دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۰۶:۵۰ بعد از ظهر

مدیر کل بیمه سلامت استان یزد: افراد فاقدبیمه سریع تر جهت دریافت دفترچه بیمه اقدام کنند

کد خبر: 47211
تعداد بازدیدکننده: 174
تاریخ: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳

مدیر کل بیمه سلامت استان یزد:
مدیر کل بیمه سلامت استان یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد تاکید کرد: افرادی می توانند از خدمات طرح جامع سلامت استفاده کنند که درای دفترچه بیمه باشند لذا افرادی که ازهیچ نوع پوشش بیمه ای برخوردار نیستند هرچه سریع تر جهت دریافت دفترچه بیمه اقدام نمایند.

به گزارش  بافق فردا به نقل از یزد رسا ، صبح امروزنشست خبری  مدیر کل بیمه سلامت استان یزد با خبرنگاران درآستانه هفته دولت برگزارشد.

مدیرکل بیمه سلامت با تبریک هفته دولت از ثبت نام ۳۷هزار نفرمتقاضی  دریافت دفترچه بیمه سلامت در استان خبرداد وگفت:  از این تعداد تاکنون ۳۵هزارو ششصد جلد دفترچه صادر شده است ومابقی در دست اقدام می باشد.

دکترمحمد دریجانی در ادامه تاکید کرد: افرادی می توانند از خدمات طرح جامع سلامت استفاده کنند که درای دفترچه بیمه باشند لذا افرادی که ازهیچ نوع پوشش  بیمه ای برخوردار نیستند هرچه سریع تر جهت دریافت دفترچه بیمه اقدام نمایند.

دریجانی درخصوص نارضایتی برخی شهروندان مبنی بر طولانی شدن مدت زمان دریافت دفترچه بیمه سلامت نیز گفت: برخی شهروندان در گذشته بیمه شده تامین اجتماعی بوده وپس از قطع بیمه به دلیل بروز نبودن سایت استعلام بیمه تامین اجتماعی همچنان بیمه شده آن سازمان محسوب می شوند وچون طبق قانون نباید هم پوشانی بیمه ای صورت گیرد زمان بیشتری نسبت به احراز بیمه نبودن این شهروندان وصدور دفترچه لحاظ می شود.

وی در ادامه یاد آور شد:درطرح جامع نظام سلامت فرانشیز دریافتی از بیماران در بیمارستان های دولتی با پوشش سازمان های بیمه گر وبیمه سلامت ۱۰درصد و بیمه روستایی وکمیته امداد امام ۵ درصد است وتهیه کلیه دراوها و وسایل پزشکی در زمان بستری  به عهده بیمارستان می باشد.

محمد دریجانی همچنین از پرداخت ۱ونیم میلیاردی دولت از محل هدفمندی یارانه ها درطرح نظام سلامت خبرداد وافزود: البته این مبلغ به غیر از تعهدات شرکت های بیمه گر می باشد که ماهانه به طور میانگین برای ۱۸هزار بیمار بستری شده هزینه می شود .

وی برای دیابتی ها هم خبرهای خوشی داشت وگفت: در سال ۹۲ سازمان بیمه سلامت ، یک میلیارد وهفتصد میلیون تومان جهت هزینه انسولین های خودکاری پرداخت کرده  و درزمینه جبران کمبود این قلم دارونیز تلاش هایی صورت گرفته ودرحال حاضر  این دارو دردسترس بیماران دیابتی قرار دارد.

دکتردریجانی اضافه کرد: درطرح جامع سلامت ۳۰۰ عدد از اقلام داروئی تحت پوشش بیمه قرار گرفته که از جمله مهمترین آن ها  می توان به داروهای پیوند کبد، ریه ومغز استخوان اشاره کرد.

مدیرکل بیمه سلامت استان همچنین گفت: برتو درمانی وشیمی درمانی در بیمارستان های دولتی رایگان است.

وی از در بخش دیگری از سخنانش از ارتقای سطح رضایتمندی پزشکان مناطق روستایی خبرداد واظهار داشت : جهت ترغیب پزشکان روستایی  به سکونت در این مناطق وحضور دائمی در مراکز درمانی آن، از سال جاری به پزشکان این مناطق حداکثر ۹۰ وحداقل ۴۵ میلیون ریال حقوق ماهانه  پرداخت می شود.

دریجانی با اعلام تحت پوشش بیمه ای قرارگرفتن خدمات ناباروری درجهت افزایش جمعیت کشورتصریح کرد : خوشبختانه با آگاهی هایی که مردم نسبت به خطرات زایمان سزارین پیدا کرده اند زایمان های طبیعی ۲٫۵ درصد افزایش داشته است.

دکتر دریجانی  از روستائیان درخواست کرد: به هیچ عنوان دفترچه های روستایی  خود را با دفترچه سلامت تعویض نکنند چرا که خدماتی که به صاحبان دفترچه های روستایی تعلق می گیرد جامع تر وکم هزینه تر است.

مدیرکل بیمه سلامت  در پایان با اعلام شماره تماس ۶۲۳۱۸۹۰ از مردماستان خواست درصورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی پزشکان ویا مراکز درمانی وداروخانه ها آن را به اطلاع این سازمان برسانند.