دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۱۹:۰۱ بعد از ظهر

در صورت توافق، ۱+۵ متعهد به لغو تمام تحریم‌هاست

کد خبر: 47116
تعداد بازدیدکننده: 71
تاریخ: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳

گزارش بافق فردا

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار با وزیر خارجه رومانی که ظهر امروز (دوشنبه) در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت خارجه انجام شد، در جمع خبرنگاران با تایید خبر دیدار دوجانبه‌اش با کاترین اشتون، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: هنوز زمان و مکان این دیدار دوجانبه قطعی نشده است ولی قبل از ازسرگیری مذاکرات با ۱+۵ با خانم اشتون مروری بر روند مذاکرات خواهیم داشت. همچنین مذاکرات دوجانبه با کشورهای ۱+۵ خواهیم داشت.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اظهارات جمشید ممتاز، مشاور حقوقی ایران در مذاکرات با ۱+۵ مبنی بر اینکه گروه ۱+۵ نمی‌تواند تحریم‌های مصوب شورای امنیت را لغو کند ،گفت: کشورهای ۱+۵ خود نمی‌توانند تحریم‌های شورای امنیت را لغو کنند اما این ۵ کشور عضو شورای امنیت که در مذاکرات حضور دارند متعهد هستند که تمامی تحریم‌ها را لغو کنند و این ۵ کشور عضو دائم شورا برای لغو تحریم‌ها با مراجعه به شورای امنیت و با استفاده از مکانیزم‌های شورا برای لغو تحریم‌ها تلاش خواهند کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: هیچ توافقی عملیاتی نخواهد شد مگر اینکه این ۵ کشور عضو شورای امنیت که در مذاکرات حضور دارند تعهد خود مبنی بر لغو تحریم‌ها را عملیاتی کنند. این نکته در همه مذاکرات مشخص بوده است.

 

۱ نظر

 1. صدر الدین می‌گه:

  ۱-آقایظریف شما در حال خریدن وقت برای عده ای هستید-شما خوب می دانید که مذاکرات شکست خورده است.

  ۲-حتی اگر در تمام انرژی هسته ای را تخته کنید،حداقل ۱۰ سال طول می کشد تا تحریمها به طور کامل برداشته شود.

  ۳-به زودی ذخیره ی طبیعی اورانیوم کشور تمام می شود و ما مجبوریم تا از خارج اورانیوم وارد کنیم.پس به نفع ماست تا اورانیوم غنی شده وارد کنیم زیرا قیمت آن ارزانتر است.پس غنی سازی دردی از ایرانیان دوا نمی کند .
  http://vista.ir/article/266847

  ۴-کشور ایران بهترین کشور برای بهره برداری از انرژی خورشیدی است ولی اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است و به نظر می ر سد هدف از انرژی هسته ای تولید برق نیست.

  ۵-با هزینه ای که صرف انرژی هسته ای شد ، می توانستیم دهها آبشیرین کن در اطراف خلیج فارس – دریای عمان و دریای خزر بزنیم و امروز با مشکل آب روبرو نشویم.

  ۶-مگر نمی گویید آمریکا شیطان بزرگ است،پس چرا با او مذاکره می کنید؟؟نفس مذاکره شما با آمریکا با ایدئولوژی شما سازگار نیست.