یکشنبه ۴ام تیر ۱۳۹۶ ۰۳:۰۸:۲۱ بعد از ظهر

معافیت از سربازی با دستکاری‌ ستون‌ فقرات!

کد خبر: 8268
تعداد بازدیدکننده: 109
تاریخ: ۱۵ شهریور ۱۳۹۱

کارآگاهان در بازجویی از شاکی متوجه شدند شاکی که وضع مالی خوبی داشته، از انجام خدمت سربازی هراسان و حاضر به پرداخت هر مبلغی بوده تا به سربازی نرود که تیمی از کارآگاهان آگاهی شناسایی و دستگیری متهم را آغاز کردند.

ایسنا: رییس پلیس آگاهی استان اصفهان از دستگیری یک پزشک و دلال که با انجام عمل جراحی در ستون فقرات افراد مشمول خدمت سربازی سبب دریافت معافیت پزشکی برای آنان می‌شد، خبرداد.

سرهنگ حسین‌زاده دراین باره گفت: در پی مراجعه فردی به هویت «احسان – س» به پلیس آگاهی و بیان مطلبی مبنی بر ایجاد ضایعه ستون فقرات که به‌طور عمد توسط پزشک جراح ایجاد شده بود رسیدگی به این مطلب به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس اصفهان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: کارآگاهان در بازجویی از شاکی متوجه شدند شاکی که وضع مالی خوبی داشته، از انجام خدمت سربازی هراسان و حاضر به پرداخت هر مبلغی بوده تا به سربازی نرود که تیمی از کارآگاهان آگاهی شناسایی و دستگیری متهم را آغاز کردند.

رییس پلیس آگاهی استان اصفهان ادامه داد: احسان در یکی از مجالس با یکی از دوستانش به نام «حمیدرضا» برخورد می‌کند و مسئله خدمت سربازیش را با او در میان می‌گذارد که حمیدرضا پزشک جراح مغز و اعصابی را به او معرفی می‌کند که در قبال انجام یک عمل جراحی سطحی روی ستون فقرات مبلغ ۱۴ میلیون تومان می‌گیرد و او می‌تواند با مراجعه به کمسیون پزشکی معافیت پزشکی بگیرد و وی که این فرصت را غنیمت می‌بیند پیشنهادش را می‌پذیرد و با پرداخت ۱۴ میلیون تحت عمل جراحی ستون فقرات قرار می‌گیرد.

به گفته حسین‌زاده، احسان که از کارش راضی بوده در هر مجلسی سخن از چگونگی اخذ کارت پایان خدمتش می‌کرده پس از یک سال از زیر تیغ رفتنش درد شدیدی در ناحیه ستون فقرات به سراغش می‌آید تا حدی که طاقتش تمام شده و از پزشک جراحش به خاطر ایجاد ضایعه ستون فقرات شکایت می‌کند.

وی با بیان اینکه کارآگاهان پزشک جراح به همراهی دلال معاملاتش که «حمیدرضا» نام داشت شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شدند، اظهارکرد: آنان که ابتدا خود را از هرگونه بزهی مبرا می‌دانستند پس رویاروی با ادله و مدارک لب به اعتراف گشودند و به ۱۴ فقره کلاهبرداری و اخذ مبالغ ۱۲ تا ۱۴ میلیون از هر فرد به بیش از دو میلیارد ریال کلاهبرداری اعتراف کردند.

به گفته رییس پلیس آگاهی استان اصفهان، با تکمیل‌شدن روند انجام تحقیقات و اقرار صریح کلاهبردارن، هر دو متهم به دادسرا معرفی و با صدور قرار روانه زندان شدند

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


پربیننده ترین ها
تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق