سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۰۸:۰۷ بعد از ظهر

بهزیستی بافق و افتتاح ۴ پروژه

کد خبر: 44541
تعداد بازدیدکننده: 317
تاریخ: ۲۷ تیر ۱۳۹۳

به گزارش بافق فردا :

افتتاح ۴ پروژه بهزیستی بافق به مناسبت هفته بهزیستی

به گزارش روابط عمومی بهزیستی بافق ، رئیس بهزیستی بافق در حاشیه افتتاح این پروژه ها گفت: در این مراسم ، مرکز ویزیت در منزل بیماران روانی مزمن نوروان، مرکز توانبخشی حرفه ای معلولین ذهنی بالای ۱۵ سال توانا ،دفتر جدید جامعه معلولین و موسسه غیرانتفاعی راه زیستن افتتاح شد.

وی در خصوص مرکز ویزیت در منزل بیماران روانی مزمن نوروان گفت : این مرکز با هزینه ای بالغ بر ۴۰۰ میلیون ریال بصورت خصوصی و تحت نظارت سازمان بهزیستی و با هدف ارائه خدمات تخصصی پزشکی، اموزشی و خدمات مشاوره ای ویژه بیماران روانی مزمن افتتاح شد.خدمات لازم بصورت تیمی به بیماران مربوطه در منزل ارائه شده و در برخی موارد ارائه خدمات در مرکز صورت می گیرد.

“دکتر محسن خوشگذران” دومین پروژه افتتاح شده در هفته بهزیستی را مرکز توانبخشی حرفه ای معلولین ذهنی بالای ۱۵ سال توانا عنوان کرد و گفت: با هزینه ای بالغ بر ۷۵۰ میلیون ریال بصورت خصوصی- خیریه ای و تحت نظارت سازمان بهزیستی با هدف ارئه خدمات آموزشی، توانبخشی و حرفه آموزی معلولین ذهنی پسر بالای ۱۵ سال فعالیت میکند.این مرکز با ظرفیت ۲۶ نفر و با داشتن کارگاههای اموزشی، رنگ آمیزی با چوب شروع به فعالیت نموده است دوره آموزشی این حرفه آموزان یک ساله بوده و پس از طی دوره مذکور و توانمند شدن حرفه آموزان ، گواهی نامه مهارت کسب و با همکاری بهزیستی فرصت شغلی برای آنها ایجاد خواهد شد.

خوشگذران افزود :جامعه معلولین شهرستان بافق نیز با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰ میلیون ریال تجهیز مجدد شده و بصورت غیرانتفاعی- خیریه ای و با هدف ارائه خدمات لازم به معلولین خصوصا کمک به معلولین بی بضاعت فعالیت میکند.

رئیس بهزیستی بافق آخرین افتتاح در این هفته را آغاز بکار موسسه غیرانتفاعی راه زیستن عنوان کرد و گفت: این موسسه با هزینه ای بالغ بر ۲۰ میلیون ریال بصورت خصوصی و تحت نظارت بهزیستی افتتاح شد.

خوشگذران با اشاره به اهداف موسسه راه زیستن گفت: از اهداف این موسسه برگزاری کارگاههای آموزشی مهارت های زندگی ، پیشگیری از معلولیت ها و مهارت های فرزند پروری ویژه زوج های جوان ، کارگاههای آموزشی پیش از ازدواج ویژه سنین پیش از دبستان تا دانشگاه و نیز برگزاری کارکاه های آموزش پیشگیری از اعتیاد در مدارس، دانشگاهها و ادارات می باشد.

 

۵ نظر

 1. ماشاالله شمس الدینی می‌گه:

  باعرض سلام وخسته نباشید خدمت جناب آقای دکتر خوشگذاران وهمکاران گرامتان.
  خسته نباشید خدا به شما سلامتی و طول عمر باعزت عنایت کنه

 2. دلسوز می‌گه:

  واقعا جای تشکر دارد تشکر تشکر تشکر آقای دکتر

 3. بافقی می‌گه:

  با تشکر از دست اندرکاران و راه اندازان طرح ها که همگی بصورت خصوصی هزینه نموده اند انشالله شاهد حضور روانشناس مجرب در شهر باشیم . دست همگی درد نکند

 4. مربی می‌گه:

  باتشکرازهمه ی مسئولین عزیز که دراین کارخیر همکاری کردند