دم خروس از رواق هنری کویر بیرون زد!

دسته: مقالات
یک دیدگاه
چهارشنبه - 30 شهریور 1401

 

جمله معروفی هست که اشاره میکند در بیشتر مواقع به سایز و «اندازه ی افراد دست نزنید» چون ممکن است برخی از آدمهایی که شأن و ظرفیت کافی ندارند جایگاه خودشان را زود فراموش بکنند و به اصطلاح گم و گور بشوند!

در یک سال گذشته با روی کار آمدن دولت جدید و مردمی سیزدهم یکی از اداراتی که از همان ابتدا در تیررس مستقیم تغییر و تحول مدیریت قرار گرفت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد که بدون توجه به صبغه فرهنگی و علم و دانش ریاست آن تخریب و تضعیف ایشان از جهات مختلف آغاز شد.
تخریب و تضعیف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان بافق و تلاش بی حد و حصر برای زیر سوال بردن فعالیت های این اداره با دست های پیدا و پنهان از سوی برخی افراد و جریان های وابسته به آنها شروع شد.
متاسفانه آنقدر آتش برخی از این افراد که داعیه دار انقلابی و انقلابی گری در بافق هستند تند بود که گاهی مواقع قادر به فهم اجرای دستورات از بالا به پایین و انجام سلسله مراتب اداری در تغییرات نبودند و یا احتمالا نمی دانستند که برای تغییر و تحول در سازمان های مختلف و در فرض مثال ابتدا می بایست مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان تغییر نماید تا نوبت به تغییر مدیران در سطح شهرستان ها برسد.
این افراد از آبان سال گذشته با برگزاری «تریبون آزاد» در برخی از مکان های دون شان این جایگاه مانند پارکینگ و پیاده رو با موضوع فرهنگ و هنر به عنوان یکی از مطالبات مردمی، حمله به سوی حوزه ی فرهنگی را کلید زدند.

IMG-20220920-WA0251
آنها برای رسیدن به این هدف در پی افرادی بودند که بنا به دلایلی از طرف اداره فرهنگ و ارشاد طرد یا منزوی شده بودند و با برانگیختن احساسات خام آنها سعی در رسیدن به اهداف خود می نمودند.
یکی از این بازیگردان های صحنه ی موصوف موسسه ای به نام «موسسه رواق هنر کویر» بود که با مظلوم نمایی تلاش میکرد تا اثبات کند که در دوره مدیریت ایشان در اداره ارشاد به هنرمندان ارزش و بهایی داده نمی شود.
شاید بتوان گفت بیشتر مطالبی که با عنوان جمعی از هنرمندان در برخی از سایت های ارزشی و فضای مجازی درج می شد از سوی دو نفر نوشته می شد که در بیان مطالب و انتقادات خویش از سخیف ترین و مبتذل ترین ادبیات بهره می بردند به گونه ای که در یکی از متن ها وضعیت مملکت را آنقدر «خر تو خر» قلمداد می‌کردند که از مسئولان بافق می خواستند تا به چریدن علف مشغول باشند.
گفتنی است این متن در همان زمان از طرف اداره فرهنگ و ارشاد به مراجع ذیصلاح اعلام گردید.
در مورد دیگری «موسسه رواق هنر کویر» با جعل طومار اعتراضی به نام «هنرمندان بافق» و ارسال آن به اداره کل فرهنگ و ارشاد سعی در تخریب وجهه و عملکرد اداره ارشاد و درخواست تغییر ریاست این اداره قبل از رسیدن به دوران بازنشستگی را داشته است.
اخیرا هم کاشف به عمل آمده که موسسه مذکور در یک سال گذشته با مجوز دستکاری شده فعالیت می کرده است که محور اصلی فعالیت آنها در موضوع «شعر و ادبیات» بوده است و در حوزه هنرهای نمایشی و انجام کارهای صحنه ای و تئاتر مجوزی برای فعالیت نداشته اند.
این در حالی است که در یک سال گذشته این موسسه مردم نهاد با حمایت برخی از مسئولان و مساعدت های مالی برخی از شرکت های معدنی متمول، علیرغم اخطارها و هشدارهای اداره فرهنگ و ارشاد فعالیت می کرده است و امروز دم خروس از «رواق هنری کویر» بیرون زده است که برخی از بازیگران آن تنها ادا و اطواری از هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر اصیل و ارزشمند این مرز و بوم را در می آورند.

احمد برزگری بافقی
– دبیر بخش اجتماعی سایت بافق فردا
– عضو انجمن اهل قلم شهرستان بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۶۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 30 شهریور 1401 - 1:25 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تنها راه آن شکایت از جاعلین حرفه ای است

You cannot copy content of this page