شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۳۶:۰۲ بعد از ظهر

مدیر کل اوقاف و امور خیریه یزد:وقف ظرفیت رفع نیازهای جامعه را دارد / وقف یعنی گسترش فرهنگ اسلامی

کد خبر: 52432
تعداد بازدیدکننده: 417
تاریخ: ۲۳ آذر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، مراسم تکریم و معارفه سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه بافق با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ، امام جمعه ، فرماندار ، جمعی از مسئولین محلی و اقشار مختلف مردم در حسینیه آستان امامزاده عبدالله این شهرستان برگزار شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد با بیان این که یکی از وظایف اصلی اوقاف در موضوع وقف های جدید، احیاء موقوفات و بقاع متبرکه است گفت: قدم برداشتن در راستای وقف های جدید، و تبدیل شدن امام زادگان به قطب فرهنگی از جمله اقدماتی بود که اوقاف طی این سال ها با همت مضاعف پیگیر است .

“حجت الاسلام غلامرضا عادل” با اشاره به اینکه یکی از موهبتهای وقف حضور سید الشهدا در دستگاه وقف می باشد خاطرنشان کرد : وقف چشمه ای است که همیشه جاری و احسانی ماندگار است .

وی وقف را یکی از شاخص های گسترش فرهنگ اسلام خواند و بیان داشت : وقف ظرفیت رفع نیاز های جامعه را دارد ، اگر وقف بصورت صحیح اجرا شود.

مدیر کا اداره اوقاف و امور خیریه استان یزد افزود: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند: امامزادگان باید به قطب فرهنگی کشور تبدیل شوند، لذا باید امکانات و زیر‌ساخت‌های لازم را برای تحقق این امر در امامزاده‌ها فراهم کرده و در این راستا گام برداریم.

امام جمعه بافق نیز در این مراسم با بیان اینکه در راس اوقاف نماینده ولی فقیه حضور دارد ، فعالیت در اوقاف را از جمله کارهای مقدس و ظریف برشمرد و خاطر نشان کرد : مسئله وقف خیلی دقیق و حساب شده است باید دقیقا اجرا شود.

حجه الاسلام سلیمانی افزود:باید نگاه مردم نسبت به وقف عوض شود تا شاهد احیاء موقوفات و گسترش فرهنگ وقف باشیم زیرا با این کار موجبات پیشرفت شهر و روستاها فراهم خواهد شد.

سلیمانی افزود :شفاف سازی در مورد موقوفات مهم ترین دغدغه ای است که ذهن مردم و مسوولین را به خود جلب کرد و این کار باید به دقت انجام گیرد.

فرماندار بافق در این آیین ضمن تقدیر از زحمات حجت الاسلام فلاح و آثاری که وی از خود بجای گذاشته است گفت: تنها اقدامی که هیچ وقت از اذهان جامعه پاک نمی شود، سنت حسنه وقف است.

سید مهدی طلایی مقدم فعالیت در عرصه وقف را یک امر مقدس ارزیابی کرد و اظهار داشت : سنت پسندیده وقف در همه ادیان بسیار نیکو بوده و بینش و پیش بینی گذشتگان نسبت به امر وقف از جایگاه والایی برخوردار است.

در پایان جلسه از زحمات سه ساله “حجت الاسلام محمد علی فلاح” رئیس سابق اوقاف شهرستان تجلیل و “حجت الاسلام محمد علی کارگران” به عنوان رئیس اوقاف و امور خیریه بافق معرفی شد.

IMG_1163 IMG_1170 IMG_1173 IMG_1197 IMG_1214 IMG_1223 IMG_1230 IMG_1250 IMG_1264 IMG_1293 IMG_1330

۱۹ نظر

 1. بافقی می‌گه:

  بعنوان یک شهروندازخدمات ارزنده حجت السلام فلاح تشکرمیکنم امیدوارم حجت السلام کارگران نیزدرکارشان موفق باشندقاطع وبی باک ونگذارنداداره ا‌وقاف واستان متبرکه امامزاده عبدالله به وضع سابق برگرددوازافرادی استفاده کنندکه لیاقت داشته باشند.

 2. ناشناس می‌گه:

  در دنیایی که همه در دنیا پرستی
  رکورد میزنندو گوی سبقت هم از
  هم میگیرند داریم دم از کیمیایی به نام وقف می زنیم
  قدیمیا شرمند هایم
  مادر بزرگ و پدربزرگ شرمنده ایم
  شهیدان شرمنده ایم
  به کجا داریم میریم خدایا

 3. 22 می‌گه:

  سلامتی حاج آقا صلوات

 4. حمد می‌گه:

  خیلی خوبه بچه دیار خودمان به جای یه غیر بومی پر حاشیه و ………

 5. خدام می‌گه:

  دست مسولین مخصوصا اقای فرماندار دردنکنه

 6. خوش غیرت می‌گه:

  خدا کند بچه بافقی خودمون نیز ماند آقای فلاح قاطع باشد و بعضی از منصبدار ها روی وی نفوذ نداشته باشد..

 7. علی می‌گه:

  بیچاره آقای کارگران حالابایددستورات …راانجام بده

 8. مجيد جعفري می‌گه:

  با سلام
  ضمن تشکر وقدر دانی از زحمات بی شائبه حجت الاسلام فلاح و آرزوی سلامتی ، توفیق و سربلندی برای وی، انتصاب حجت الاسلام کارگران را به سمت رییس اداره اوقاف وامور خیریه بافق را تبریک عرض نموده و موفقیت را در این مهم برای ایشان آرزومندم.

 9. علی می‌گه:

  ضمن خیر مقدم و تبریک به حجت اسلام آقای کارگران به ریاست اداره اوقاف شهرستان بافق انشالله در کارهیشان موفق باشند چند بچه بافقی بهتر است ….

 10. محمود می‌گه:

  ضمن تشکر صمیمانه ازجناب فلاح بخاطر زحمات عظیمی که در خصوص زیبا سازی و اجرای بناهای مربوط به امامزاده متحمل شدند ایشان موقوفاتی را که سالها فراموش شده بود زنده کردند و فعالیتهای چشمگیر دیگر
  جناب کارگران عزیز ضمن آرزوی موفقیت حضرتعالی خواهشا چشم و گوش بسته دنبال این و آن راه نیفت تا بتونی مثل جناب فلاع عزیز موفق باشی .رمز موفقیت آن عزیز برخورد منطقی و با ادله در خصوص طغیان افراد سودجو بود و نه دنبال این و آن افتادن و اطاعت بی چون و چرا از فرد یا افراد خاص
  هرچند بخاطر بومی بودن شما خواه یا ناخواه مشکلات عدیده ای خواهی داشت.ولی آماده همکاری بی چون و چرا در جهت اهداف عالیه تان هستیم .همشهریان عزیزم یا علی.

 11. اصغر می‌گه:

  بالاخره دولت تدبیر و امید داره یه کارهایی میکنه و جای امیدواریه انشاالله روزی برسد که تمام مسئولین ادارجات شهرمان بومی باشند
  به حاج آقا کارگران هم تبریک میگویم انشاالله تو کارهاشون موفق باشند حاج آقا انشاالله در فکر توسعه مجموعه امامزاده عبدالله بافق باشین چون چشم و چراغ این شهر است و

 12. دلداده می‌گه:

  ضمن تشکر از زحمات ارزنده حاج آقا فلاح انتصاب آقای کارگران عزیز را هم تبریک عرض مینمایم ولی شایان به ذکر است حاج آقا کارگران در این پست با توجه به شناختی که دارم نمی تواند به تنهایی از عهده این شغل پس آید پس ازهمشهریان عزیز خواهشمندم با توجه به بومی بودن حاج آقا از سنگ اندازی خود داری نموده و همیار و همدل ایشان قدم بردارند که انشاا… در آینده امامزاده عبدا… به بزرگترین قطب فرهنگی تبدیل شود

 13. بافقی می‌گه:

  انشاالله اقای کارگران مثل اقای فلاح جلو بعضی ها کم نیاردوفقط اقا امامزاده عبدالله رادریابدوایشان نیز کمک می کنند

 14. مهدی می‌گه:

  می بایست قدردانی بیشتری از زحمات آقای فلاح می شد.
  همیشه یه غیر بومی بد نیست…

 15. شهروند می‌گه:

  گفته بودم به سنت گرایی برنگردیم
  اما شنیده ها حاکی از آن است که هنوز دوروز از مراسم تودیع نگذشته زمزمه برگزاری مراسمات ختم در حسینیه پائین به گوش می رسد
  واین همان چیزی است که من گفته بودم
  تاکی پس گرایی ، .

 16. یک دلسوز می‌گه:

  آقای فلاح واقعا نمونه ی یک کارمند وقت شناس و فعال بودند . در جلسه معارفه یکی از مسئولین ایشان را تنش آفرین خطاب کرد .

 17. محمد می‌گه:

  با تشکر از امام جمعه محترم و فرماندار محترم که هر چند دیر ولی بسیار خوب یک بافقی که به مراتب از نظر علمی بالاتر از خیلی افراد است در مسند اوقاف قرار دادند.باید پرسید که عملکرد اوقاف در افزایش وقف چه بوده است. و این همه در آمد های وقف در امامزاده عبد الله و سایر موقو فات کجا هزینه شده. ولی واقعا عملکرد ش تنش آفرین بود بسیاری از موارد را میشد از راه بهتری حل کرد….

 18. والی می‌گه:

  تشکر از مسئولین دولت تدبیر و امید که یک فرد بومی را جایگزین یک فرد غیر بومی کردن مرحبا
  البنه از زحمات اقای فلاح قدردانی میکنم انسان خوبی بودند

 19. حسین می‌گه:

  ضمن تشکر صمیمانه ازجناب فلاح بخاطر زحمات عظیمی که در خصوص زیبا سازی امامزاده متحمل شدند ایشان موقوفاتی را که سالها فراموش شده بود زنده کردند
  انشاالله اقای کارگران مثل اقای فلاح جلو بعضی ها کم نیاردو به فکر امامزاده عبدالله باشد