جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۸:۳۷ قبل از ظهر

مرکز فرهنگی قرآنی اوقاف در امامزاده عبدالله بافق راه‌اندازی شد

کد خبر: 2119
تعداد بازدیدکننده: 156
تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰

به منظور بسترسازی منویات رهبری

مرکز فرهنگی قرآنی اوقاف در امامزاده عبدالله بافق راه‌اندازی شد

به منظور بسترسازی منویات مقام معظم رهبری در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، مرکز فرهنگی قرآنی آستان مقدس امامزاده عبدالله بافق راه‌اندازی شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق امروز در حاشیه افتتاح مرکز فرهنگی قرانی اوقاف در امامزاده عبدالله بافق با اشاره به اهداف ایجاد این مرکز اظهار داشت: با توجه به اینکه بقعه امامزاده عبدالله بافق سومین امامزاده شاخص استان یزد است، ضروری است برای سازماندهی امور فرهنگی در این مکان مقدس، برنامه‌ای در سطح کلان تدوین شود.

حجت‌الاسلام محمدعلی فلاح افزود: ترویج معارف قرآن و عترت در بین اقشار جامعه، تعامل سازنده با دیگر سنگرهای فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی، مقابله با جنگ نرم و ایجاد بصیرت در میان مردم، ایجاد مرکزی برای پاسخگویی و رفع نیازهای فرهنگی و معنوی مردم از دیگر اهداف ایجاد این مرکز است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز شهرستان بافق در زمینه فرهنگی، یک گروه متشکل از کارشناسان فرهنگی و مذهبی به منظور برنامه‌ریزی و سازماندهی برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در آستان امامزاده عبدالله بافق مستقر شده و زیر نظر هیئت امنای این بقعه به فعالیت می‌پردازند.

فلاح عنوان کرد: مرکز فرهنگی، قرآنی، عهده‌دار کلیه امور فرهنگی امامزاده خواهد بود و طبق برنامه‌های ارسالی سازمان اوقاف و امور خیریه و نیازهای فرهنگی ویژه شهرستان به صورت جامع در محل امامزاده به فعالیت می‌پردازد.

وی بیان کرد: تلاش می‌کنیم از مشارکت داوطلبانه دانشجویان و طلاب علوم دینی در زمینه‌های فرهنگی و مذهبی، ترویج سنت حسنه وقف و برگزاری کلاس‌های روخوانی قرآن نیز بهره ببریم و این مسئله یکی از برنامه‌های مدنظر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بافق است

علی عبداللهی

۲ نظر

  1. زوار می‌گه:

    سلام و عرض ادب خدمت سرور گرامی حجت السلام فلاح ریاست محترم اوقاف و امور خیریه بافق خدا قوت ، بعنوان یک شهروند بافقی از اقدامات شایسته و خداپسندانه حضرتعالی سپاسگزارم و از اینکه اوقاف را در بافق احیا نمودید تشکر میکنم امید اینکه بزرگان مذهبی وسیاسی شهر قدر شناس شما باشند عزت وموفقیت شما و همکارانتان را از درگاه ایزد منان خواستارم

  2. فتاحی می‌گه:

    آقای علی عبداللهی خداقوت
    جا دارد در این جا از زحمات و خبر های داغ شما تشکر و قدردانی کنم.

    اجرکم عندا…