یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۱۶:۵۶ بعد از ظهر

«اگر ملاقات با وزیر افاقه ای ندارد»

کد خبر: 59139
تعداد بازدیدکننده: 143
تاریخ: ۲۳ خرداد ۱۳۹۴

33333
گفت پیغمبر که چون کوبی دری، عاقبت زان در برون آید سری/

چون نشینی بر سر کوی کسی، عاقبت بینی تو هم روی کسی/

(مولوی)

اظهارات نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و رئیس شورای اسلامی شهر در خصوص دیدار با وزیر صنعت و معدن، تجارت حاکی از یأس و نامیدی است. از گفته های آنان چنین بر می آید. که ماجرای فولاد ابویی به آخر رسیده و وزیر هیچگاه راضی نخواهد شد تا سهمیه گندله از ۲۵۰۰ به ۵۰۰۰ تن افزایش یابد. گندله ای که در چرخه تولید فولاد اساسی ترین نقش را دارد و به عنوان خوراک آماده برای تولید فولاد محسوب می گردد.

این رایزنی ها در حالی به بن بست خود نزدیک می شود که نمایندگان مردم اظهار دلسردی از ادامه پیگیریهای خود می نمایند و با زبان بی زبانی و گاه با صراحت لهجه اعلام می کنند که مردم خود می دانید و فولاد، اگر مردم خود می دانستند چرا شما را به عنوان نماینده خود در مسایل کلان شهر انتخاب کرده اند،

همین قدر که در وجود شما همت و عزم دیدند به شما رای دادند و شما را از دیگران متمایز ساختند. این، از ان جهت نیست که مردم در احقاق حق خود ناتوان و علیل هستند، بلکه به حکم قانون امور خود را بر دوش شما گذاشته اند، چرا که شما را شبانانی دیدند که چوب شبانی در دستان شماست.

روی سخن بر این است که اگر ملاقات با وزیر افاقه ای نمی کند و دردی را دوا نمی نماید، روی به دیگر سو باید کرد. پاشنه کفش را استوار کشید و راست قامت ایستاد و حرکت کرد. اگر از سوی حضرت وزیر عایداتی نصیب نمی شود رو به سوی مقام بالاتر از آن باید کرد. و همین گونه سلسله مراتب را طی کرد تا پاسخ مثبت را دریافت نمود. این است که در آخر یک کسی پاسخ شما را خواهد داد، چرا وقتی دربی کوبیده شود، عاقبت زان پس درب سری بیرون خواهد آمد.

به نظر میرسد باید راهها را یکی پس از دیگری ادامه داد تا به نتیجه رسید. اینگونه نیست که اگر از یک مسئولی جواب منفی شنیدید کار به آخر رسیده، چه بسا که برهان و منطق شما کافی نبوده. اینجا نیاز هست تا به دلایل و مستندات کافی و با طرح های توجیهی محکم پا در میدان گذاشت.

و به قول معروف« دلایل قوی باید و معنوی- نه رگهای گردن به حجهت قوی» باشد. که از این طریق بتوان به خواسته های بحق مردم رسید. مردمی که از این معدن بیش از پنجاه سال است فقط حمل سنگ آن را با قطار و تریلر دیده اند و انتفاع آن به جیب مافیایی رفته که پنچه در پنچه آنها افکندن، زور پرزوریی می خواهد و این زور چیزی جز دلایل منطقی و حجت های قوی نیست.
محمد حسین تشکری

۲ نظر

  1. ناشناس می‌گه:

    هیچکس در ایشان همت وعزمی ندید فقط زبان چرب را دیدند

  2. بافقی می‌گه:

    جناب نماینده همانند پهلوانی می باشد که خارج ازگود هماورد می طلبد ودر گود عملا فعالیتی ندارد