سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۵:۳۵ قبل از ظهر

آقای رئیس جمهور مگر می شود یک بام و دو هوا ؟؟؟/ اگر دولتمردان به دنبال وصول مطالباتشان هستند آدرس را اشتباه آمده اند

کد خبر: 41517
تعداد بازدیدکننده: 175
تاریخ: ۰۲ خرداد ۱۳۹۳

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی امروز جمعه دوم خرداد به بافق سفر کرد و در جمع نمازگزاران بافقی در زمینه خصوصی سازی به ایراد سخنرانی پرداخت .

 حجت االاسلام دخیل عباس زارع زاده در زمینه اقدامات انجام شده در رابطه با خصوصی سازی معادن بافق گفت : چند ماه پیش نامه ای تنظیم شده برای ریاست مجلس و ریاست بازرسی کل کشور که ریاست محترم مجلس رسما اعلام کردند بر مبنای قانون وگذاری سنگ اهن خلاف قانون است و مصوبه ابطال شد.

وی افزود: ریاست بازرسی کل کشورهم رسما اعلام کرد این مصوبه خلاف قانون است و ابطال شد.

زارعزاده گفت : مجدا زمزمه ها شروع شد و موضوع صندوق بازنشستگی کل کشور بود و مجدد نامه را تنظیم کردیم حضور ریاست جمهور و وزیر کار و امور اجتماعی که مسکوت ماند.

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی افزود:تا اواخر که ای که قضیه جان گرفت بنده با دکتر جوکار هم قسم شدیم که در دفاع از حقوق مردم کنار هم باشیم و با هماهنگی با معاون اول رئیس جمهور قرار شد در روند خصوصی سازی منافع محیطی بافق در نظر گرفته شود.

زارعزاده تصریح کرد: وزیر محترم اقتصاد نیز نامه ای را پاراف کردند که باید این چنین عمل شود.

وی گفت : در موضوع تحرکات استانی جلساتی داشتیم و مصوباتی بود که در شورای تامین استان برگزار شد و تشکر می کنم از استاندار بزرگوار که مکرر این جلسات را تشکیل دادند و مصوباتی داشتند مبنی بر در نظر گرفتن عموم و شهرستان بافق که باید اعمال شود.

زارعزاده افزود: مجدا پیگیری هایی انجام گرفت و جلسه ای در تهران داشتیم که یکی از اعضای شورای شهر بافق به همراه دونفر از اعضای هیت مدیره شرکت سنگ اهن مرکزی حضور داشتند و استاندار و معاون بابایی حضور داشتند که در این جلسه شرایطی را مطرح کردیم و مصوب شد که این شرایط اعمال شود.

وی بیان داشت : در این روند بنده به یقیین رسدم که در نظام حاکمیت دینی ما این حرکات و این مصوبات اعمال خواهد شد و تا اندازه ای خیالمان راحت شد .

زارع زاده عنوان کرد: یک جلسه ای هم داشتیم برای اجرایی کردن این مسائل با مسئول واگذاری بخش خصوصی که وی هم در این نشست مطالبی را گفت که البته تحکماتی هم بود

وی گفت : رسما بنده اعلام می کنم مقصر اصلی دراین وضعیت ، مسئول خصوصی سازی کشور است وبرای من جالب است که چرا باید در روند دستور ، یک مسئول بخواهد این چنین متمردانه و تحکم آمیز عملی را انجام دهد .

زارع زاده تصریح کرد: بعضی ها دارند تشکیک می کنند در این که آیا معادن انفال هست یا نیست ؟ که اصلا شک در این نیست که معادن جز انفال است .

مگر ما قانون اساسی را قبول نداریم

وی گفت : متن قانون اساسی است که تصریح کرده ، این معادن همه آن انفال است و کوچک و بزرگ ندارد و اصل ۴۵قانون اساسی بر این نکته تاکید دارد( قرائت متن اصل ۴۵قانون اساس )تکبیر مردم

انفال اصلا قابل واگذاری نیست .

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی افزود: جالب اینجاست که امده اند ریشه موجودیت این معادن را ارزش گذاری کرده اند که قطعا ارزشش دهها برابر بیشتر این است و بر مبنای آن عوارض و مالیات بسته اند و بعد ادعا می کنند که ما این معادن را واگذار نکردیم پس چه چیز را واگذار کردید .

زارع زاده خاطر نشان کرد: شما ارزش گذاری کردید بر عین این معادن و نفس این معادن را واگذار کردید ، وی تصریح کرد: بیجا کردید این حرکت را انجام داده اید و بعد می خواهید شیره مالی کنید کارتان را و بگویید نه انجام نداده ایم .

زارعزاده افزود: به هیچ عنوان این معادن به این صورت قابل واگذاری نیست و من سوالم این است شما واگذار کردید بر اساس اصل ۴۴ که انجام شده البته یک نوع واگذاری انجام شده که فقط اجنه و خدا فهیمده است چطور واگذار شده است خدا می داند.

وی بیان داشت : من روی واگذاری قبلی ها هم بجث دارم و بعد هم تفکیک معادن در این شهرستان غلط اندر غلط است و مگر می شود معدنی از معدن دیگر تفکیک شود ، تمام معادنی که در این شهرستان واگذار شده خلاف قانون است .

زارع زاده تاکید کرد: آقایون شرط گذاشتند ۱۵درصد از سنگ آهن مرکزی را به مردم بدهند و من انتقادم این است و به آن اصرار دارم.

زارعزاده با بیان اینکه قرار است وزیر به بافق بیاد : از همین الان پیام می دهم اگر بناست این شرط را را بپذیری بیا اما اگر بخواهی این شرط را نپذیری تفکیک قائل بشوی و یک قسمت را به عنوان ایمیدرو تعریف کنی و یک قسمت را وابسته به تهیهو تولید و یک بخش را به بخش خصوصی این را قبول ندارم و به هیچ عنوان قابل قبول نیست .

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر شما قرار است بیایید به بافق مبنای صحبت ما در این شهرستان این است که تمام معادن ریز و درشت این شهرستان باید به حساب بیاد و ۱۵ درصدآن باید در شهر شتان بافق مستقیما برای تامین عقب افتادگی و توسعه آینده این شهرستان لحاظ شود.

وی گفت : اگر این شرط را آقای وزیر می پذیرید بیاید اما اگر نمی پذیرید آمدن شما فایده ای نخواهد داشت و همچنین شرایط ما هیچ کدام شرط خلاف قانون و عرف نیست .

 زارعزاده در بخش دیگری اس سخنان خود خطاب به رئیس جمهور گفت: سوال دیگری دارم ، جناب آقای رئیس جمهور مگر می شود یک بام و دو هوا داشت .

وی افزود: شما مشرف شدید خوزستان و به مردم آن سرزمین دو درصد پول نفت بود

هدیه شما به مردم که معادن شهرستان بافق قربانی آن استان و استان اصفهان است در آنجا دو درصد در آمد نفت را که مبلغی بیش از ۲۴۰۰میلیارد تومان است که اگر این مبلغ را به یک استان تزریق کنند می شود گلستان .ما ممنون هستیم که این دو درصد را به مردم محرم خوزستان دادید مگر انفال و انفاق فرق می کند نفت انفال است و معدن هم انفال است .

زارعزاده گفت : چطور شده این معدن بافق که هر مفت خوری می رسد بر آن دپو می زند و هر کار دلش می خواهد می کند جز انفال نیست .

وی افزود: سوال من اینجاست کدام انصاف داری این را قبول می کند که بیش از ۷۰سال در یک شهرستان معدن را ببرند و زیر پای خودشان را درست نکنند.

زارعزاده بیان داشت : در استان ببینید در اردکان ، در میبد ، ابرکوه ، و … حداقل جاده دارند اما بی انصاف ها بی وجدان ها آن شهرستانی که در روز میلیاردها ثروتش دارد استخراج می شود جاده ندارد و …

وی تصریح کرد: نخجالت نکیشده اند رفتند نشسته اند برای توسعه این شهرستان و جاده این شهرستان ۲میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان پول گذاشتند ………………..

این خبر تکمیل می شود/

۲۲ نظر

 1. محسن می‌گه:

  مرحبا آقای زارع زاده
  اگر دیر آمدی… خوب آمدی و خوب گفتی… حق گرفتنی است و باید گرفت
  ما محکم چشت سرت وایسادیم!!!!!!

 2. روح ا... می‌گه:

  احسنت به این جسارت کاش یه کم مسئولین رده بالای شهر از شما یاد میگرفتند .

 3. بافقی زاده می‌گه:

  یکی نیست به این مر…بگه تو که بندرخشک را ازبافق بردی به مهریز سهمیه آب فلاد بافق را از اب زاینده رود لغو کرده وبه فلاد محسن در مهریز دادی ئ هزاران ظلم دیگه ر حق بافق حالا شدی دایه مهربانتر از مادر برای بافق شما اگه عرضه داری برو در تهران داد بزن نه اینکه بیایی در بافق رجز بخونی وبرای مهریز امتیاز بگیری

 4. علی می‌گه:

  اینهاهمه شعاراست شعارگول این حرفهارانخوریدمردم پشت هم باشیدایشان یک سال دیگرهست وبعدنیست ولی بعدمامیمانیم واین گودال چغارت پس تااحقاق خواسته هایمان که لغوخصوصی سازی است ایستاده ایم

 5. کویر می‌گه:

  افرین بر فرمانده دیروز شلمچه قاطعانه بایست که حق پیروز است ما هم مدافع حق گویان هستیم

 6. محمد می‌گه:

  تمام صحبتهای شما عین حقیقت است و ما از شما حمایت می کنیم و گول هیچ کس را هم نمی خوریم

 7. salim می‌گه:

  واقعا که چه خبره تووی این مملکت.
  فهمیدم که هرکی به هرکیه
  مردم بافق مراقب باشید اصلا با هیچ کس کتار نیایید
  خصوصی سازی باید متوقف شود
  نه یک ذره کمتر و نه یک ذره بیشتر

 8. ناشناس می‌گه:

  اقای زارع زاده رحمت به شیری که خورده اید،ما مردم بافق تا رسیدن به حقوق از دست رفته محکم ایستادهایم

 9. محسن می‌گه:

  آقای غلام ر. حالا که یه نفر آمده از حق وحقوق شهر دفاع می کند این چه حرفی است که شما می زنید (باز هم به غریبه

 10. میثم می‌گه:

  چرا ما تا یک نفر می آید و شعاری از سر تفنن می دهد سریع جو گیر شده و زنده باد و مرده باد می گوییم؟مگر ۸ سال پیش احمدی نژاد نگفت نفت را سر سفره می آورد.آیا آورد؟مگر آقای روحانی نگفت ظرف مدت کوتاهی اقتصاد را سروسامان می دهد-حقوق شهروندی را اجرا می کند.آیا به وعده خود عمل کرد؟برادران بافقی من بیایید عاقلانه بیندیشیم و خودمان دست بر سر زانو خود گذاشته و بلند شویم و به همین اعتصاب خود تا تحقق کامل وعده های خویش ادامه دهیم.هیچ راهی جز اتحاد وجود ندارد.عده ای که وابسته به شخص معلوم حالی هستند قصد دارند بین مردم تفرقه ایجاد کنند.بیایید تا لغو کامل خصوصی سازی به اعتصاب ادامه دهیم.
  امروز فقط اتحاد

 11. جوادی می‌گه:

  مردم بافق می دانید توریه یعنی چه؟می دانید تقیه یعنی چه؟
  شاید جناب دخیل عباس توریه می نمایند
  ما به ایشان اعتماد نداریم

 12. دلسوز می‌گه:

  ممنون از اقای زارعزاده
  انشاا… که بتوان بادرایتی که دارید سهم مردم و همچنین شهرستان را بگیریم د

 13. محمد رضا می‌گه:

  سلام بر دخیل عباس دست گل شما درد نکند ما خوانوادهای شهدا و جانبازان قدم به قدم همراه شما خواهیم بود باز هم روحانی عزیز خسته نباشید ؟

 14. فهیم می‌گه:

  مردم خوب شهرستان بافق سلام ، از ماست که بر ماست ، یکی نیست به نماینده محترم شهرمان بگوید این مسائل باید در صحن مجلس و با استیضاح وزیر حل شود نه با جار و جنجال و ایجاد تشنج ، همشهریان خانه از پایبست ویران است ،بعد از گذشت این همه سال مردم بافق وبهاباد نتوانسته اند یک نماینده از خودشان داشته باشند ،آقای شیخ شاب رای نیا ورد آقای صباغیان رای
  نیاورد .آقای جیحانی در جایی می نویسد ندای هل من ناصر مردم بافق شنیده نمی شود ،ما خودمان نخواستیم که شنیده شود .همشهریان آقای دخیل عباس روندی را که برای مردم بهاباد پیش گرفته برای بافق هم پیش گرفته است .این ره، ره ترکستان است . نماینده محترم، مردم بافق تدبیر می خواهند نه شعار تبلیغاتی، مردم شما را به خدا هوشیار باشید

 15. محمود می‌گه:

  سلام این حرفها را باید امام جمعه محترم می زدند که امام جمعه شهر هستند

 16. شهروند می‌گه:

  مخاطب همه این حرفا وزیر و رییس جمهور و … بود پس گفتن این حرفا به مردم هنر نیست، اینارو که همه میدونن. آقای زارع راده هنر اینه که این حرفا رو به گوش وزیر و رییس جمهور و … برسانی و پاسخ مناسب هم بگیری!!
  در ضمن ما نه با وزیر دعوا داریم و نه با هیچ کس دیگری، قرار نیست با این حرفای تند شما کاری پیش بره، از نماینده مردم انتظار میره با سیاست به گونه ای برخورد کنه که مشکلی حل بشه وگرنه سروصدا کردن که کاری نداره!!!
  آقای زارع زاده بعد از چند روز که از اعتصاب ها و اعتراض ها گذشته تازه تشریف آوردین و اینجوری صحبت می کنید؟؟!!!!
  بازم به شورای شهر که به جای داد و بیداد پیگیری می کنند.

 17. تشویق می‌گه:

  اخوند به این شجاعت کم پیدا میشه

 18. 123 می‌گه:

  چطوره دخیل توبافق و سخنان اتشین میزنه و مسئولان استان و شهرستان در تهران.مگه اینا با هم هماهنگ نیستند.کی به کیه؟

 19. محمد می‌گه:

  بابا ای ول مگه شما یه کاری بکنی

 20. عبدالحسین تشکری می‌گه:

  امیدوارم این حرف ها برای سران کشور ثاثیر گذار باشد

 21. ناشناس می‌گه:

  اگر مردم خوزستان نیز مانند ما چنین نمایندگانی داشتند که فقط شعار دهند همین درصدی هم که برایشان تعیین شده هم نداشتند. قدری عمل کنید نه شعار دهید.

 22. محمد110 می‌گه:

  اقای نماینده چه حرفهای زیبای میزنیدوچه قدرخودراعزیزومردم دارمعرفی میکنیدبیایدهمین حرفهارادرتریبون مجلس بزنید که شایداثرداشته باشداین حرفهاتنش می اورد وتنش همیشه نتیجه معکوس داردهمشهریان هوشیارباشیدوجوگیرنشوید