سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۰۸:۱۳ قبل از ظهر

نصیحت یک کوچکتر به بزرگترهای شهر و استان

کد خبر: 32877
تعداد بازدیدکننده: 139
تاریخ: ۰۶ دی ۱۳۹۲

 IMG_1653-200x300

می خواستم در سالروز انتصاب فرماندار شهر مقاله کاملی بنویسم ولی احساس کردم برخلاف رویه  نصیحت کنم، باشد که موثر بیفتند .

سال گذشته در چنین روزی( ۶ دی ماه ) بعد از مدتها انتظار و اعتراض  برخلاف آنچه انتظار میرفت  وآنچه در سایر شهر ها معمول است ، فرماندار غیر بومی منصوب گردید. شش ماه پیش نوشتم : چرا فرماندار گزارش کار نمی دهد؟ ولی انگار نه انگار. فرماندار جوان – خوش خنده و خوش مشرب انگار دلیلی هم نمی بیند که گزارش کار دهد شاید کارهای زیادی انجام شده باشد شاید هم نه .  فرماندار باید بداند که یکی از وظایفیش پاسخگویی است نه برای کارهای کوچک بلکه برای کارهای بزرگی که انجام داده است . و البته  الحق و الانصاف  چنین فرماندار خوش اخلاق و خوش مشرب تا کنون در بین فرمانداران  بومی هم ندیده بودیم . یادم می آید وقتی از یکی از فرمانداران بومی در دولت قبل انتقاد کردیم تهدید شدیم  به تبعید به عجب شیر ارومیه ! خدائیش این  فرماندارِ  مردم دارِ خوبی است .

امروز شنیدم که مدیرکل های استانداری و ادرات کم کمک دارند مشخص می شوند . هرچه نگاه کردم باز هم از نخبگان بافقی  در بین مسئولین ندیدم . حتی شنیدم که برای تامین اجتماعی استان هم که در دولت قبل گزینه اصلح بافقی بود و حتی گزینش هم شده بود اما روابط جای ضوابط نشست و گزینه بافق خط خورد .اینبار ، دوباره یک شخص کم تجربه را معرفی کرده اند باز خط و خط بازی – باز هم آشنا و حزب و … و حتی بافقی را با تمام درایت و مدیریت و سابقه اش ندیده اند .

آنچه نصیحت من به بزرگان شهرم است این است که سروران ارجندم –فضلای گرامی امام جمعه معزز-فرماندار محترم – مدیرعامل محترم شرکت سنگ آهن – شورای محترم شهرستان و دیگر سروران و بزرگواران عزیز – خودتان بهتر از من می دانید اگر نجنبید و اگر زود تلاش نکنید دیگر شهرها بقیه مدیرکل های استانداری و ادرات را بازهم از آن خود کرده  وخدائی نکرده همان یک پست مدیرکل نصفه و نیمه ای  هم که در استانداری داریم  از دست می دهیم . دوباره بایستی زانوی غم در بغل گرفته و نظاره گر اعتراضات جوانان شهرمان باشید .

 دو سال است که مردم فعالیتها ودلسوزیهای امام جمعه محترم را بیشتر از زمان قبل میبینند و دوست دارند . یک  سال و اندی است که مردم مدیرعامل بومی دلسوز دارند و از او انتظار صنعتی شدن شهر را دارند  و چند ماهیست که مردم با انتخاب افرادی خوب برای شورای شهر این پیام را رسانند که ما تغییرو پیشرفت  در سطح شهرستان را با نگرش همدلی و دوستی می خواهیم . تغییر در سطح شهرستان را برای پیشرفت و تغییر در سطح استان را برای نگاه وی‍ژه به بافق و بافقی جماعت .

اما نصیحت من به مسئولین استان این است که شاید مسئولین شهرم آنطور که شاید و باید نتوانسته اند استاندار معرفی کنند  و نظرشان را به کرسی بنشانند ولی حداقل برای اداره شهر خودمان  گزینه لایق ومناسب فراوان داریم . بدانید که خدایی نکرده با بی تدبیری نا امیدی برای شهرمان به ارمغان نیاورید. در بافق گزینه های متخصص و متعهد بسیاری هستند که برای مدیرکلی استانداری ومدیریت ادراتی چون  تامین اجتماعی – هلال احمر – امور اجتماعی – امور اقتصادی – دانشگاه – سازمان ملی جوانان و … و جود دارند

امیدوارم شما مانند منصب داران قبل بی تدبیری، جناح بازی، محله گری و .. را در راس انتخاب هایتان قرار ندهید.

وقتی که این مطلب را با هیجان و احساس می نوشتم تقریبا مطمئن بودم که باز هم بهانه به دست دوست مسئولم دادم ، اوخواهد گفت که داشتیم قضیه تبدیل وضعیتت را حل می کردیم اما با نوشتن این مطلب خودت همه چیز را خراب کردی !

 من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم ، تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال ….

کوچکترازهمه : عباس یزدانی

۲۶ نظر

 1. خوش غیرت می‌گه:

  عباس جون دوست داریم.

 2. علی می‌گه:

  هرچند با خیلی از حرفات در بعضی مواقع مخالف هستم اما خدائیش این یکی رو درست میگی. هرچند استاندار هم خطی شماست اما …

 3. رضا بابائیان می‌گه:

  با سلام خدمت برادر عزیز و دلسوز بافق آقای یزدانی
  واقعا هم همینه ولی کو گوش شنوا ، بافق از لحاظ مدیریت بومی هر سال بدتر وبدتر میشود فقط فقط دوباره همت مردمان بافقی میخواهد که این روند را تغیر دهند (یــــــا عــــــلـــــی )

 4. ناشناس می‌گه:

  چرا آنقدر اصرار دارید فرماندار گزارش بدهد!چرا فقط با مطرح کردن بومی و غیر بومی بودن دستگاههای اجرایی شهر بین مسئولین تفرقه و دو دستگی ایجاد می کنید؟

  • سلیم خان می‌گه:

   با سلام
   دوست عزیز تا وقتی متخصص بومی برای کاری وجود نداشت ما چاکر غیر بومی ها هم هستیم ولی وقتی مثلا چندین پزشک بومی داریم هرگز غیر بومی بودن رئیس بیمارستان را بر نمی تابیم و همه را از چشم مسئولین و ضعف و ناتوانیشان می دانیم. مسئولین عزیز جوانان بافقی را باید در بافق پرورش و به سطح استان بفرستیم.

 5. رنجبران می‌گه:

  شما که پست و مقامت را از مدیر عامل سنگ اهن گرفتی دیگر نصیحت بس است

 6. احسان می‌گه:

  با سلام.
  به نظر بنده آقای خاوری (فرماندار) و تیم کاریشون از بهترین مسئولین برای پیشرفت بافق می باشند و نیازی به تغییرات نیست.

 7. سلام می‌گه:

  باید بگم زیاد تند نرو هر بلایی سر ما میاد از مسئولین بافقیه و همون بهتر که غیر بومی باشه تا اگه کاری نکرد یا برا کاری سنگ اندازی کرد دلمون کمتر بسوزه
  من که دلم از دست مسئولین بومی درد داره ونمی تونم بگم چون ……….

 8. رضادهقانزاده بافقی( رخصت) می‌گه:

  سخن چون ازدل برآید لاجرم بر دل نشیند
  خدمت دوست و برادر گرامیم عباس آقای یزدانی سلام عرض میکنم بزرگوار تازنده ایی تلاش کن خادم باشی خادم مردم و خدای مردم. امیدوارم که این روحیه پرسشگری و خدمت را خداوند به همه عنایت کند تا درسایه همدلی و وفاق بتوانیم شهر، استان وکشورمان را به آنچه لایقش است برسانیم. آرزوی بنده سلامت و سعادت تک تک دلسوزان مردم علی الخصوص شخص جنابعالی است. انشاء الله مشکل تبدیل وضعیت شما هم هرچه زودتر با درایت مسئولین شهر مرتفع خواهد شد. باامید آنروز
  تابعد…رحصت

 9. رنجبر می‌گه:

  مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران هم می تواند بافقی باشد

 10. حبیب می‌گه:

  دوست داریم عباس جون

 11. منتقد می‌گه:

  آقای یزدانی شما را مناسب این حرف ها و مسئولیت ها نیافتیم.

 12. علی محمد رنجبر می‌گه:

  سلام
  عالی بود عباس آقا
  مثل همیشه خوب مینویسید.

 13. امير محمد می‌گه:

  چه کار کنیم دوست داریم دیگه

 14. بافقی می‌گه:

  عباس جان بگویید که قضیه تبدیل وضعیت ها چطور شد؟بازخورد جریانات سال ۹۰ خود را نیز بگویید؟

 15. محمد می‌گه:

  توخوب مینویسی گوش شنوا باشد

 16. فتاحی می‌گه:

  آقای یزدانی کی تورا نصیحت کند.

 17. رنجبر می‌گه:

  مسئولان استان فعلاً در حال نقشه کشیدن برای گرفتن حق شهرستان از پولهای شرکت معادن بافق هستند.

 18. امید می‌گه:

  کی میخواهید دست از اینهمه ناسینالیستی بردارید شما را به خدا بومی و غیر بومی فرقی نمیکند فقط کسانی خوب هستند که برای رضای خدا و رفاه خلق خدا کار می کنند همه انسان هستند دست از تفرقه بردارید …. خدا شما را به راه راست هدایت کند انشاا…

 19. علی می‌گه:

  شهردار غیر بومی هست مشکلی در ایشان می بینید؟

 20. حسین می‌گه:

  آقای رنجبر مدیر کل بنیاد شهید چه ربطی داره به این قضیه

 21. محمد می‌گه:

  سلام وظیفه شما در قبال کارگران که رها کردید و رفتید چیست؟

 22. بافقی می‌گه:

  امروزشنیدم هم مدیرکل ورزش وجوانان وهم مشاورورزشی استانداربافقی انداینکه چقدرواقعیت داره الله واعلم…………

 23. م می‌گه:

  سلام، شما کارتان به کار خودتان باشد مشکل تبدیل وضعیت نیروها حل شد؟ مشکل شهرک امام حسین(ع) حل شد؟ فرماندار یکی و معاونت ایشان و بخشدار از بهترین نیروها هستند.من از کمک هایشان به مسکن مهر خبر دارم هر کاری در هر زمینه ای بود با دل وجان انجام دادند. اگر غیر بومی هست کارش درست است. از استاندار می خواهم اتوبوسش اینجا توقف نداشته باشد.

 24. شهروند بافقی می‌گه:

  چند باری که به فرمانداری مراجعه کردم فقط نیروهای غیر بومی را دیدم که واقعا دلسوزانه برای مردم کار میکنند. هر روز به فرمانداری مراجعه کن تا شاهد همه چیز باشی.