سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۵۶:۱۳ قبل از ظهر

کنگره وحشی بافقی در سطح ملی برگزار می شود

کد خبر: 6408
تعداد بازدیدکننده: 236
تاریخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۱

“حسین ندافیان “، فرماندار بافق در دومین نشست شورای سیاست گذاری کنگره وحشی بافقی با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد ، معاون فرهنگی اداره کل ارشاد یزد ، امام جمعه بافق ، رئیس اداره فرهنگ  و ارشاد اسلامی ، شورای و شهردار بافق با بیان اینکه برنامه ریزی و تمهیدات لازم برای برگزاری کنگره وحشی بافقی انجام شده است اظهار داشت : با تعامل خوبی که با مسئولان استان و شهرستان انجام گرفته زمینه برگزاری این کنگره درسطح کشور به صورت ملی فراهم شده است .

“حسین ندافیان” با اشاره به اینکه شهرستان بافق دارای مفاخر ارزشمندی است افزود: قصبه طیبه و دارالشجاعه بافق یکی از شهرستان های مهم در بعد فرهنگی مذهبی و علمی است که توجه به این سرمایه ها ضروری است .

فرماندار بافق برگزاری کنگره شیخ محمد تقی بافقی را درسه سال پیش یادآور شد و گفت : بزرگان شهرستان بافق در زمنیه های مذهبی و علمی و ادبی چون آیت الله شیخ محمد تقی بافقی، وحشی بافقی ، مستوفی بافقی و دیگر بزرگان به عنوان سند افتخار شهرستان محسوب می شوند که معرفی آنان راهگشای توسعه فرهنگ و ادب و علم این شهرستان است.

وی اظهار امیدواری کرد : برگزاری این کنگره  بابی شود برای شناسایی دیگر مفاخر شهرستان بافق که تا به حال برای معرفی آنان کار خاصی انجام نشده است .

ندافیان با اعلام آمادگی شهرستان بافق برای برگزاری کنگره وحشی بافقی از همه مسئولان و علاقمندان به شعر و ادب این دیار دعوت به همکاری برای برگزاری هرچه باشکوه تر این کنکره کرد.

۴ نظر

 1. شهاب می‌گه:

  آقای فرماندار : کنگره شیخ محمدتقی بافقی را دیدیم که در چه وضع نابسامانی برگزار شد ببینیم با وحشی بافقی چه خواهید کرد

 2. رنجبر بافقي می‌گه:

  من که یک شهروند بافقی هستم زمان دانشجویی در تهران درسال ۱۳۸۰ با این شاعر شهیر شعر وادب فارسی اشنا شدم ورفتم دیوانش را خریدم.

  ماهی را هر وقت از اب بگیریم تازه است

  حالا هم که یاد بزر گان را زنده کنیم خیلی خوبه

  • ناشناس می‌گه:

   از نخبه گان بافقی که خارج از بافق هستند هم در این کنگره حتما دعوت کنید

   مثل دکتر صدربافقی
   شیخ شاب
   میرغنیزاده
   برادران برخورداری
   فتاحی
   برادران میرزمانی بافقی
   یار احمدی
   تشکری

   ودیگر تحصیل کردگان بافقی

 3. رنجبر بافقي می‌گه:

  از فرهیختگان بافقی حتما دعوت کند