شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۱۴:۲۹ قبل از ظهر

برگزاری مسابقات قرآنی توسط اداره کل ورزش و جوانان استان یزد

کد خبر: 43498
تعداد بازدیدکننده: 155
تاریخ: ۰۹ تیر ۱۳۹۳

معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد گفت : نخستین دوره‌ی مسابقات قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در دو مرحله شهرستان و استانی برگزار خواهد شد.

هدایت شرف الدینی در گفتگو با پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان یزد گفت : دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان، نخستین دوره‌ی مسابقات قرآن کریم را در سه مرحله‌ی شهرستانی، استانی و ملی برگزار می‌کند.

وی افزود: بر این اساس در سطح استان یزد هم این مسابقات در دو مرحله شهرستان و استانی برگزار و نفرات برتر به مسابقات کشوری اعزام می شوند.

معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد اظهار داشت: این مسابقات در شهرستان‌ها طی روزهای ۱۰ تا ۱۵ ماه مبارک رمضان و در مرکز استان‌ از ۲۰ تا ۲۵ ماه مبارک رمضان در دو بخش آقایان و بانوان برگزار می شود .

شرف الدینی تصریح کرد : ورزش‌کاران، اعضای سازمان‌های مردم نهاد، جوانان، کارکنان ادارات ورزش و جوانان و هیات‌های ورزشی می‌توانند برای ثبت نام و شرکت در این مسابقات به ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها مراجعه کنند.

وی در خصوص بخش های ین مسابقات گفت : این مسابقات در دو بخش تلاوت  و مفاهیم قرآنی برگزار می‌شود. در بخش ترتیل شرکت‌کنندگان می‌توانند آیاتی از کل قران کریم را تلاوت کنند و در بخش مفاهیم منبع آزمون، کتاب «دقایقی با قرآن» نوشته‌ی  «حجت‌الاسلام محسن قرائتی»  است.

۱ نظر

  1. موسی می‌گه:

    یکی از بهترین برنامه های فرهنگی مذهبی برگزاری مسابفات قرانی است که به مدیر کل احسنت می گوئیم