شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۵۸:۰۹ قبل از ظهر

تاکید بر تحلیل بیشتر شخصیت وحشی بافقی علت به تعویق انداختن کنگره بود

کد خبر: 19580
تعداد بازدیدکننده: 96
تاریخ: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲

پس از کش و قوس های بسیار؛
زمان برگزاری کنگره وحشی بافقی تعیین شد
بافق – خبرگزاری مهر: با حضور مدیرکل ارشاد استان یزد در جلسه ای در شهرستان بافق و پس از کش و قوس های بسیار، زمان برگزاری کنگره وحشی بافقی تعیین شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در شورای ارشاد اسلامی استان یزد به همراه معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلام به بافق سفر کرد و در شورای سیاستگذاری کنگره وحشی بافقی شرکت کرد.

بهرام عبدالحسینی در حاشیه این نشست به جمع خبرنگاران آمد و در نشستی پیرامون برنامه های کنگره وحشی بافقی و زمان برگزاری آن توضیحاتی داد.
وی همچنین از پوستر کنگره وحشی بافقی رونمایی کرد.

این پوستر اثر خوشنویس برجسته یزدی استاد محمود رهبران به تحریر درآمده است که به زودی چاپ می شود و از طریق دبیرخانه کنگره وحشی بافقی به سراسر کشور ارسال می شود.

تاکید بر تحلیل بیشتر شخصیت وحشی بافقی علت به تعویق انداختن کنگره بود

عبدالحسینی در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان دلایل تعویق در برگزاری کنگره وحشی بافقی اظهار داشت: تاکید شهرستان بر تحلیل بیشتر شخصیت وحشی بافقی، ایجاد فضای شور و نشاط در کنگره از مهمترین دلایل به تعویق افتادن زمان برگزاری آن است.

وی با اشاره تصمیمات نشست شورای سیاستگذاری کنگره وحشی بافقی افزود: این کنگره در مهر ماه سال جاری برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد زمان باقیمانده را فرصت مناسبی برای برای برنامه ریزی برای هر چه بهتر برگزاری این کنگره عنوان کرد و گفت: با این تصمیمات دیگر دغدغه شهروندان بافقی در این زمینه برطرف می شود.

۴۰۰ مقاله به دبیرخانه کنگره وحشی بافقی ارسال شد

عبدالحسینی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات انجام شده در این راستا اشاره کرد و بیان داشت: تاکنون بیش از ۴۰۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره ارائه شده است که به زودی چاپ شده و در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

وی افزود: دو کتاب نیز به تالیف نویسندگان یزدی در حال چاپ است که به زودی روانه بازار می شود.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بافق با بیان اینکه امور مربوط به کنگره در دو بخش انجام می شود، بیان کرد: بخش اجرایی کنگره وحشی بافقی به شهرستان بافق واگذار شد که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با همکاری فرمانداری و شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در این راستا برنامه ریزی می کنند.

رسانه ها از حاشیه نگاری در مورد کنگره وحشی بافقی پرهیز کنند

وی از خبرنگاران و اصحاب رسانه خواست تا در این فرصت باقیمانده با ظرافت و تدبیر خاص خود به تبیین اهداف این کنگره بپردازند و با پرهیز از حاشیه نگاری به اعتلای این کنگره بیفزایند.

فرماندار بافق نیز در این گفتگو با اشاره به اینکه محوریت کار اجرایی این کنگره اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بافق با همکاری سنگ آهن و فرمانداری است، بیان داشت: به منظور معرفی هرچه بیشتر این شاعر بلند آوازه کشور، همه نخبگان و فرهیختگان و صاحبان علم و اندیشه شهرستان بافق حضوری فعال در این برنامه داشته باشند.

خاوری با دعوت از اهالی شعر و ادب و صاحبان ذوق و سلیقه شهرستان بافق برای برگزاری این کنگره گفت: فرصت ایجاد شده برای حضور نیروهای متخصص و کارآمد بومی شهرستان موجب شکوفایی استعداهای فرهنگی و هنری این شهرستان می شود.

۱ نظر

  1. محمد حسین می‌گه:

    آقایان چرا خودتان را خسته می کنید این کنگره فقط به خاطر انتخابات عقب افتاد