شنبه ۳ام تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۳:۱۵ بعد از ظهر

آخرین وضعیت فولاد قاینات از زبان مدیرعامل آن

کد خبر: 4606
تعداد بازدیدکننده: 231
تاریخ: ۱۷ خرداد ۱۳۹۱

ررسی ۸ طرح فولادی ایران؛

پروژه فولاد قاینات یکی از هشت پروژه فولاد کشور است که واحد احیای آن با ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی در صدر هشت طرح فولاد کشور قرار دارد.

نصرآبادی در گفت و گو با ایسنا،اظهار کرد: اعتبار احداث برای راه اندازی این مجتمع بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان است که تاکنون بیش از ۵۰ درصد آن هزینه شده است.

وی افزود: در صورت تأمین ۲۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار، واحد احیای این پروژه امسال و واحد فولادسازی آن با ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل مجتمع فولاد قاینات با بیان اینکه راه اندازی این پروژه بزرگ نقش بسیار مهمی در بهبود اشتغال و اقتصاد استان و شهرستان دارد، پیشرفت واحدهای جمعی این پروژه را ۴۲ و مجموع پروژه را ۵۰ درصد اعلام کرد.

وی ادامه داد: شرکتهای فنی و مهندسی ایرانی بین المللی به عنوان پیمانکار در حال ساخت این واحد عظیم هستند و عمده فعالیت ها بر عهده متخصصان ایرانی بوده که این اقدام از افتخارات صنعت فولاد کشور است.

مشکلی در تأمین زیرساخت های این پروژه وجود ندارد

وی با اشاره به تأمین تمامی زیرساخت های پروژه از جمله آب، برق و گاز، اظهار کرد: مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرعامل مجتمع فولاد قاینات تصریح کرد: با راه اندازی این مجتمع فولاد در قاینات برای ۲۰۰۰ تن به طور مستقیم و ۲۰ هزار تن به طور غیر مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

نصرآبادی با بیان اینکه سالانه در این واحد بزرگ اقتصادی ۸۰۰ هزار تن شمش فولاد تولید خواهد شد و به یک میلیون تن قابل افزایش است، اظهار کرد: میزان گندله مورد نیاز کارخانه سالانه یک میلیون و ۲۳۰ هزار تن، آهن قراضه ۱۵۰ تن و آهک ۵۰ هزار تن است.

وی ادامه داد: در طول سال ۱۴۰ مگاوات برق، ۱۷۵ لیتر بر ثانیه آب و ۵۰ هزار متر مکعب گاز برای این مجتمع نیاز است.

مدیرعامل مجتمع فولاد قاینات با بیان اینکه پروژه فولاد قاینات از طرح های اولویت دار مورد توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت است، گفت: این طرح در زمینی به مساحت ۶۰۴ هکتار در نیمبلوک در دست احداث بوده و تاکنون در ۱۰ هکتار آن عملیات توسعه فضای سبز و درختکاری انجام شده است.

وی بیان کرد: دیگر طرح های فولاد کشور در شهرهای بافق، میانه، شادگان، بافت، سبزوار، نیریز و چهارمحال و بختیاری است، و طرح فولاد قاینات از نظر پیشرفت فیزیکی از این طرح ها جلوتر است.

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


پربیننده ترین ها
تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق