح‌زاده در پاسخ به این سؤال که «آیا موضوع انتقال مالکیت بخشی از سرزمین طبس، که محل شکست حمله نظامی آمریکا بوده است، به شهرستان اردکان صحت دارد؟» اظهار داشته است: اینها همه‌اش شایعه است و مرز تقسیماتی طبس و اردکان همانند گذشته محفوظ است.

متن نامه “حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم مهاجریان” امام جمعه شهرستان طبس خطاب به استاندار یزد، که نسخه ای از آن در اختیار “یزدفردا” قرار گرفته است به این شرح  است:

بسمه تعالی

حضور ذیشرافت جناب آقای فلاح زاده استاندار محترم و پرتلاش و بسیجی یزد

سلام علیکم

احتراماً با گرامیداشت سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، در خبر منتشره خبرگزاری فارس در تاریخ ۱۰/۲/۹۱ خواندم که جنابعالی انتقال مالکیت بخشی از سرزمین طبس « محل شکست مفتضحانه آمریکا » را تکذیب فرموده و منکر آن شده اید، امیدواریم چنین باشد .

اولاً ائمه جمعه عموماً نه اهل شایعه سازی هستند و نه شایعه پراکنی و گفته ها و اظهاراتشان مستند به دلایل محکم و متقن است .

ثانیاً چه زیباست اگر جنابعالی این موضوع را از ادارات منابع طبیعی و ثبت اسناد شهرهای طبس و اردکان استعلام فرمائید، زیرا ما از آنها در حدود ۵ سال قبل استعلام کردیم و آنها بر این امر صحه گذاشتند و با اعتراضی که چند سال قبل از زبان مردم به این امر داشته مسئولین مربوطه در شهرستان و استان جهت بازگشت اقدامات مقدماتی هم انجام دادند، اما هنوز به نتیجه نهائی نرسیده است.

چنانچه این امر محقق شده باشد دستور فرمائید به هر شکل ممکن اسناد مربوطه به رویت مردم برسد تا به زعم جنابعالی به شایعات پایان داده شود.

در بیت الله الحرام نائب الزیاره شما خواهیم بود . انشاء الله

امام جمعه طبس

سید ابراهیم مهاجریان