یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۱۷:۳۳ قبل از ظهر

ایجاد مرکزجامع سالمندان بافق/نیاز به اعتبار برای تکمیل طرح

کد خبر: 48648
تعداد بازدیدکننده: 127
تاریخ: ۱۰ مهر ۱۳۹۳

رئیس بهزیستی بافق با اشاره به پیشرفت بیش از۳۵ درصدی مرکز جامع سالمندان و ضرورت اختصاص بودجه برای تکمیل این طرح گفت: مرکز جامع سالمندان شهرستان بافق در ساختمانی به مساحت بیش از ۳ هزار متر مربع احداث می شود.
محسن خوشگذران در گفت و گو با خبرنگار «بافق فردا» اظهارکرد: بیش از ۳ هزار سالمند در شهرستان وجود دارد.
رئیس بهزیستی بافق افزود: از این تعداد بیش از ۲ هزار سالمند در شهر بافق و بقیه در روستاهای شهرستان سکونت دارند.
وی یکی از اهداف نام گذاری ۹ مهرماه بنام روز سالمند را تکریم و برنامه ریزی برای توجه بیشتر به این قشر دانست و گفت: افراد شاغل از سن ۶۵ و افراد عادی از ۶۰ سال به بالا در رده سالمندان دسته بندی می شوند.
خوشگذران تشکیل کلاس و دوره های آموزشی برای این قشر را ضروری دانست و افزود: معاینات دوره ای و تشکیل کلاس هایی برای ارایه اطلاعات و دانستنی ها به سالمندان و اطرافیان بسیار با اهمیت است.
وی عنوان کرد: بهزیستی شهرستان برای ساماندهی این برنامه ها تشکیل مرکز جامع روزانه و شبانه روزی سالمندان را در دستورکار قرار داده است.
وی افزود: احداث خانه سالمندان شبانه روزی و مرکز روزانه در زمینی به مساحت بیش از ۱۱ هزار متر مربع و با زیربنای بیش از ۳ هزار متر مربع در حال ساخت است.
خوشگذران با اشاره به ارایه خدمات گوناگون مشترک به سالمندان در این مرکز جامع، بیان کرد: بیش از ۱۱۰۰ متر از این مرکزجامع بصورت مشترک و نزدیک به ۷۰۰ متر مربع بخش روزانه و باقیمانده نیز به مرکزشبانه روزی اختصاص می یابد.
وی با بیان این مطلب که کلیه خدمان مختلف در این مرکز جامع ارایه می شود، خاطرنشان کرد: این مرکز سالمندان خدماتی از پذیرش تا مراقبت های بهداشتی و درمانی و توانبخشی، غذایی و سایر مراقبت ها و برخی خدمات رفاهی و تفریحی را به عزیزان سالمند ارایه می دهد.
رئیس بهزیستی بافق با ابراز امیدواری برای مساعدت های دولتی و غیر دولتی استان و شهرستان برای تسریع در ساخت این مرکزجامع سالمندان، گفت: ساخت این مرکزجامع با مساعدت های خیرین تا کنون بیش از ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.