شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۴۹:۴۳ بعد از ظهر

مدیرعامل سنگ آهن مرکزی بافق شایعه خصوصی سازی شرکت سنگ آهن بافق را تکذیب کرد

کد خبر: 6920
تعداد بازدیدکننده: 276
تاریخ: ۱۸ مرداد ۱۳۹۱

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق درگفتگوی خبری صبح امروز با تنی چند از خبرنگاران شهرستان، شایعه واگذاری و خصوصی سازی این شرکت را به شدت تکذیب کرد.

محمدجوادعسکری با بیان این نکته که شرکت سنگ آهن در حال بازگشت به روزهای اوج خود است، از شایعه سازی و اظهارنظرهای برخی افراد ناآگاه در شهرستان انتقاد کرد و ادامه داد: شرکت سنگ آهن در لیست واگذاری نیست و در روزنامه اقتصادی که شرکت های در ردیف واگذاری سال۹۱ را مشخص کرده است به صراحت مشخص شده که سنگ آهن بافق در لیست شرکت های در دستور واگذاری نیست و  از بودجه دولتی نیز استفاده می کنیم و حتی در مصاحبه مطبوعاتی روزنامه تهیه و تولید نیز  به این موضوع «شرکت سنگ آهن توسعه آینده فولاد کشور» اشاره شده است.

وی با بیان این نکته که  اولین قدم را در بحث اشتغال برداشته ایم و در زمینه توسعه و زیرساخت نیز برنامه داریم و همکاری خوبی نیز از سوی معاونین و کارکنان شاهد هستم و با توجه به نبود مشکل سرمایه گذاری شرکت سنگ آهن جا برای کارهای زیادی دارد.

وی در زمینه بازدید و بررسی از شرکت سنگ آهن مرکزی بافق و نگرانی مردم و بحث های مطرح شده، عنوان کرد: شرکت سنگ آهن بافق از اموال دولت است و  بطور معمول و همیشه دولت حق ارزیابی دارایی هایش را دارد.

وی یادآورشد: البته بطور تقریبی مالکیت ۲۸/۵ درصد شرکت سنگ آهن که شامل ۴ درصد واگذاری به اداره اوقاف قم و مابقی نیز به صندوق بازنشستگی لشکری و کشوری در سال های گذشته بابت رد دیون دولت داده شده و خوشبختانه این روند با رایزنی های انجام شده ادامه پیدا نکرد.

محمدجوادعسکری با اشاره به این نکته که فعلا در ردیف شرکت های واگذاری به بخش خصوصی نیستیم از همشهریان برای یاری و مساعدت در پیشبرد اهداف شرکت دعوت  نمود و بیان کرد:  البته اصل ۴۴دستور مقام معظم رهبری است و باید یک بسته پیشنهادی برای آینده که ممکن است این اتفاق صورت  پذیرد آماده کنیم. وی افزود: اگر زمانی این اتفاق رخ دهد بطور حتم با امام جمعه و مسئولین شهرستان بهترین تصمیم گیری با توجه به منافع شهرو مردم در دستورکار قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن بافق با اشاره به تلاش های انجام شده برای ایجاد کارخانه گندله، گفت: با پیگیری ها و حمایت هایی که از سوی مجموعه شرکت تهیه و تولید، استاندار، امام جمعه و فرمانداربافق و سایر مسئولین انجام شد توانستیم مجوز احداث کارخانه گندله  ۵ تنی دولتی را دربافق اخذ کنیم و باتوجه به اصل ۴۴ و سیاست خصوصی سازی این یکی از مهمترین دست آوردهای اخیر این مجموعه معدنی است که با توجه به محرومیت منطقه به شهرستان اعطا گردید و بزودی شاهد عملیاتی شدن این طرح بزرگ هستیم و به احتمال قوی در هفته دولت سعی داریم با حضور مسئولین تهیه و تولید موادمعدنی و استان بطور رسمی کلنگ زنی این طرح را انجام دهیم.

وی به نقش وحدت مردم در توسعه شهرستان اشاره کرد و یادآورشد: با ایجاد این طرح ظرف ۳۶ ماه زمینه اشتغال ۷۰۰ نفر بطور مستقیم و بیش از ۲۴۰۰ نفر بطور غیر مستقیم فراهم می شود و ۱۸۷ میلیون یورو هزینه در بر دارد و زمینه ساز ایجاد زیرساخت های دیگری می شود.

وی  خاطرنشان کرد: کارخانه گندله یکی از زیرساخت های فولاد است و در چرخه قبل از کارخانه فولاد قرار می گیرد.

عسکری ادامه داد: طرح  اصلاح خط تولید فرآوری را نیز در دستورکار داریم که این طرح باعث افزایش کیفی محصول تولیدی و در نتیجه ایجاد ارزش افزوده و درآمدزایی برای شرکت می شود.

۱۶ نظر

 1. ناشناس می‌گه:

  دست اقای مهندس محمد جواد عسکری مدیر عامل محترم شرکت سنگ اهن مرکزی ایران درد نکنه.

  دست شما یاران رسانه محلی هم درد نکنه که به فکر توسعه بافق هستید .

 2. رضا می‌گه:

  امیدواریم این جوری که ایشان گفت باشد ولی از برآیند صحبتهای مدیر عامل میتوان فهمید که او به طور ضمنی به خصوصی سازی اشاره کرده . اگر این گونه باشد باید خود را آماده ….

 3. علی می‌گه:

  خب اگه ممکنه از ایشون سئوال کنید ببینید حدود ۲۰ روز پیش کارشناسهای سازمان خصوصی سازی و دادگستری واسه چی خونه های آهنشهر رو قیمت گذاری کردند ؟

 4. شاکی می‌گه:

  این زمانی که در این جمله گفتیدآیا نزدیک است؟ نقش نخبگان در تعیین آینده شهر پس کجاست؟
  “اگر زمانی این اتفاق رخ دهد بطور حتم با امام جمعه و مسئولین شهرستان بهترین تصمیم گیری با توجه به منافع شهرو مردم در دستورکار قرار می گیرد.”

 5. ناظران می‌گه:

  در عرض این ۵ ماه چگونه فهمیدید که شرکت از نقطه اوج خودش فاصله گرفته و سریعا به نقطه اوج خودش در حال بازگشت است؟

 6. فوتبالیست می‌گه:

  اگر شرکت خصوصی شود تکلیف تیم فوتبال چه می شود؟ آیا بهتر نبود هزینه خرید امتیاز تیم فوتبال در جای دیگری از مسائل ورزشی شهرمان خرج می شد؟

 7. بافقی می‌گه:

  مثل گذشته تکه تکه خصوصی و واگذار می شود. خودتوت بحث ۲۸٫۵% را گفته اید.

 8. مجتبی می‌گه:

  مالکیت ۵/۲۸ درصد نه مالکیت ۲۸/۵درصد اصلاح کنید اگه منظوری نداری

 9. محمد علی می‌گه:

  وقتی سرنوشت فولاد ، معدن کوشک ، ذوب روی را می بینم پشتم از خصوصی سازی سنگ آهن و خیانت رجال به بافق هم می لرزه اما ما تا زنده ایم نخواهیم گذاشت این سرنوشت برای فرزندانمان اتفاق بیافتد .

 10. یکی یه دونه می‌گه:

  تا پایان سال ۹۱ معدن ۱۰۰% خصوصی می شود از افرادی د وزارت صنایع و اقتصاد شنیدم

 11. حسن می‌گه:

  سلام
  خسته نباشید از اطلاع رسانی خوبتان
  یک سوالی داشتم چرا قراردادماده ۱۶ ها را تمدید نمی کنند آیا راسته که با خصوصی سازی در ارتباطه؟

 12. محمد علی می‌گه:

  شعار مردم در انقلاب جهاداقتصادی ششم اردیبهشت سال ۹۰ بافق این بود.” حقوق واموال مردم را به مردم واگذار کنید نه مافیای اقتصادی….

 13. سجاد می‌گه:

  درآن زمان( قبل از انقلاب) عده ای آمدند نزد حضرت امام(ره) وگفتند: شما هرچه می خواهید در سخنرانی ها بگویید ولی فقط:
  ۱-برعلیه شخص اول مملکت چیزی نگویید ۲- هی نگوییداسلام در خطر است …… الان هم می گویند: ۱- بر علیه شخص اول شرکت چیزی نگویید ۲- هی نگویید شرکت درخطر است….. وداردخصوصی سازی یا بهتر بگوییم اختصاصی سازی می شود…. ولی حضرت امام (ره) به هیچ وجه قبول نکرده وزیر بار نرفتند.

 14. مختار می‌گه:

  سجاد جان درود بر حرف زیبایی که زدی شرکت سنگ آهن ۱۰۰% خصوصی شده ولی به دلیل آشوب مردم ابلاغ نشده و از جانب مسولین انکار می شود درست مثل اینکه چاه گز را دادن بهاباد ولی فرماندار عزیز ما فرمودن که این خبر تا اطلاع ثانوی پخش نشود.

 15. علي می‌گه:

  سنگ اهن باید سریعا فروخته شود

  اگر هم فروخته نشود ذره ذره به این واون خیر میشه که بد تر از فروخته شدنه
  باید مثل مخابرات فروخته بشه
  یه شرکت معتبری یا جای مثل سپاه همان طور که مخابرا ت را خریدن سنگ اهن را هم بخرن
  ااگر به شخص بفروشن فاتحه بافق وبافقی خونده است
  اگر سنگ اهن به شخص یا شرکت الکی فروخته بشه{مثل فولاد} مطمئن باشد بافقیا باید برن تریاک فروشی یا تو شهر های دیگه کاگری واوارگی