یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۲۰:۲۰ قبل از ظهر

شرکت های معدنی سنگ آهن مرکزی ایران و سنگ آهن چاه گز در تالار صادراتی بورس کالای ایران پذیرش شدند.

کد خبر: 48226
تعداد بازدیدکننده: 81
تاریخ: ۰۱ مهر ۱۳۹۳

مدارک و مستندات مربوط به پذیرش سنگ آهن دو شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و سنگ آهن چاه گز در هفتاد و سومین جلسه هیات پذیرش کالا و اوراق بهادار مبتنی بر کالا بررسی و مورد تصویب قرار گرفت.

تعهد عرضه سالیانه شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در بورس، ۷۰ درصد از کل تولید سالیانه معادل یک میلیون و ۲۶۰ هزار تن سنگ آهن و تناوب عرضه حداقل یکبار در ماه تعیین شد. حداقل خرید جهت کشف نرخ سنگ آهن شرکت سنگ آهن مرکزی ایران نیز معادل حداقل عرضه دو هزار تن مورد تصویب قرار گرفت.

همچنین، تعهد عرضه سالیانه شرکت سنگ آهن چاه گز در بورس، ۷۰ درصد از کل تولید سالیانه معادل با ۴۹۰ هزار تن سنگ آهن تعیین شده و تناوب عرضه حداقل یکبار در ماه است. حداقل خرید جهت کشف نرخ سنگ آهن شرکت سنگ آهن چاه گز نیز معادل حداقل عرضه دو هزار تن تعیین شده است.

براساس این گزارش، شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در ۱۰ کیلومتری شمال شرقی شهرستان بافق در حاشیه کویر مرکزی ایران قرار دارد.

این شرکت یکی از زیرمجموعه های شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و میزان ذخیر این معدن معادل ۱۷۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن است.

گفتنی است، ظرفیت تولید اسمی سالیانه این شرکت دو میلیون تن در سال است.

عملیات استخراج سنگ آهن از منطقه چاه گز نیز از سال ۱۳۸۸ آغاز شده و ظرفیت تولید اسمی سالیانه سنگ آهن ریزدانه و درشت دانه این معدن به ترتیب ۳۰۰ و ۷۰۰ هزار تن است.

ایرنا

۵ نظر

 1. میلاد می‌گه:

  مردم بافق هوشیارند و در صورتی که وعده ی مسئولین در موعد مقرر عملی نشود حق خواهی خود را دوباره آغاز می کنند.اینبار صباغیان و یا امام جمعه ی محترم نمی توانند مردم را کنترل نمایند.پس بهتر است مسئولین عاقل باشند.

 2. اصغر آقابابایی می‌گه:

  به هر دو مدیر بومی وتوانمند شهرمان جناب آقایان مهندس مرشدزاده و مهندس عسکری افتخار میکنیم و برای هردو نفر آرزوی موفقیت و سربلندی را داریم بی شک زحمات هردو مدیردر پیشرفت شهرستان نقش به سزایی دارد – به امید بافقی آباد

 3. حسین2 می‌گه:

  این بورس فروش کالا است یعنی یک بازار فروش محصول.حضور در این بورس یعنی مشتریان جدید و فروش بیشتر سنگ اهن که فروش بیشتر سنگ اهن قرار نیست فایده ای برای شهر داشته باشد غیر از این که عمر معدن زودتر تمام شود

 4. soheil8 می‌گه:

  تولید سنگ آهن مرکزی ۶ میلیون تن در سال هست(۳ میلیون سنگ دانه بندی و ۳ میلیون کنسانتره) نه ۲ میلیون ؟!!!!

 5. ایلیا می‌گه:

  آقایان دست از شیطنت بردارید