چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۳۰:۲۹ قبل از ظهر

احداث بندر خشک در مهریز باید جدی گرفته شود

کد خبر: 12209
تعداد بازدیدکننده: 399
تاریخ: ۱۳ آذر ۱۳۹۱

یزد – نماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث و فعالیت بندر خشک در شهرستان مهریز باید توسط مسئولان امر جدی گرفته شود .

احداث بندر خشک در مهریز باید جدی گرفته شود

حجت الاسلام والمسلمین ‘ دخیل عباس زارع زاده ‘ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از آرزوهای مردم مهریز احداث هرچه سریعتر این بندر در این شهر است .

وی ادامه داد: احداث و فعالیت بندر خشک در مهریز بخاطر موقعیت خوبی که در کنار جاده اصلی کشو دارد می تواند در توسعه و پیشرفت این شهرستان خیلی موثر باشد .

وی با اشاره به اینکه موقعیت احداث این بندر در حوالی شهرستان مهریز مشخص شده از مردم خواست ت نسبت به خرید سهام این بندر اقدام کنند .

زارع زاده گفت: همه مردم باید بنحو شایسته برای خرید سهام این بندر اقدام کنند و در احداث و فعالیت این بندر مشارکت داشه باشند .

نماینده مردم شهرستان های مهریز ، بافق ، بهاباد ، خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی هدف از احداث این بندر را پایانه‌ای برای تقویت ترانزیت، رونق اقتصادی، صادرات و پسکرانه‌ای برای بندر شهیدرجایی در استان هرمزگان ذکر کرد.

وی گفت: احداث اولین بندر خشک استان در مهریز با حمایت جدی دولت و مشارکت توسط بخش خصوصی می تواند در پیشرفت اقتصادی استان یزد و مهریز خیلی موثر باشد .

این نماینده مجلس ، احداث این بندر را یکی از مصوبات مهم و تأثیرگذار سفرهای استانی دولت به یزد ذکر کرد که با پیگیری مسؤولان استان جامه عمل پوشانده است.

زارع زاده اظهار داشت: با احداث بندر خشک در شهرستان مهریز ، کلیه افراد ‏می‏توانند به نحو شایسته و در اسرع وقت نسبت به ترانزیت کالاهای خود در سطح کشور اقدام کنند.

وی گفت: بندر خشک علاوه بر خدمات پایه‌ای، انبارسازی کالا، نگهداری از کانتینرهای خالی، تعمیرات کانتینر، امور گمرکی و ترخیص و پشتیبانی کالاها را نیز انجام ‏می‏دهد.ک۳

۸ نظر

 1. قاسم می‌گه:

  تو هم مانند اون که چسبید به ابرقو .بچسب به مهریز .بافق و بهاباد کیلویی چند

 2. مصطفی می‌گه:

  چرا برای بافق جدی گرفته نشد مگه مردم بافق چه چیزشون کمتر اوناست
  بندر خشک پر
  دیجیتال رو هوا
  گاز رو هوا
  فولاد رو هوا
  جوانان بافقی بیکار
  …….

 3. مهدی می‌گه:

  کی گفته بندر خشک مال مهریزه مگه قرار نبود این پروژه در سر چهر راهی ریل راه آهن ایجاد شود مهریز که اصلا راه آهن ندارد

 4. خادمان وطن می‌گه:

  منم اگر جای دخیل بودم مثل او برای شهرسوخته ام کار می کردم

  از ماست که برماست

  الان هم چون ما سکوت کرده ایم این آقایان می تازند

 5. علی می‌گه:

  از صحن خانه تا به لب بام از آن او از بام خانه تا به ثریا از آن من

 6. جمیل می‌گه:

  آقای روحانی محترم
  مابه آنچه( بر سر دارید ) اعتماد کردیم و به شما رای دادیم
  غافل از آن که چه( در سر دارید )

 7. م.د می‌گه:

  و کان الانسان عجولا دوست داشتم اینقدر بی حوصله و بی صبر نبودید.واقعا خیلی عجولید.میخواهم بگویم چهار سال وقت است بگذارید دو سه سال بگذرد.اگر کار نشد اینبار شمشیر انتقاد را بکشید.چشمتان را باز کنید وبا زبانتان ظلم نکنید.ان الله لا یحب الظالمین.