یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۹:۳۷ قبل از ظهر

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بافق: ۱۰ هزار کارگر درواحدهای کارگاهی بافق فعالیت می کنند

کد خبر: 39702
تعداد بازدیدکننده: 191
تاریخ: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بافق با اشاره به وجود ۳۵۰ واحد کارگاهی کوچک و بزرگ در این شهرستان، گفت: ۱۰ هزار و ۳۶۶ نفر کارگر در این واحدها فعالیت می کنند.

125

علی اصغر نوری شادکام با گرامیداشت ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر، اظهارکرد: کارگران مهمترین نقش را در تحقق اقتصاد مقاومتی و شعار امسال ایفا می کنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بافق ادامه داد: این قشر زحمتکش و خدوم همواره باید مورد توجه و حمایت دولت و کارفرمایان قرار گرفته و از تلاش های آنها قدردانی شود.

وی با اشاره به وجود ۳۵۰ واحد کارگاهی کوچک و بزرگ در شهرستان، افزود: ۱۰ هزار و ۳۶۶ نفر کارگر در این واحدها فعالیت می نمایند.

وی درباره مباحث اشتغال گفت: نرخ بیکاری در سال ۹۲ در شهرستان تک رقمی و از ۱۰و دو دهم درصد به ۶ و نیم درصد کاهش یافته است.

وی در خصوص بیمه بیکاری نیز گفت: برای ۲۵ نفر مزایای بیمه بیکاری در سال گذشته برقرار شد و تاکنون ادامه دارد.

نوری شادکام افزود: از تقاضای ۹ واحد صنفی و تولیدی متقاضی تخفیف بیمه موضوع بند «و» ماده هشتاد در سال گذشته ۶ مورد با جذب نیروی جدید از این تخفیف بیمه ای استفاده کردند.

وی با اشاره به نقش تشکل ها در پیگیری مسایل کارگری و کارفرمایی گفت: ۲ تشکل کارگری فعال در سطح کارگاه های شهرستان بافق فعال است.

وی در زمینه بازرسی و تلاش برای کاهش حوادث در محیط های کار، گفت :در سال گذشته، کاهش ۴۵ درصدی حوادث را نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد بودیم.

وی ضمن اعلام این مطلب که ۳۰۴ مورد بازرسی موردی و ادواری توسط حوزه بازرسی این اداره در سال گذشته انجام گردیده، خاطرنشان کرد: ۲۳ کمیته حفاظت و ایمنی در شهرستان فعال است.

وی افزود: امیدواریم با رعایت موارد ایمنی و دستور العمل ها و اتخاذ تدابیر مناسب امسال شاهد هیچ گونه حادثه ای برای کارگران عزیز نباشیم.

علی اصغر نوری خاطرنشان کرد: با راه اندازی اولین هئیت حل اختلاف شهرستانی در بافق حدود ۴۰ پرونده در شهرستان مورد رسیدگی و رای لازم صادرشد.

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: راه اندازی این هیئت باعث تسریع در فعالیت های مرتبط با مسایل کار و کارگری گردیده.

وی افزود: تعداد ۲۵۶ نشست هیئت تشخیص بابت حل و فصل مسایل کارگران و کارفرمایان نیز در یکسال گذشته تشکیل شد.

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: در سال گذشته ۱۵۰ دادخواست به اداره واصل و برای ۱۸۱ دادنامه رای لازم صادر و ۸۴ پرونده جهت تحقیقات بیشتر به حوزه بازرسی ارجاع گردید.