دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۰۴:۴۶ بعد از ظهر

چه کسی از این آب گل آلودماهی درشت تری می گیرد؟

کد خبر: 59716
تعداد بازدیدکننده: 212
تاریخ: ۰۵ تیر ۱۳۹۴

محمد-رضا-رضایی

بین ما وهمسایه شمالیمان قبلا هیچ خصومتی نبود.ولی مسئولین محترم با سعی وافر توانستند کم کم ما را نسبت به هم بد بین کرده وبا دست درازی به خاک بافق زمینه اختلاف بین شهرها را بوجود آورند.اختلافی که روزبه روز آنرا گسترش داده وکم کم اصول مردانگی را هم زیرپاگذاشته اندوفقط به منافع خود می اندیشند .وامامردم بافق ثابت کرده اند بسیار آرام ومعقول هستند وتا کارد به استخوانشان نرسد در پی کسب وکارخود هستند وبه داشته های خود قانع.هیچگاه به داشته های همسایه چشم ندارند واینرا به اثبات رسانده اند.همین مردم اگرکاسه صبرشان لبریز شودهمان میشوند که اردیبهشت نود شد.می شوند مردمی که لقب شهرشان برازنده اشان هست((دارالشجاعه)) این نام بدون دلیل به این شهر تعلق نگرفته است .
سالهاست برای برون رفت شهر از بن بست ونزدیکی راه زوارامام رضا (ع)جاده ای ازبافق به خرانق درحال احداث است.ومردم دلخوش که قرار است حد اقل یکصد کیلومتر از مسافت بافق تا مشهد مقدس کاسته شود .وراحتتر بتوانند به زیارت مولایشان بروند.بنده اطلاعات دقیقی از این جاده ندارم اما شنیده ام که مسئولین اردکان از احداث جاده درخاک اردکان جلوگیری کرده اند وآنرا تعطیل نموده ند.برای پیگیری این خبر سری به سایتهای اردکان زدم واز صحت آن باخبر شدم.
متن کامل خبر.
احداث جاده و اکتشاف معدن بافقی ها در خاک اردکان / نسل یوزآسیایی در خطر انقراض))
یک منبع اگاه که خواست نامش فاش نشود در گفتگو با خبرنگار “اردکان خبر” بیان کرد: برخی از مسئولین شهرستان بافق نسبت به احداث جاده ای تحت عنوان جاده بافق – مشهد اقدام نموده اند که حدود ۲۴ کیلومتر آن در محدوده شهرستان اردکان می باشد و همچنین حدود ۴ کیلومتر از این جاده نیز در منطقه حفاظت شده دره انجیر اردکان قرار دارد.
لازم به ذکر است گفته می شود در این منطقه (محدوده شهرستان اردکان) نیز معدنی بزرگتر از معدن سنگ آهن چادرملو یافت شده است و عده ای سعی در بهره برداری از این معدن برای بافق دارند.
باید توجه داشت که منطقه حفاظت شده دره انجیر اردکان به عنوان یکی از زیستگاه اصلی یوز آسیایی در جهان به شمار می رود و احداث این معدن می تواند نسل این گونه نادر و در معرض انقراض را به کلی با خطر نابودی مواجه نماید.
حال باید دید مسئولین شهرستان در این باره چه موضعی می گیرند و چه جوابی در این زمینه دارند.))
مسئولین به هوش باشید مسئولین اردکان سخت مشغولندتا از آبی که خود گل آلود کرده اند درشت ترین ماهی را بگیرند.
در این خبر چند نکته جای تامل دارد.
اول اینکه بافقیهادر خاک اردکان درحال ساخت جاده هستند-لازمست بدانید چندینسال است که این جاده درحال ساخت است .حال که به جاده اصلی اردکان وصل شده است آقایان آنرا تعطیل کرده اند بنظر شماتا کنون نمیدانستند جاده ای درحال ساخت است .حال که مراحل پایانی خودرا میگذراند آنرا تعطیل کرده اند.تاخود بتوانند ازآن استفاده نمایند برای d19.
مسئله دوم انتقال زیستگاه اصلی یوز آسیایی ازکوه بافق به اردکان میباشد که جای تامل دارد البته اینرا هم اضافه کنم که مرکز تحقیقات یوز آسیایی در اردکان افتتاح شده است همانگونه که قبلا بزرگترین مجسمه یوز در اردکان افتتاح شد.
ومسئله اصلی که با پررویی تمام بیان شده است این است که بافقیها سعی دردست درازی به خاک اردکان ومعدن d19را دارند.معدنی که متعلق به ماست ودر خاک بافق بوده.هست وخواهد بود.

محمدرضا رضایی بافقی

۸ نظر

 1. حامی محیط زیست، بافقی تبار می‌گه:

  جناب آقای رضائی بافقی
  در مورد معدن دی ۱۹ کاملاً حق با شماست… اما در مورد مسئله زیستگاه یوز پلنگ آسیایی این را بدانید که علت تغییر زیستگاه یوز ها از کوه بافق به اردکان ناامنی و تخریب کوه بافق در اثر جاده سازی و چندین پدیده مخرب دیگر است. کسی یوزها را به اردکان هل نداده است. آنها خودشان با بروز نامنی های به وجود آمده مهاجرت کرده اند. وقتی دوربینهای سازمان محیط زیست در بافق کمترین رویت یوزپلنگ و در اردکان بیشترین آمار یوز را ثبت نمایند، همین است!
  در بافق کسی به محیط زیست و منابع طبیعی اهمیت نمی دهد. اگر به مقالاتی که در مورد محیط زیست در همین سایت گذاشته می شود مراجعه نمایید متوجه خواهید شدکه حداقل بازدیدکننده را دارندو در نظر همگانی مسئله مهمی نیست.
  اما آگاه باشید روزی متوجه اهمیت مسئله خواهیم شد که شاید دیگر خیلی دیر شده باشد…

 2. علی می‌گه:

  این حرف و یه کسی به گوش طیف اصلاح طلب برسونه که به مردم میگن آروم باشین همه چی توی سکوت حل میشه!!!!
  به اون آقائی بگید که میگه سرکه گرفتن رو بلده!!!!
  به اون آقایونی بگین که حمایت میکنن از حرفهای اون آقا و بلدن سرکه بگیرن
  به آقای طالبی بگین که مدعی هستند بافقی هستند!!!!

 3. داود خ.ش.م می‌گه:

  تحلیل هایی که دقیقا مطابق با خواست افرادی است که همیشه سعی نمودند بین شهرها،مذاهب و اقوام ایرانی اختلاف ایجاد کنند تا در سایه ی آن بتوانند به چپاول گری ادامه دهند .
  خاک بافق،خاک اردکان ، خاک خوزستان و … یعنی چه ؟؟؟
  ما یک خاک داریم و آن خاک ایران است . خاکی که ۲۵۰۰ سال است آن را از پدران خود به ارث برده ایم و برای حفظ آن جان ها داده ایم. نمونه اش جنگ ۸ ساله است که بهترین جوانان ایران را در طی آن از دست دادیم .
  آیا مردم اردکان هستند که می گویند از اردکان نباید جاده رد شود و مسیر مشهد بافق کوتاه گردد ؟
  آیا مردم اردکان گفتند ایستگاه یوز آسیایی از بافق به اردکان منتقل شود ؟
  آیا مردم یزد ، آب زاینده رود را خشک کردند ؟
  آیا مردم اصفهان آب کارون را خشک کردند ؟
  آیا مردم کردستان گفتند افغانستان به تعهدات خود در مورد رود هیرمند عمل نکند تا بلوچستان خشک شود ؟
  .
  .
  .
  نه عزیز من .مشکل از بی لیاقتان وطن فروش است .
  آقای رضایی عزیر ، مردم را به جان هم نیندازید . در قضیه ی خصوصی سازی دیدید که صدای مردم بافق به جایی نرسید چون شهرهای دیگر با مردم بافق همراه نبودند .
  دیگه کی قراره درک کنیم که مشکلات شهر بافق در کنار مشکلات سایر مردم ایران حل خواهد شد ؟
  راه حل من چیست ؟
  در شرایط بد اقتصادی که الان در آن قرار داریم ، هر روز اعتصابی در جای جای ایران اتفاق می افتد . چه اشکالی دارد نماینده ی کارگران با انتشار بیانیه ای از این اعتصابات و حق خواهی کارگران سایر نقاط حمایت کند ؟مطمئن باشید اگر این حرکت اتفاق بیفتد و فراگیر شود حرکت ما رو به جلو خواهد بود و حق ها گرفته خواهد شد .
  به امید توافق اتمی نشینید که از دل آن هیچ منفعتی برای مردم ایران بیرون نخواهد امد . حتی اگر این توافق حدود یک هفته دیگر بدست اید تفاوتی در وضعیت مردم ایجاد نمی کند .

 4. نشان می‌گه:

  تازه از خواب بیداریم نویسندگان فقط می نویسند مسولان شعار می دهند سایت کلیپ d19میگذارد مردم به هم به دنبال آسفالت و کوچه و خیابان و پروانه مغازه هستند حتما با این کارها می توان به حق از دست رفته بافق دست پیدا کرد .قانون حق اکتشاف داریم سند و مدرک داریم بعد از d19 دقی است بنام دق بافقیها سند مراتع داری گله داران را داریم اینهمه قدیمیها هستند که شهادت می دهند این اراضی متعلق به بافق هست .به نظر من آب آلوده به گل نیست وماهی درشت هم وجود ندارد فقط قانون است که آلوده به افراد بی قانون است که می تواند این همه قانون و حق قانونی را غیر قانونی جلوه دهد و بتوانند قانون مختص خودشان را بر کرسی عدالت چشم بسته بنشانند
  امید آنکه قانون از این آلودگیها پاک شود تا هیچ کس نتواند از این آلودگی ماهی درشت بگیرد
  افسوس و صد افسوس شهرم یاوری ندارد
  بین این همه ادعا و شعار و خطابه دادرسی ندارد

 5. حسین می‌گه:

  وقتی مسئول اداره محیط زیست بافق که از انتصابات دولت قبل به جا مونده و بیش از سه ساله بر کرسی ریاست این اداره تکیه زده، اردکانی الاصل باشه و مسئولین دولت تدبیر و امید نخوان یا نتونن از بین جوانان بافقی متعهد و مستعد یک نفر رو جایگزین وی کنند، دیگه نباید بیشتر از این انتظار داشته باشیم!
  اگر تاریخ اداره محیط زیست بافق رو مرو کنید می فهمید که تا حالا حتی یک نفر بافقی در اون اداره مسئول نبوده و سرپرستان غیر بومی آن اداره تنها به فکر حفظ چند تا کل و بز بوده اند و بس. دیدگاه زیست محیطی بزرگ از ضروریات توسعه در هرجایی است و این غیر قابل انکار است

 6. آشنا می‌گه:

  آقا جان یوز و پلنگ بهانه است ،با این خوشکسالیهای چند سال گذشته با این گرمای شدید دیگه حیوانی نمانده است اینها هر جا معدنی است به بهانه محیط زیست آنجا را امنیتی می کنند تا کس سر در نیاره چه کسی معادن را داره میبره خلاصه اینکه،
  این اشک دیده من و خون دل شماست
  ما را به رخت و چوب شبانی فریفته است
  این گرگ سالهاست که با گله آشناست

 7. یادگار می‌گه:

  به قولی :
  در این ماتمکده انگار نفس با مرگ درگیره
  چقدر این بغض بی رحمه چقدر این قصه دلگیره

 8. قزلباش می‌گه:

  جناب مهندس رضایی هیچ خرجی نداره اگر قسمتی ازکویرزیبای بافق را به پارک طبیعی برای حیوانات کمیاب تبدیل میکردند تا هم حیوانات مورد حمایت قرارمیگرفتند هم گردشگران به اینجا سرازیرمیشدند ودرامد وشهرت این پارک از همه معادن پیشه میگرفت .معادن روزی تهی می شوند اما یک پارک حفاظت شده هرروز پرتر وپرتماشاچی تر…