پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۵۸:۲۹ قبل از ظهر

مرتعداران شهرستان بافق با بیمه مراتع و نحوه پرداخت خسارت آشنا شدند

کد خبر: 32867
تعداد بازدیدکننده: 90
تاریخ: ۰۵ دی ۱۳۹۲

مرتعداران شهرستان بافق با بیمه مراتع و نحوه پرداخت خسارت آشنا شدند.
در نشستی با حضور کارشناس بیمه استان یزد، نحوه بیمه کردن مرتع و پرداخت خسارت به مرتعداران شهرستان بافق مورد بررسی قرار گرفت.
این جلسه با حضور مشاور و کارشناس بیمه مراتع استان یزد، رییس و کارشناسان اداره منابع طبیعی و جمعی از مرتعداران شهرستان بافق در محل سالن اجتماعات اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان برگزار شد.
در ابتدا رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی، در خصوص اهمیت بیمه مراتع بخصوص در خشکسالی های اخیر که از مهمترین عوامل محدود کننده در مشارکت فعال بهره برداران و سرمایه گذاری در اجرای طرح های مرتعداری در مناطق خشک و نیمه خشک می باشد، مطالبی را ایراد نمود.
دلاوری پور مشارکت دامداران در انجام پروژه های پیش بینی شده در طرح های مرتعداری را خواستار شد و افزود: با توجه به وضعیت اقلیم شهرستان بافق و کمبود بارندگی و همچنین پراکنش زمانی و مکانی نامناسب آن در سال بخصوص در زمان خشکسالی به پوشش گیاهی مراتع شهرستان بافق آسیب فراوان وارد می شود.
وی بیمه مراتع را از راهکارهای اصولی جهت کاهش ریسک و افزایش اطمینان خاطر بهره برداران در سرمایه گذاری جهت مدیریت مرتع برشمرد.
در ادامه مشاور و کارشناس بیمه در زمینه آشنایی با بیمه مرتع، نحوه پرداخت خسارت بیمه به مرتعداران و فعالیت های صورت گرفته تاکنون به حضار گزارش داد.
فیاض فضایی از همکاری معاونت فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، صندوق بیمه محصولات کشاورزی و بانک کشاورزی در بیمه کردن مراتع استان یزد خبر داد و اضافه کرد: هر سال قرارداد بیمه جهت مراتع دارای طرح مرتعداری و مابین صندوق بیمه محصولات کشاورزی و مرتعداران به مدت یکسال منعقد می گردد.
 در پایان این نشست، جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد.