جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۰:۵۹ قبل از ظهر

چطوو شد که ایطوو شد ؟؟؟؟

کد خبر: 33916
تعداد بازدیدکننده: 117
تاریخ: ۲۴ دی ۱۳۹۲

آیا میدانستیدچطوو شد که ایطوو شد ؟؟؟؟

آیا میدانستید که کپسول گاز کجا و چگونه اختراع شد؟

:به گفته دیرینه شناسان سالها پیش قرار شده بود که شهر بافق گاز کشی شود ولی روزی برخی از مسئولین شهر جلسه گرقتند و به این نتیجه رسیدند که: خوب این چه کاریه که بخواهیم این همه راه لوله کشی کنیم تا گاز را به این شهر بیاوریم؟!! مگه مغز اسب خورده ایم که بخواهیم اینهمه پول را هله حروم(حرام بزبان بافقی) کنیم؟؟بهتر نیست که گاز را به صورت فشرده و mp3در بیاوریم تا هم اینقده پول لوله گاز رو ندیم ،هم حمل و نقلش آسونتر باشه؟؟

و بدین ترتیب گاز را فشرده کرده و درون وسیله ای بنام کپسول ریختند و اینگونه بود که کپسول گاز اختراع شد!!!!!!!

————————————————————————————-

بتازگی باستان شناسان به این نتیجه رسیده اند که نانی که میلیونها سال پیش دایناسورها استفاده میکردند مشابه آن هم اکنون در بیشتر نانوایی های شهر بافق پخت میشود!!!!

به گفته این باستان شناسان نان بافق به علت دارابودن مواد پروتئینی سرشار از قبیل جوش شیرین ۸۰ درصد-آرد سوسکو۱۰ درصد-گچ یزدو سیمان سفید هر کدام ۵ درصد،تنها داخل معده دایناسورها هضم میشده!!!!!

این باستانشناسان در پایان مقاله خود به این نکته هم اشاره نموده اند که:خدا رحمی به معده های مردمی که از این نان میخورند ،بکند که اگه تا حالا زخم معده نگرفته باشند خیلی هنر کردند!!

————————————————————————————-

آیا میدانستید که تنها شهر در دنیا که تمامی اعضای یک خانواده از شوهر گرفته تا همسر و تمامی پسران و برادر زن و اعضای نزدیک و دور در یک شرکت بزرگ کار میکنند شهر بافق هست؟

آمارها نشان داده که بطور مثال بسیاری از کارکنان این شرکت بزرگ علاوه بر این که خود و همسر عزیزشان در این شرکت مشغول بکار هستند تمامی پسران خود را نیز در این شرکت سر کار گمارده اند.جالبتر اینکه بمحض این که فرزند جدیدشان هم بدنیا میاید توقع دارند اون را هم سر کار بگذارند(البته جلو جلو اسم این طفل خردسال و معصوم در لیست نوشته شده و بمحضی که از سربازی برگشت سریع میره سر کار!!!)

————————————————————————————-

 ع.ا.حسین آباد

۲۵ نظر

 1. حاج حسنی می‌گه:

  جالب بود .خندیدیم.

 2. منظور حیدرزاده می‌گه:

  سلام.برای نان بافق واقعا عین حقیقته.کاش کسی فکری برداره.ماکه معده هامون از کار افتاده لااقل فکری برای کودکان ما بکنید.

 3. احسان می‌گه:

  منظورازشرکت بزرگ احیانا سنگ آهن نیست؟ای کلک!!!!

 4. mohsen می‌گه:

  خیلی باحال بود.فقط کم بود بیشتر بنویسید.موفق و پیروز باشید.

 5. davood می‌گه:

  الف جون فکر نکنم تا هزار سال دیگه هم بافق گازکشی بشه.من نمیدونم چرا به هیچ طریقی این لوله های لامصب گاز سر نمیرسه؟بخدا شدیم سوژه فامیلهای یزدیمون که هنوز باید بریم گاز کپسولی بگیریم.بدبختی تا کی؟

 6. رضايي می‌گه:

  ممنون حسین آباد عزیز زیبا بود
  دیروز تو یه مجلسی بزرگی سخنرانی میکرد(بافقی نبود) ومیگفت یادتونه قدیماظرف دست میگرفتیم ومیرفتیم نفت میخریدیم.نتونستم حرفی بزنم اما بحال مسئولین میخندیدم وبحال مردم شهرم گریه میکردم که این قدیم کی به سر میاد

 7. علی می‌گه:

  یعنی میشه وقتی نتیجه ام به دنیا میاد ، بغلش کنم و ببرمش کنار بخاری گاز سوز !!!!!!!!

 8. انصاف می‌گه:

  چقدر مطالبتان تکراری شده// حیف که داشته های شهرمان زیر سایه طعنه ها و طنزهای بی معنا گم شد.

 9. رضادهقانزاده بافقی( رخصت) می‌گه:

  با سلام
  ضمن تشکر از ع ا حسین آباد درخصوص مطرح کردن مشکلات بافق بصورت طنز از ایشان درخواست میکنم منبعد این مسائل رادرقالب بهتری مطرح کنند تا تلقی بی اهمیتی و مزاح به خود نگیرند. باعث تاسف است که مسائل مطرح شده هنوز دربافق لاینحل مانده و کاربه جایی میرسد که به سوژه طنز و مسخرگی تبدیل میشود. البته قلم طنز خود نوعی بیان واقعیت است لاکن به نظربنده این مسائل باید در قالبی بیان شود که درنظرمسئولین این شائبه راایجادنکند که مردم دیگر بدان عادت کرده اند و کاربه جایی رسیده که مشکلاتی که مردم به چشم واقعیت بدان مینگرند حال تعبیر به شوخی و طنز شده باشد. خداوند به تمام کسانی که با قلم و قدم خود دراه خدمت به مردم گام برمیدارند توفیق عنایت فرماید
  تابعد…رخصت

 10. منتقد می‌گه:

  دوستان منو دعوا نکنید
  ما بافقی ها حقمونه انتظار داریم مسئولین برامون کاری بکنند که انتظاری عقلانی نیست باید خودمون با هم متحد باشیم

 11. jhgyug می‌گه:

  من فکر میکنم بافقیها از نسل دایناسور ها باشند که هشتو نمی شند

 12. 123 می‌گه:

  سلام دهشیر هم گاز کشی شد صبر کنید استان کرمان هم دلش به حال شیطوری ها بسوزه شاید برا اونا هم گاز کشی کنه شما بافقی ها بمونید نوشابه بی گاز

 13. عباس ابراهیمی خوسفی می‌گه:

  بیا سوته دلان با هم بگریم دست مریزاد

 14. علی اقا می‌گه:

  حقمونه مردم دارن مریخ را تسخیر میکنن ما هنوز داریم قله ای ومله ای و کوهی وشهری در می آریم تازمانی که این فکرمون باشه با همینا سرمون را می برن وبخت هم نمی شیم

 15. گمنام می‌گه:

  سلام خدمت نویسنده عزیز
  ممنون از طنزای واقعا قشنگتون
  بابا بزارین این آقای حسین ابادی حقیقت شهرمونو به طنز بگه شاید شاید مسئولین کمی خجالت بکشند و به خودشون بیان به خدا مسئولین باید جدی تر از اینها وارد عمل بشن.
  یا علیییییییییییییییییییییییییییییی

 16. ع.الف.حسین اباد می‌گه:

  سلام خدمت تمامی دوستان و خوانندگان سایت بافق فردا.از این که میبینم در مورد نوشته های بنده نظر میدهید خیلی سپاسگذارم.مخصوصا از استاد بزرگوارم عباس آقای ابراهیمی.دوستان عزیز هر کس بطریقی میتونه در پیشرفت شهرش کوشا باشه.من استعدادم در همین نوشتن طنز هست و بس.خدا میدونه وقتی حرص میکنم از کم و کاستی های شهرمون یهو این مطالب به ذهنم میاد.بعنوان مثال وقتی میبینم برای یک کپسول گاز گرفتن چه زجری باید بکشم یا مشکلات پیش پا افتاده دیگر، این نوشته ها رو در قالب طنز مینویسم.دوستی نوشته نگذاریم مشکلات شهر در قالب طنز باعث بشه که کم کم مسئولین مسائل شهر براشون عادی بشه.با نظرش موافقم ولی اگر صبور باشید قول میدم روز به روز چاشنی نیش و کنایه هام رو طوری زیادش کنم که کم کم مسئولین بگن:بابا تمومش کنید ما تسلیمیم.بخداوندی خدا اگر اینجور که من طعنه میزنم با نوشته هایم افراد دیگر هم مطلب مینوشتند حتما جواب میداد.در مورد همین نان شهرمون اغراق که نگفته ام.اگر مسئولی این مطلب رو بخونه و انصاف داشته باشه حتما پیگیر میشه ببینه چرا اینقدر مشکلات پیش پا افتاده ای مثل نان و …اطراف ما هست.اگر هم پشت گوش انداخت مطمئن باشید یه روزی چه تو این دنیا و دنیای دیگر باید جوابگوی خدا و مردم باشه. اگر بیشتر مردم این نوشته ها رو میخوندند خواه ناخواه تلنگری میشد بهشون ولی حیف که استفاده کنندگان اینترنت در شهر ما قشر خاص و کمی هستند.به امید روزی که حتی یک مسئول از مسئولین عزیز شهرمون با خواندن این نوشته ها فکری بحال بهتر شدن معیشت مردم بکنند.انشاءا….پیروز و موفق باشید.ع.الف.حسین اباد

 17. ع.الف.حسین اباد می‌گه:

  آقای رضا دهقانزاده بافقی و آقای رضایی واقعا ممنون.لطف دارید شما.آقای انصاف از شما هم سپاسگذارم ولی آقای انصاف درسته که ما داشته های زیادی تو شهرمون داریم ولی کاش مسئولین عزیز این چند مشکل را هم رفع میکردند .در ضمن همین طنز بی معنا رو هم فکر نکنم کس دیگه ای جایی ابراز کنه.کجا دیدید توی شهر ما مردم اعتراض کنند به پخت افتضاح برخی نانوایی ها؟ بنده اگر کاری نمیتونم برای مردم انجام بدم حداقل در مورد مشکلاتشون زبان گویایشون که هستم.تشکر:ع.الف.حسین اباد

  • رضایی می‌گه:

   همه تلاشم این بود که مردم بفهمند .اما خندیدند..چارلی چاپلین..حسین آباد عزیزاگر هرکسی بقول خودمون دستی میجنباندوکاری که میتونست انجام میداد این وضع شهرمون نبود.من زیاد مسافرت میرم باور کن شهری به خرابی شهر خودم ندیدم هرچند پردرآمد ترین شهر کشوره.منم خوشم نمیاد به دایناسورتشبیه بشم ولی زبان طنزتلخه اگه میفهمیدیم گریه میکردیم نه خنده.از زبان تند بعضی از دوستان دلگیر نشوالبته به اونا هم حق میدم که ناراحت بشن اماچاره ای نیست ما که کارهای دیگررو امتحان کردیم به آزمودنش می ارزه.موفق باشی .ادامه بده

 18. علی می‌گه:

  نگاهت را بلند کن.

 19. بیکار می‌گه:

  ۲۰۲۰۲۰۲۰۲۰۲۰۲۰۲۰۲

 20. خان بزرگ می‌گه:

  عزت زیاد حسین اباد.مرده مرامتیم بمولا.نوکرتیم داش.هرکی خوشش نیومد بگو شیکمشو سوفره کونم؟

 21. غصه دار می‌گه:

  آقایون مسئول نانوایی های شهر فکری بردارید تو رو خدا.بجز دو تا نانوایی مابقی نانوایی ها نونشون بدرد احش.. میخوره.والا بخدا برید از شهرهای دیگه نان پختن یاد بگیرید.

 22. بابا برقی می‌گه:

  ع،الف،حسین ابادمطالبتان بسیار جالب وخواندنی است پیشنهاد میکنم نام مستعاری برای خود انتخاب کنید .درضمن مطلب اخرتان در مورد کار اعضای یک خانواده در شرکت بزرگ بافق،خاص است ومختص یکی دوتا خانواده بیشتر نیست گرچه همون تعدادکم، خودش چند صدنفرهم میشوند.

 23. جواد می‌گه:

  سلام آقای الف.
  ممنون خیلی خوب بود.شاید اینبار به بهانه شوخی و مزاح مسئولین یه کاری بکنن.
  ———–
  آقای دهقانزاده فکر کنم اگه حرفامونو با جدیت بگیم مسئولین مسخرمون کنن ولی با ظنز وشوخی شاید بهشون بر بخوره و یه کاری بکنن.
  ———–
  آقای انصاف از کدوم داشته ها میگید….
  ای کاش این داشته ها رو نداشتیم اونوقت شاید وضع شهرمون بهتر بود.
  =——–
  هرجا که میرم مسافرت و میگم بچه بافق هستم بهم میگن بابا شما که وضعتون خوبه-یه شهر معدنی بزرگ……
  ولی نمیدونن که م………

 24. خواهرحسین اباد می‌گه:

  برادر ع عزیز میشه یه روزی مشکلاتی از قبیل گاز،نان،کار فرزندانمون و هزارمشکل دیگه برطرف بشه؟خدایا ما زنده میمونیم و این امکانت رو میبینیم؟؟؟؟من که امیدی نمیبینم.