دوشنبه ۱ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۴۱:۲۲ بعد از ظهر

تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه مرغ گوشتی در بافق

کد خبر: 55275
تعداد بازدیدکننده: 215
تاریخ: ۰۳ اسفند ۱۳۹۳

مدیرجهادکشاورزی بافق با اشاره به فعالیت ۲۵ واحد مرغ داری گوشتی در شهرستان، گفت : نزدیک به یک میلیون و سیصد هزار قطعه مرغ گوشتی در سال در این واحدها تولید می شود.

حمیدعسکری در گفت و گو با خبرنگار «بافق فردا» با اشاره به فعالیت ۲۵ واحد مرغ داری گوشتی در شهرستان، اظهارکرد: بطورمیانگین بیش از ۳۲۰ هزار قطعه مرغ گوشتی در هر دوره در این واحدها تولید می شود.

مدیرجهادکشاورزی بافق با بیان این مطلب که طور متوسط هر مرغ داری در سال ۴ دوره جوجه ریزی و برداشت دارد، افزود: دوره برداشت بطور متوسط از ۴۸ تا ۵۲ روز طول می کشد.

وی با اشاره به شرایط مناسب شهرستان برای فعالیت در این زمینه، گفت: هر مرغ زنده پیش از کشتار بطور متوسط تا ۲ کیلو و هفتصد گرم وزن پیدا می کند.

عسکری با اشاره به روند روبه رشد تعداد مرغداری های شهرستان در چند سال گذشته، خاطرنشان کرد: معرفی برای دریافت تسهیلات ساخت و ساز و نیز مکانیزاسیون شامل سیستم های تهویه و دان خوری اتوماتیک و غیره از برخی همکاری های جهادکشاورزی است.

وی افزود: برپایی کلاس ها و دوره های آموزشی و ترویجی نیز از دیگر مساعدت های مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان است.

وی با بیان این مطلب که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تسهیلات خوبی به بهره برداران این بخش ارایه شده است، افزود: افزایش سرانه تولید از ۲۲۰ به ۳۲۰ هزار قطعه در هر دوره را در چند سال گذشته شاهد بودیم.

وی خاطرنشان کرد: همچنین یک واحد مرغداری ۳۰ هزار قطعه ای تولید تخم مرغ نیز در شهرستان ایجاد شده که عمده نیاز شهرستان به این محصول را تامین می نماید.

عسکری درباره مشکلات مرغداری های شهرستان، عنوان کرد: نوسان های بازار فروش و افزایش قیمت نهادها مشکلاتی را برای این مجموعه ها ایجاد می نماید.

مدیرجهادکشاورزی بافق درباره ضرروت های آینده این بخش، خاطرنشان کرد: ایجاد کارخانه تولید دان مورد نیاز مرغداری ها و نیز کشتارگاه طیور در شهرستان از چرخه های مورد نیاز برای تکمیل این صنعت در بافق است.

۳ نظر

  1. حسین می‌گه:

    یک کشتارگاه طیور در بافق نیاز است مسئولین به فکر ساخت آن باشند که مرغ هامونم مثل سنگ معدنمون از اینجا بارگیری نشه بره شهره دیگه چقدر خام فروشی…..

  2. بافقی می‌گه:

    امیدوارم پرورش دهندگان با انصاف باشند و به سود متوسط قانع

  3. امیر حسین باقری بافقی می‌گه:

    باسلام خدمت اقای عسکری کاش همه مدیران ازشما یاد بگیرن باتشکر