چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۲۰:۱۸ قبل از ظهر

سهم بافق از نظر مالیات برارزش افزوده،عوارض،اشتغال و… از شرکت ذوب و روی بافق به چه میزان است؟

کد خبر: 19743
تعداد بازدیدکننده: 111
تاریخ: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲

شرکت ذوب روی بافق (سهامی خاص) در تاریخ ۲۱/۱۲/۱۳۷۰ تحت شماره ۸۹۰۷۲ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید و پس از تولید آزمایشی در نیمه آبان ماه ۱۳۷۸، در تاریخ ۲۴/۹/۱۳۷۹ افتتاح گردید .

کارخانه این شرکت به منظور تولید سالانه ۳۰٫۰۰۰ تن شمش روی SHG در ۴۵ کیلومتری محور یزد – بافق با مساحتی بالغ بر ۲۰۰ هکتار با دانش فنی، ماشین‌آلات و نظارت بر نصب از شرکت NFC چین خریداری گردید. این کارخانه بزرگترین واحد تولیدی شمش روی کشور می‌باشد که با کنسانتره سولفوره روی تغذیه می‌شود و با تولید ۳۰٫۰۰۰ تن شمش روی و ۵۰٫۰۰۰ تن اسید سولفوریک در سال از بزرگترین تولیدکنندگان روی ایران است.

عمده مواد اولیه مصرفی این مجموعه، کنسانتره سولفوره روی با عیار ۵۴-۵۲  درصد و رطوبت ۱۱-۸ درصد به میزان ۷۱-۶۵ هزار تن در سال می‌باشد و به علت مصرف کنسانتره سولفوره در کارخانه ذوب روی بافق در فرآیند تولید، ترکیبی از هر دو روش پایرومتالوژی و هیدرومتالوژی وجود دارد.

در تاریخ ۲۴ شهریور ۱۳۸۳ شرکت توسعه معادن روی ایران بیش از ۹۸ درصد سهام این شرکت را به منظور حل معضلات فنی و اقتصادی واحد مذکور و تبدیل آن به یک واحد فعال و پربازده اقتصادی خریداری نمود.

این مجتمع در مهرماه ۱۳۸۴ به‌ طورکلی راه‌اندازی گردید و در جهت سودآور نمودن شرکت از طریق خاک اکسیده معدن انگوران با توجه به محدودیت‌های تهیه خاک سولفوره در اواخر سال ۱۳۸۴، خط تولید به طور کامل تغییر داده شد تا  از خاک اکسیده جهت تولید روی استفاده گردد.

همچنین در سال ۱۳۸۵ پروژه تولید اسیدسولفوریک از طریق احداث واحد ذوب گوگـرد، تکمیـل و راه‌انـدازی و امکـان تولید اسیدسولفوریک تا ۱۲۰ تن در روز با خلوص ۹۸ درصد مهیا گردید.  این شرکت برای اولین بار در ایران موفق به تولید شمش روی با عیار ۹۹۵/۹۹ درصد شده است. این شرکت همچنین موفق به دریافت گواهینامه‌های یکپارچه  ISO 14001،  ISO 9001 )استقرار کامل استانداردهای زیست محیطـی(، ۱۸۰۰۱(IMS) OHSAS(ایمنی بهداشت شغلی) از QS سوئیس گردید که یکی از معتبرترین شرکتهای گواهی‌دهنده در دنیا می‌باشد.

شرکت توسعه معادن روی ایران در حال حاضر مالکیت حدود ۹۸ درصد از سهام شرکت ذوب روی بافق را در اختیار دارد .

بافق فردا:سهم بافق از نظر مالیات برارزش افزوده،عوارض،اشتغال و… از شرکت ذوب و روی بافق به چه میزان است؟فرماندار محترم شما اطلاعی دارید؟

۳ نظر

 1. بافقی می‌گه:

  سلام
  بافق فردا از مطلب خوبتان خیلی ممنون
  و در ضمن حتما آقا ی فرماندار و مابقی مسولین جوابتنان را میدهند!!!!!!!!! ؟؟؟؟؟
  راستی امام جمعه هم نیز میتواند این موضوعات را در خطبه های نماز جمعه مطرح کنند که مردم نیز در جریان باشند !!!!!!!!!!!!
  آخه به این خاطر گفتم که یکی از خطبه های نماز جمعه به خاطر همین موضوعات و مشکلات یاید مطرح شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  با تشکر

 2. کورش بافقی می‌گه:

  بسیار سوال به جایی است

 3. بافقی می‌گه:

  بافق فردا با سلام
  خواهشمند است چون شما یک رسانه بیطرف می باشید و اخبار خاصی را پوشش نمی دهید در رابطه با مسائل پیش آمده در جهت هیئت امناء امامزاده عبدالله بافق با مدیر کل اوقاف یزد و یا رئیس اداره شهرستان با توجه به اینکه مسئولیت بقاع بر عهده اوقاف می باشد در مورد موضوعات پیش آمده خبر تهیه کنید