جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۴۲:۲۲ بعد از ظهر

رئیس بیمارستان بافق خبر داد: کاهش سهم پرداختی بیماران از هزینه های درمانی

کد خبر: 40360
تعداد بازدیدکننده: 116
تاریخ: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳

رئیس بیمارستان بافق با اشاره به آغاز طرح تحول نظام سلامت، گفت: در مجموع فقط ۱۰ درصد هزینه های درمانی از بیماران دریافت می شود.

61

علی محمدافشاری در گفت و گو با خبرنگار  «بافق فردا» عنوان کرد: بنا بر قولی که رئیس جمهوری در راستای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها داده بودند،  برنامه تحول نظام سلامت با ابلاغ در همه بیمارستان های کشور شروع شد.

رئیس بیمارستان بافق با بیان این مطلب که این طرح ۷ برنامه و دستور العمل کاری را شامل می شود، افزود: این بیمارستان با توجه به زمینه سازی های چند روز اخیر این طرح از ۱۵اردیبهشت آغاز شد.

وی خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته با وجود اینکه تکلیف برنامه پنجم توسعه کاهش سهم مردم از هزینه های درمان به زیر ۳۰ درصد برسد ولی این سهم نزدیک به ۵۰ تا ۷۰ درصد و گاهی بالاتر بود.

افشاری با بیان این مطلب که یکی از مهمترین این برنامه ها کاهش سهم پرداخت بیماران در بیمارستان های دولتی بود که با حمایت خوب دولت این برنامه اجرایی شد، افزود: بیمارستان در مجموع فقط ۱۰ درصد هزینه های درمانی را از بیماران دریافت می کند و بقیه هزینه ها را دولت بصورت یارانه سلامت از محل یارانه ها پرداخت می کند.

وی با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن برخی خدماتی که قبل از این تحت پوشش بیمه های درمانی نبود، گفت: در بیماران روستایی هزینه پرداختی توسط بیمار ۵ درصد است.

رئیس بیمارستان بافق عنوان کرد: خدمات زیبایی، هزینه اقامت در «وی ای پی» و هزینه ناشی از ضرب و جرح از جمله مواردیست که شامل این طرح نمی شود.

افشاری کاهش و ارتقای کیفیت و ستاره دار شدن بیمارستان ها را از اهداف دولت دانست و گفت: ارتقای کیفیت هتلینگ و خدماتی مانند وضعیت غذایی، نظافتی و غیره نیز در دستورکار این برنامه قراردارد.

وی با بیان این مطلب که دولت بر اساس استانداردهایی که وجود دارد به ما اعتباری برای رسیدن به سطح کیفیت می پردازد، افزود: بیمارستان ها از این به بعد مانند هتل ها ستاره دار و از یک تا ۵ ستاره دریافت و زیر ۳ ستاره برای وزارت بهداشت قابل قبول نیست.

وی برنامه ترویج زایمان طبیعی در بیمارستان های دولتی را از دیگر اهداف این طرح دانست و بیان کرد: از این پس کلیه هزینه های زایمان طبیعی و حتی هزینه همراه و لوازم شخصی نیز دریافت نمی گردد.

افشاری درباره جایگاه بیمارستان بافق، گفت: بیمارستان بافق با توجه به اقداماتی که در دو سال گذشته در زمینه تجهیزات، فضای فیزیکی و پرسنلی انجام شد اکنون به درجه یک ارتقا و جزو ۶ بیمارستان دارای این درجه در استان است.

رئیس بیمارستان بافق برنامه حفاظت مالی از بیماران خاص و نیازمند، و حمایت از ماندگاری پزشکان و کادر درمانی در مناطق محروم، ارتقای کیفیت ویزت را از دیگر برنامه های این طرح دانست.

 

 

 

۴ نظر

 1. ماشاالله حاجی شمس الدینی می‌گه:

  سلام
  ببینیم وتعریف کنیم البته خدا کنه گذر هیچ فردی به بیمارستان نیفته که اون صورت نیز هزینه های بیمارستان نیز لاینحل میمونه ولی در کل بازم خبر خوشحال کننده ای برای مردم بافقه، مردمی که باید برای برخی امور پزشکی به یزد برن .
  باحمایت از پزشکان مجرب و کارآمد بافق میتونه به مرکز امور ددرمانی برای شهرستانهای اطراف بافق بشه.
  همچنین با دعوت وحمایت از پزشکان متخصص بافقی که در یزد و دیگر نقاط ایران به امر طبابت مشغولند بافق آبادتر و پویا تر از همیشه بشود انشاالله.

 2. عباس ابراهیمی خوسفی می‌گه:

  الهی شکر

 3. بیمار می‌گه:

  ازخوش شانسی من در روزدوشنبه که برای تسویه بیمارم رفته بودم این طرح شامل من شد وبرای هزینه ۱۱۰هزارتومان مبلغ ۴۵هزارتومان پرداخت کردم ازدولت محترم به خاطر اجرای این طرح متشکر هستم فقط ای کاش متخصیصن بیشتری به بافق می اوردند