یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۱۰:۱۷ بعد از ظهر

اقدو آرومتر ، تو هم شریک باش

کد خبر: 61986
تعداد بازدیدکننده: 326
تاریخ: ۰۴ شهریور ۱۳۹۴

IMG_20150826_111152

 

اقدو آرومتر ، تو هم شریک باش

سرعت کاه یا سرعت گیر ، یا اقدو باسا حالا برو .

این روزهای اخیر همه از سرعت گیر  و سرعت کاه گفتن . از اینکه چه خوب شد سبز شد تا انکه: افراط کردن در کار . از این خواسته که مسئولان قبل از انجام هر کاری عواقب آن را بررسی کنند تا اینکه عده ای معتقد بودند ای کاش قبل از آن نظر سنجی میشد و خلاصه کار بجائی رسید که همه و همه به آن پرداختند از طنزپردازان تا نویسندگان همیشه در صحنه ، آنها که باعث تامل و تفکر مردم و مسئولین می شوند و باعث افتخارند تا آنها که در اوج شلوغی کارشان ، به این مسئله مهم و اساسی و زیر بنائی شهر  پرداختند و البته نظر ایشان محترم و جای سپاس دارد انشالله در تمام مسائل شهر چنین پررنگ باشند .

خلاصه بعد ازاین مدت مقصود ، بیان زاویه ایست که به کجا چنین شتابان و شاید میبایست زودتر مطرح میشد :

سرعتگیرها پیام آور این جمله است که عجله نکن عجله کار شیطونه . خوب چرا کار شیطون؟ شاید به این دلیل باشد که کلا کار شیطان تلاش برای جهنمی کردن انسان است یعنی ایجاد تبعات بد برای دیگران ، فلذا عجله کردن و سرعت رفتن نیز گاهی چنین میکند و در کل امنیت جانی و آرامش روانی را در سطح شهر بر هم می زند و ممکن است یک خانواده خوشبخت را به چالش مالی و یا از دست دادن عزیزی بکشد کمااینکه موارد متعددی را شاهد بوده ایم و حالا افزایش سرعت گیرها یعنی تلاش برای کنترل عجله و شتاب ، و همان طور که صاحب نظران فرمودند چیز خوبی نیست اما واقعیت است و کم و بیش در شهرهای مختلف کشور دیده میشود .

مسئولان جامعه برای برقراری امنیت و آرامش باید از ابزارهایی که در اختیار دارند ، استفاده کنند و سرعت کاه یکی از انهاست و شاید در این شرایط وانفسا بهترین گزینه و تنها گزینه ای باشد که مسئولان را در کوتاه ترین زمان بنتیجه مورد نظر میرساند ، هرچند باسلایق مختلف همخوان نباشد و درصدی خطا در مکان و نحوه اجرا داشته باشد .

لذا جای تقدیر و تشکر از مجریان و تصمیم گیرندگان است که بالاخره برای این مسئله تصمیم گرفتند چرا که ما را در زنده ماندن و خوشبخت ماندن یک خانواده بافقی شریک کرده اند و این خیلی زیبا و بقولی رمانتیک و افتخار آمیز است هر چند مبلمان و … را بهم زده است ولی خوب است « اقدو آرومتر بریم و شریک خوشبختی دیگران باشیم »، همچنان که جای بازخواست و گلگی از مسئولان فرهنگی ، اجتماعی و… است که چرا طرحی و کاری اساسی در رابطه با شتابزدگی و عجله در جامعه برنداشته اند تا مجبور به ایجاد سرعت گیر در سطح شهر نشوند؟ چرا مسابقاتی در راستای افزایش آستانه صبر و شکیبائی برگزار نشده است؟ و چرا و چرا هنوز پیست موتور سواری بافق به نتیجه نرسیده است تا انرژی جوانان شهر ما در آنجا جمع شود و شرایطی برای افتخار آفرینی نیز در سطح کشوری فراهم گردد .

امید است تصمیمات ریشه ای تر گرفته شوند .

محمد مهدی علیزاده فلاح

۸ نظر

 1. از پرسنل شهرداری می‌گه:

  یکی از افتخارات شهرداری ایجاد سرعتگیر بود .
  دوستانی که به سرعت گیرها ایراد می گیرند تخصص ندارند .افراد غیر متخصص بهتر است به جای ایرادگیری به کار خود برسند و در کاری که به آنها مربوط نیست دخالت نکنند .
  همه ی مردم از سرعت گیرهای ما راضیند به جژ عده ای مغرض و کج فهم که باید در گونی کرد آنها را.به خاطر اینهمه آزادی است که عده ای خیال برشان داشته . اگر کسی در لندن به اقدامات شهرداری مثلا سرعت گیرها اعتراض کند حداقل ۵۰۰ یورو جریمه می شود . اما اینجا به خاطر آزادی کسی به شما کاری نداره.آزادی بیش از حد هم خوب نیست .

 2. یک چیز بگم و برم می‌گه:

  جالبه ،با این توجه به این تحلیل ،پیشنهاد بدیم تو جاده ها هم از سرعت کاه یا سرعت گیر استفاده کنند که سالانه این همه خانواده داغدار نشده و به اقتصاد کشور ضربه نخورد و بی خیال جاده و خیابان و ماشین استاندارد شویم و مسئولان خاطی را مواخذه نکنیم
  نکته دیگه خیلی جالبه و باعث افسوس است ،یک سرعت کاه یا سرعت گیر این همه قلم فرسایی نیاز دارد در جایی که آینده بافق در خطر است و همه بی خیال خواسته ها شده ایم ،لازم است هرزگاهی مطلبی در مورد محرومیتها ،تحریمهای استانی ،کشوری،اردکانی نوشته شود چون حافظه مردم ضعیف است و همه مسایل زود از یاد می برند و به قول معروف سرد میشوند ،پارسال ۹نفر را گرفتند که به خاطر احقاق حق بافق سنگ تمام گذاشتند ولی بعد گذشت کسی حالی ازشون نمی پرسد که پرونده اشون چی شد و به کجا رسید هر چند افراد ماهی خود را از آب گل آلود گرفتند ولی بیایید حمایت خود را از آنها اعلام کنیم که باعث دلسردی افرادی که می خواهند برای بافق کار کنند نشود .
  خدایا کمک کن بفهمم آنچه همه می فهمند ولی من نمی فهمم

 3. همشهری می‌گه:

  بابا انیشتن ، شما از کدام کشف وشهود به این نتیجه رسیدیدکه دست اندازمساوی شراکت درخوشبختی دیگران.

 4. نشان می‌گه:

  آقای فلاح تیتر متنت تو حلقم
  داشتم یکساعت می خواندم فهمیدم چیه
  کمی آرومتر تو هم شریک باش
  جالب بود (اقدو)
  خخخخخخخخخخخخخخخ

 5. بافقی می‌گه:

  در تیتر زنی اصول را رعایت کنید

 6. شهروند می‌گه:

  آقای پرسنل شهرداری
  ایوالله به افتخاراتتون
  کدوم متخصص ؟؟
  کدوم تخصص؟؟
  شهرمون دست این متخصص هاست که این وضعشه……

 7. رضا می‌گه:

  آقای علیزاده به نکته درستی اشارت کردید

 8. مهندس فنی خودرو می‌گه:

  از پرسنل شهرداری says:

  – جو تخصص نگیرید.
  در چند سال اخیر زحمات شهرداری غیر قابل انکار است(اما فراموش نشودبا توجه به زحمات همشهریان و مسئولان در وصول مطالبات و درآمد بالای شهرداری زشت است این فعالیتها انجام نمی شد)
  عزیز من :اکثر سرعت گیرهای شما استاندارد نیست.
  برادر من به کارشناستان بگوییددر مسیری که سرعت مجاز ۶۰ کیلومتر در ساعت است، انحنای آن با میدانی که سرعت مجازش ۲۰ کیلومتر در ساعت است باید متفاوت باشد. خرابی سیستم تعلیق خودروها عموما به این ناهمواریها برمی گردد.انحنای ورودی در سرعت گیر با خروجی از سرعت گیر محاسبه و حساب و کتاب دارد.(پدر ماشینهای ملت رو در اوردین با این همه کار کارشناسی تون)
  فرهنگ سازی با لاتر از محدودیت سازی است.