دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۲:۴۱ بعد از ظهر

راه‌اندازی بندرخشک جهشی بزرگ در اقتصاد مهریز ایجاد می‌کند

کد خبر: 10444
تعداد بازدیدکننده: 231
تاریخ: ۰۵ آبان ۱۳۹۱

خبرگزاری فارس: فرماندار مهریز گفت: با راه‌اندازی بندر خشک، جهشی بزرگ در توسعه اقتصاد شهرستان مهریز رخ می‌دهد.

مهدی کیانی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مهریز با بیان اینکه احداث و راه‌اندازی نخستین بندر خشک کشور در یزد و در مجاورت مهریز یکی از مهم‌ترین جرقه‌های اقتصادی و پیشرفت این شهرستان به حساب می‌آید، اظهار داشت: فعالیت بندر خشک  یزد با هدف رونق گسترده اقتصادی استان رسما آغاز شده است.

وی افزود: این بندر پایانه‌ای برای تقویت ترانزیت، صادرات و پس کرانه‌ای برای بندر شهید رجایی در استان هرمزگان خواهد بود.

فرماندار مهریز با اشاره به همت والای استاندار یزد در پیگیری تاسیس این بندر خشک عنوان کرد: چندین استان کشور از جمله تهران، قم و کرمان تاکنون متقاضی تأسیس و راه‌اندازی بندر خشک بوده‌اند اما هیچ یک از آنان تاکنون به مرحله اجرایی نرسیده و بندرخشک  یزد نخستین بندر خشک فعال کشور است که با مشارکت و استقبال خوب مردم و مسئولان یزد فعالیت خود را آغاز کرده است.

کیانی مقدم با بیان اینکه احداث بندر خشک در یزد یکی از مصوبات سفر استانی دولت است، افزود: بندرخشک پایانه‌ای ترکیبی است که به بندری ساحلی متصل است.

وی عنوان کرد: تجهیزات لازم و کافی برای مواجهه با تردد ناشی از چندین شیوه حمل ‌و نقل اعم از جاده‌ای، ریلی و هوایی در آن در نظر گرفته شده‌اند و مشتریان می‌توانند کالاهایشان را با استفاده از این شیوه‌های مختلف به آن ارسال کنند و یا از آن تحویل بگیرند.

کیانی مقدم یادآور شد: علاوه بر خدمات پایه‌ای، خدماتی نظیر انبارسازی کالا، نگهداری از کانتینرهای خالی، تعمیرات کانتینر، امور گمرکی و ترخیص و پشتیبانی کالا نیز در بنادر خشک ارائه می‌شود.

فرماندار مهریز، مهم‌ترین مزایای احداث بندرخشک در استان یزد را  تقویت وضعیت بنادر در زنجیره‌های حمل و نقل، توسعه نواحی داخلی کشور و ایجاد فرصت‌های مختلف شغلی، احتمال افزایش سرعت مراحل گمرکی برای کالاهای حمل شده به وسیله احداث بنادر خشک مجهز به خدمات گمرکی عنوان کرد.

۴ نظر

  1. بافقی نسب می‌گه:

    به این میگن مصلحت اندیشی بزر گان. دیدن قراره دخیل عباس براشون مشکل ساز بشه گفتن بندر خشک که ازهر جهت حساب کنیم حق بافق است را میدیم مهریز و ….

  2. محمد علی می‌گه:

    چشم ودل مسئولان بافق روشن، این هم یک طرح دیگر که به مهریز انتقال یافت وردپای دخیل در این ماجرا روشن است . آقایانی که به او رای دادند تحویل بگیرند

  3. كورش بافقي می‌گه:

    درود به کرمان و مردمان غیورش –از همشهریان غزیز بافقی خواهشمندم لطف نموده و از جاده ۲۴۰ کیلومتری کرمان از مسیر سیریز به کرمان رفته و از شهرهای ان بازدید کنید و ببینید که شهرهای کرمان چه پیشرفتی کرده اند -ما نیز میتوانیم مانند سالهای قبل با استان کرمان بزرگ بپیوندیم و از عدل و بزرگی دیار کریمان استفاده ببریم