سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۶:۵۰ بعد از ظهر

زمان عرضه سهام بلوکی ذوب آهن مشخص شد

کد خبر: 12232
تعداد بازدیدکننده: 222
تاریخ: ۱۳ آذر ۱۳۹۱

 

مدیر عامل فرابورس ایران از عرضه بلوک ۱۷ درصدی ذوب آهن در روز یکشنبه ۱۹ آذر خبر داد.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر هامونی-مدیر عامل فرابورس- با اعلام این خبر گفت: یک میلیارد و ۳۳۷ میلیون و ۶۲۸ هزار و ۹۵۲ سهم معادل ۱۷ درصد از سهام ذوب آهن اصفهان، متعلق به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران یکشنبه ۱۹ آذرماه جاری از طریق بازار دوم فرابورس عرضه می­‌شود.

مدیر عامل فرابورس ایران در ادامه گفت: قیمت پایه هر سهم ذوب آهن به قیمت روز قبل از عرضه در بازار دوم فرابورس به اضافه ۲۰ درصد و به شرط آنکه از ۳ هزار و ۴۰۰ ریال کمتر نباشد، تعیین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه عرضه به صورت یکجا و نقد و یا نقد و اقساط است گفت: حداقل پیش پرداخت نقدی ۳۰ درصد و مابقی به صورت اقساط است که دوره باز پرداخت اقساط آن ۴ ساله اعلام شده است.نرخ سود فروش اقساطی ۱۵ درصد و مهلت پرداخت حصه نقدی و ارائه فرم خارج از پایاپای حداکثر ۲۰ روز کاری از تاریخ انجام معامله است.

هامونی در ادامه تصریح کرد: کارگزاران خریدار در صورتی مجاز به ورود سفارش خرید به سامانه معاملاتی هستند که ۳ درصد از ارزش به شرطی که از ۱۳۶ میلیارد و ۴۳۸ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۱۰۴ ریال کمتر نباشد از مشتری دریافت و به عنوان سپرده حضور در رقابت به حساب شرکت سپرده­گذاری واریز و یا به این شرکت تحویل داده و تاییدیه شرکت مربوطه را به فرابورس ایران ارائه کنند.

وی در پایان تاکید کرد : متقاضیان خرید بلوک باید حداقل ۶ روز کاری قبل از عرضه نسبت به تکمیل و ارائه مستندات لازم از طریق کارگزاری خود اقدام کنند.

به گزارش ایسنا،در حالی زمان واگذاری بلوک ذوب آهن مشخص شده است که در این راستا جلسه معارفه این شرکت ساعت ۱۴ فردا در شرکت کارگزاری بانک ملی برگزار می شود.

انتهای پیام

 …………………………………..

به نقل از سایت ذوب آهن اصفهان(www.esfahansteel.com)

در جلسه معارفه ذوب آهن برای عرضه بلوک ۱۷ درصدی سهام عنوان شد:

ذوب آهن به سود آوری مناسبی رسیده است

جلسه معارفه ذوب آهن برای عرضه بلوک ۱۷درصدی سهام ( که قرار است در تاریخ ۱۹ آذر ماه سال جاری عرضه شود)، با حضور رئیس و معاون سازمان خصوصی‌سازی ،دکتر براتی مدیرعامل ، معاونین مالی اقتصادی ، برنامه ریزی وتوسعه وچند تن از مدیران شرکت در محل شرکت کار گزاری بانک ملی ۷ آذرماه برگزار شد و طی آن آخرین وضعیت این شرکت تشریح و به سؤالات و ابهامات پاسخ داده شد.

 به گزارش خبرنگار ما از تهران،در پی لغو عرضه ۵۳ درصد سهام ذوب آهن آن هم در سومین روز رقابت دو گروه در ۱۲ مهر و تصمیم هیئت واگذاری مبنی بر عرضه ۱۷ درصد ،  زمان قطعی ارائه این بلوک در بازار سوم فرابورس ۱۹ آذر تعیین شد.

بعد از این اتفاق مسئولان سازمان خصوصی سازی ،ذوب آهن و کارگزاری بانک ملی ایران ( کارگزار عرضه بلوک ۱۷ درصدی ) تصمیم به برگزاری جلسه معارفه ایی گرفتند تا آخرین وضعیت این شرکت مشمول اصل ۴۴ تشریح و به سئوالات و ابهامات موجود پاسخ داده شود.

براساس این گزارش در این جلسه که برای اولین بار در مورد عرضه بلوکی شرکت‌های بورسی و فرا بورسی بود رئیس سازمان خصوصی‌سازی به همراه معاون واگذاری شرکت‌ها و همچنین مدیرعامل و معاونین ذوب آهن اصفهان و بیش از ۱۶۰ نفر از مسئولین و نمایندگان کارگزاری ها و خریداران بازار  سهام در محل کارگزاری بانک ملی ایران حاضر بودند که در نوع خود جالب توجه بود.چون تاکنون سابقه نداشت قبل از عرضه بلوکی سهام شرکت‌های مشمول اصل ۴۴ چنین جلسه‌ای برگزار و در آن مدیران ارشدسازمان خصوصی‌سازی و شرکت مشمول واگذاری حضور داشته باشند.

درابتدای این جلسه محمود افضلی معاون سازمان خصوصی‌سازی بعد از ارایه توضیحاتی در مورد دلیل و اهداف برگزاری این جلسه به جزئیات عرضه ۱۷ درصد از سهام ذوب آهن و قیمت پایه هر سهم این بلوک به قیمت یک روز قبل تابلوی فرابورس بعلاوه ۲۰ درصد به شرطی که از ۳۴۰ تومان کمتر نباشد، اشاره کرد  وگقت: این عرضه به صورت ۳۰ درصد نقد و مابقی طی اقساط چهارساله( با سود فروش اقساطی معادل ۱۵ درصد) انجام می شود.

 این مقام مسئول ،سهام ذوب آهن را باارزش دانست وضمن مقایسه این شرکت با انرژی هسته ای واهمیت و حساسیت این صنایع مهم و استراتژیکی گفت :دولت پشتیبان صنایع مهم و استراتژیک است زیرا هزینه های سنگینی را در این زمینه نموده است.و در نتیجه بازدهی  اینگونه صنایع هم مطلوب خواهد بود. که با تحقق طرحهای توسعه ، سود آوری آن بیشتر خواهد بود.

دکتر افضلی، پیشکسوتی و توانمندی های ذوب آهن اصفهان در رشد و شکوفایی صنعت فولاد کشور را یاد آور شد و تصریح نمود :  درحال حاضر شرایط ذوب آهن مطلوب و به  مرحله سود آوری خوبی رسیده است.

به گفته وی بعد از عرضه اولیه در بهمن سال گذشته سهام این شرکت درفرابورس با کشف قیمت ۱۴۰ تومانی هر سهم، بهای هر سهم آن به ۲۹۰ تومان رسیده که نشان دهنده پویایی این صنعت و شرکت است.

در ادامه این جلسه مدیران ارشد ذوب آهن آخرین وضعیت مالی و عملیاتی شرکت را تشریح نمودند.در این بخش ضمن ارائه توضیحاتی در مورد فرآیند تولید محصولات در شرکت و بررسی مزیت‌های نسبی و همچنین اهم اقدامات و دستاوردهای شرکت، آخرین وضعیت پروژه‌های در دست اجرا و آثار اجرایی آنها در سود و هزینه‌های شرکت توسط مهندس ربانی مدیر مهندسی صنایع  اعلام شد و در ادامه آخرین وضعیت مالی ذوب آهن به همراه آینده سود آوری آن توسط یوسفیان مدیر ارشد مالی و همچنین وضعیت و اقدامات صورت گرفته در خط تولید و ظرفیت های مورد نظر توسط مهندس لبافچی معاون مدیریت امورفنی بهره برداری و آخرین وضعیت پروژه های توسعه وبرنامه های آینده برای رسیدن به اهداف ۱۴۰۴ توسط مهندس نصر مدیرارشد مهندسی شرکت تشریح و درپایان به سؤالات حاضرین پاسخ داده شد. عمده سؤالات سهامداران حاضر در این جلسه معارفه مربوط به آثار نوسان نرخ ارز، واردات و صادرات محصولات، طرح های توسعه و اثرات مثبت آن ، صندوق بازنشستگی فولاد، ، نیروی انسانی و آینده مالی ، این شرکت مربوط بود.

شایان ذکر است سازمان خصوصی سازی در تاریخ ۱۹ آذرماه  آماده فروش۱۷ درصد سهام، معادل یک میلیارد و۳۳۷ میلیون و ۶۲۸ هزار و ۹۵۲ سهم ذوب آهن می باشد.

قیمت پایه هر سهم این بلوک به قیمت تابلوی فرابورس بعلاوه ۲۰ درصد به شرطی که از ۳۴۰ تومان کمتر نباشد، تعیین شده که به صورت ۳۰ درصد نقد و باقی اقساط ۴ ساله عرضه خواهد شد.ارزش پایه این بلوک هم بیش از ۴۵۴ میلیارد تومان و مبلغ سپرده هم بیش از ۱۳٫۶ میلیارد تومان است.

۱ نظر

  1. رضا می‌گه:

    کی میشه این اصفهانیها دست از سر بافق بردارند.