پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۲۳:۲۰ قبل از ظهر

رییس مرکز تحقیقات شیلات آبهای شور بافق: ماهیانه حدود ۴۰ هزار قطعه ماهی تیلاپیا در این ایستگاه تولید می شود

کد خبر: 52218
تعداد بازدیدکننده: 117
تاریخ: ۱۹ آذر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ رییس مرکز تحقیقات شیلات آبهای شور بافق در نخستین همایش ملی تیلاپیا در بافق گفت: مرکز تحقیقات شیلات آبهای شور بافق ۱۴ سال پیش با هدف پرورش و تکثیر گونه های سازگار با آب شور در این شهر تاسیس شد.

“نسرین مشایی” افزود: این مرکز در زمینه پرورش ماهی قزل آلا ۳۰ درصد و در سایرگونه های آبزیان آب های شور و تیلاپیا ۷۰ درصد فعالیت داشته است.

وی بیان کرد: ماهیانه حدود ۴۰ هزار قطعه ماهی تیلاپیا در این ایستگاه تولید و در استخرهای خاکی شهرستان بافق رهاسازی می شوند.

مشایی، با بیان اینکه جیره غذایی این نوع ماهی در مقایسه با گونه های دیگر ارزان تر و تبدیل غذایی آن بالاتر است، گفت: ماهی تیلاپیا در استخرهای خانگی، گلخانه ها و استخرهای دو منظوره کشاورزی قابل پرورش است.

رییس مرکز تحقیقات شیلات آبهای شور بافق با بیان اینکه تیلاپیا از وزن ۵۰ گرمی برای تکثیر استفاده می شود، اضافه کرد: وزن مناسب هر ماهی تیلاپیا مولد سیاه رنگ، ۹ تا ۱۷ ماهگی ۶۰۰ گرم و تیلاپیا قرمز به ۵۰۰ گرم می رسد.

به گفته مشایی ۱۴ مقاله به دبیر خانه این همایش رسیده که ۱۰ مقاله در قالب سخنرانی ارائه و بقیه به صورت پوستر توزیع می شود.

IMG_0433