چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۱۱:۳۹ بعد از ظهر

کاروان زائران پیاده محبان الرضای بافق، در بهاباد

کد خبر: 60711
تعداد بازدیدکننده: 129
تاریخ: ۰۲ مرداد ۱۳۹۴

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بهاباد، کاروان زیارتی پیاده بسیجیان محبان‌الرضا(ع) شهرستان بافق، عصر پنجشنبه در میان استقبال پرشور مردم بهاباد، وارد این شهرستان شد و با حضور در مرقد آخوند ملاعبدالله بهابادی، به اقامه نماز مغرب و عشا و قرائت دعای کمیل پرداختند.
این کاروان مسیر ۱۱۱۸ کیلومتری بافق تا مشهد را در مدت سی‌ روز پیاده طی می‌کند و در این مسیر، از شهرستان‌های بهاباد، طبس، فردوس، گناباد و تربت‌حیدریه عبور می‌کنند.

کوچکترین عضو این کاروان ۱۲۰ نفره، نوجوان ۱۳ ساله و مسن‌ترین عضو کاروان هم فردی ۷۰ ساله است، اعضای این کاروان از شهرستان‌های بافق، بهاباد، یزد، مهریز و اصفهان هستند.
اولین سفر کاروان زیارتی پیاده بافق در شهریور ۱۳۷۲ متشکل از ۳۶ نفر از عاشقان و شیفتگان حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) برای اولین بار در کشور رقم خورد.

این کاروان مسیر خود را از شهرستان بهاباد و روستاهای درب هنز، احمدآباد، کریم‌آباد، علی‌آباد، رحیم‌آباد، خیرآباد و ده‌نو ملااسماعیل تا معدن چادرملو و سپس به طرف ساغند و طبس ادامه داده تا به مشهد مقدس برسند.

13940502090209765742703

139405020902565325742713

این کاروان صبح امروز و پس از قرائت دعای ندبه که با حضور پرشور مردم بهاباد برگزار شد، مسیر خود را به سمت مشهد مقدس ادامه دادند.

۲ نظر

  1. علی ق می‌گه:

    خدا قوت به تمامی عزیزان.
    خدا سایه حاجی آقای طبابایی را ۱۲۰ سال بالای سر مردم بافق نگه داره که باعث افتخار بافق هستن

  2. محمدرضارضايي. می‌گه:

    مردم عزیز بهاباد .ممنون از مهمان نوازیتون