پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۴۷:۰۷ بعد از ظهر

فرزند کمتر به چه قیمتی!!!!

کد خبر: 39223
تعداد بازدیدکننده: 106
تاریخ: ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

78

این روزها دیگر کمتر کسی را می بینی که سه فرزند یا بیشتر داشته باشد ، حداقل در جوامع شهری نمی بینیم یا به ندرت . چرا که به گفته عوام دیگر هم سخت است بچه بزرگ کردن و هم بی کلاسی است که از دو بچه بیشتر داشته باشی! و خلاصه همه به همان یکی اکتفا می کنند و نهایتا دومی! و معلوم نیست روشهای ضد بارداری که هیچ کدام صد درصد نیستند در مواقع شکست عواقبش چه می شود و فقط می بینیم که زوجین سالها و سالها با همین روشهای نامطمئن دو فرزند دارند.
ولی این ظاهر امر است. پشت قضیه چیزهای دیگری هم هست ، اگر با آدمها خودمانی شوی و به بهانه ای بتوانی به اسرارشان دست پیدا کنی می بینی که بیشتر همین زنها و خانواده های دوفرزندی سابقه یک سقط جنین را در پرونده خود دارند و یا به عبارتی پرونده یک قتل را! به همین راحتی می گویند : ” یک سال بعد از تولد بچه دومم ناخواسته حامله شدم ، خیلی بد بود اصلا شرایطش را نداشتم بچه هایم کوچک بودند اصلا توانش را نداشتم داشتم دیوانه می شدم خیلی این در آن در زدم تا بالاخره مامایی را پیدا کردم که با زدن یک آمپول کار را تمام کرد ، من وقت و حال و حوصله برای همین دو تا را هم ندارم چه می رسید به سومی ! ”
و اینچنین است که سقط جنین های زیادی روزانه صورت می گیرد و هیچ کس خبر دار نمی شود ، ممکن است نزدیکترین افراد خانواده و فامیل هم خبردار نشوند ، ممکن است این زنان تا حد مرگ درد بکشند و کنج اتاقهایشان و پشت درهای بسته ای که هیچ کس خبردار نمی شود و به دادشان نمی رسد به خود بتابند و عرق مرگ بر جبینشان بنشیند و البته این فقط عواقب این دنیایی اش است ، اگر به گناه بودن و قتل محسوب شدنش ایمان و اعتقاد نداشته باشیم .
قرآن می گوید:«فرزندان خود را از بیم ناداری نکشید. ما به شما و آن ها رزق می دهیم. کشتن آنان اشتباهی بزرگ است.» (اسراء: ۳۱)؛ «فرزندان خود را از بیم فقر نکشید. ما شما و آن ها را روزی می دهیم. و دیگر به کارهای زشت، آشکار و پنهان، نزدیک نشوید و جانی را که خداوند حرام دانسته، جز به حق نکشید. این سفارش خداوند به شماست. باشد که تعقل کنید.» (انعام: ۱۵۱)
در همین سالهای نه چندان دور خیلی خانواده های چهار پنج تا هفت فرزندی را داشته و داریم که واقعا هم موفق بودند و بچه های خوبی هم تحویل جامعه می دادند. چند روز پیش در برنامه خانواده آقای دکتری متخصص پوست در معرفی و رزومه خانوادگی خود عنوان کرد که ۵ فرزند دارد سه دختر و دوپسر که دو دخترشون دوقلو بودند .پس این آقای دکتر که جزو متفکرین کشورمون هستن بیکلاس محسوب میشن ؟
به نظر من فرزند نعمت خداست .نعمتی که ماندگار است البته اگر در تربیت شان کوشا بودیم که افتخاری برای خود و خانواده و کشورمون محسوب میشن .من معتقدم زمانهای بعد وقتی به یاد خونواده های قدیمی میفتیم که هرکدوم ۷ تا ۸ فرزند داشتن و الان نوه ها و نتیجه ها صحن حیات و حتی اتاقها رو روی سر میذارن و شادی میکنن افسوس میخوریم که چرا فقط دوتا !!! اینقدر بیش از دو فرزند داشتن را تابو نکنیم . کاری نکنیم که هرکس فرزند سومش را ناخواسته باردار شد فکر حرف مردم و بی کلاسی و امل بودن… بکند و به سقط جنین متوسل شود. کمی واقع بین باشیم.
ناهید مظفری

۱۵ نظر

 1. عباس ابراهیمی خوسفی می‌گه:

  سرکار خانم مظفری سپاس بیکران

 2. عزادار دارالشجاعه می‌گه:

  مطلب جالبی بود تشکر.
  لاکن فک نکنم توی بافق ما ازین خبرا باشه!! هست عایا؟؟؟

 3. ماشاالله شمس الدینی می‌گه:

  سلام
  خیلی هم خوب و لازمه فقط پدر خونه حتمأ باید کارخانه دار باشه تا بتونه از عهده محارج اونا بر بیاد وای فکرشو بکنید هفت هشت تا بچه قدو نیم قد بریزن سرآدم و هرکدومشون یه چیز تازه بخان ملوان زبل هم باشه کم میاره
  ولی بنا به نیاز رشد جمعیت در حال حاضر فکری هم به مسائل بعد از آن هم باید کرد بچه که بیاد همه چی کارشه .

 4. کامران می‌گه:

  با بچه کم تو زندگی می مونیم وای به بچه زیاد

 5. م می‌گه:

  بسیار عالی.متاسفانه توی جامعه کلا کلاس و فرهنگ داره معنی برعکسی پیدا میکنه،الان افراد با حجاب و چادری بی حجاب امل محسوب میشن!!!!!!/مهم اونچیزیه که توی مخ آدمه شکل و قیافه و… عرضیات هست.بچه آوردن خوبه اما با دنیای پر مشغله امروز تربیت امری مهم و البته دشوار خواهد بود

 6. حيران می‌گه:

  فارغ از موضوع مطلب شما سوال بنده این است که تعریف متفکر چیست؟
  آیا هر که عنوان دکتر را به یدک می کشد متفکر محسوب می شود؟
  ء

 7. محمد رضا می‌گه:

  سلام .به برکت دعای مقام معظم رهبری تعداد فرزندان افزایش خواهد یافت تا جمعیت ایران به حد نرمال برسد .روزی رسان خداست ،خانواده های پر جمعیت خیلی با ادب تر ودین دار تر از بچه های تکی هستند .گرانفروشان وکسانی که باعث کاهش جمعیت هستند خدا را در نظر داشته باشند .مسئولین نیز روی تعداد جمعیت برنامه ریزی کنند .جمعیت چین وهند را در نظر بگیرید ،آیا سرمایه ایران کمتر است ؟

 8. ح-ا-ا می‌گه:

  هزینه های زندگی واقعا اسف بار است وخداوندبا این روندکاهش جعیت به دادکشوربرسه.

 9. رضا می‌گه:

  ممنون از یادآوری اما برای بزرگ کردن و تربیت بچه وقت گذاشت چیزی که امروز خیلی کمیاب شده

 10. شاپرک می‌گه:

  باسلام
  سرکارخانم مظفری حرف شما صحیح ، ولی باور کنید بچه دار شدن آسونه اما مادر شدن اونم مادری ایده آل ؛ سخته! همه خانم ها حالا به هر دلیلی ، توانایی بزرگ کردن چندتا بچه را ندارند مخصوصا اونایی که دیر ازدواج کردند.

 11. مادر می‌گه:

  با سلام. خیلی ممنون ازمطلب گرانبهایتان. سرکار خانم همیشه انسان به دلیل فرزتد زیاد سقط نمی کند بعضی وقت هاشرایط و یا بیماری و یا شرایط حاد باعث می شود تا فرزند سقط شود.

 12. عبدالله می‌گه:

  هرآنکس که دندان دهد،نان دهد.
  بچه ای که دنیا میاد روزیش هم همراهش هست.قرار نیست ما نونش بدیم.خدا روزیش را میده.
  بچه ی بیشتر مساوی با توقع کمتر هست.وقتی لااقل چهارتا داشته باشیم میدونیم که بچه هامون هم صحبت دارند.کمترهم انتظاروتوقع دارند..ووالدین آرامش روانی بیشتر دارند.مادره هم کمتر وقت میکنه بره جلو آینه بزک کنه وبره بیرون..یکی را میشناسم با ۴۷سال سن شش تا فرزند داره ماشاالله همه خوب و مومن و سربراه.حتی با اینکه بنده خدا فقط معلم هست و شغل دوم نداره. بهترین امکانات وغذا و پوشش.را دارند.

 13. عبدالله می‌گه:

  ونکته دیگه.
  وهابیون که الان هشت درصد جمعیت ایران را دارند.مراجعشون فتوا دادند.چهار زن وهرچه میتونید بچه داشته باشید.
  اهل سنت شعار چهار چهل دارند.یعنی چهار زن و چهل بچه!
  حالا حساب کنید با این وضع بچه داشتن ما شیعیان، تا سی سال دیگه درصد زیاده جمعیت ایران را وهابیها میگیرند.ولابد تعداد کم بچه های ما هم که میمونند بدست وهابیها کشته میشن که هرکدوم باید هفت شیعه بکشند تا برن بهشت.پس قصور الان ما باعث مصیبت آیندگان هست.
  اول انقلاب جمعیت شیعیان سیستان بلوچستان شصت درصد واهل سنت چهل درصد بود. اما الان برعکس شده.خدا به دادمون برسه درمعرض خطریم. هم خودمون و هم مذهبمون. بیاییم عاقلانه تصمیم بگیریم.
  یا حق

 14. ابی می‌گه:

  میشه بپرسم جنابعالی چند تا بچه دارین

 15. عبدالله می‌گه:

  چهارفرزند.اگرخدا قبولشون کنه.هدایتشون کنه.وانشاالله درراه. راست بمونند.البته ناگفته نمونه خانم مظفری هم مادر چهارفرزندهستند.که جای تقدیر داره از خانمی کارمند که با مشغله ی زیادی که دارند.زحمت تربیت چهارفرزند را بدوش کشیدند.احسنت به چنین مادرانی.