سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۰۹:۲۲ قبل از ظهر

کارگروهی هنرمندان شهرستان تشکیل و مشاور فرهنگی فرماندار انتخاب شود

کد خبر: 64171
تعداد بازدیدکننده: 109
تاریخ: ۱۱ آبان ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ نشست فرماندار بافق با هنرمندان هنرهای تجسمی شهرستان که با حضور شهردار ، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان رشته های مختلف در فرمانداری بافق برگزار شد.

فرماندار بافق با اشاره به ظرفیت هنری هنرمندان شهرستان بافق خاطر نشان کرد: سوق دادن سرمایه‌ها به سوی ظرفیت‌ها و پتانسیل ها ، زمینه توسعه و پیشرفت شهرستان بافق را هموار خواهد کرد و از جامعه هنری شهرستان خواست با هنر خود زمینه معرفی هرچه بیشتر منطقه را فراهم کنند.

سید مهدی طلایی مقدم با تاکید بر اینکه کار هنرمند اثرگذار است گفت : هر جا که هنرمند وارد عرصه شد کارش اثرگذار است بصورتی که اثر هنرمند تدوام و استمرار دارد و هیچ وقت اثر یک هنرمند کهنه نمی شود.

وی در پاسخ به سخن یکی از هنرمندان که از اقتصاد هنر گله مند بود گفت : کار و نتیجه هنر چنانچه ارزشمند و شایسته باشد و بتواند ارتباط با جامعه و ببینده بر قرار نماید می تواند با ارائه و عرضه در جشنواره ها و برخی مراسمها خریدار اثر خود را جلب کند.

فرماندار بافق استفاده از هنر و ذوق هنرمندان در مباحث فرهنگی ، اجتماعی و فضاسازی شهری خواستار شد و اظهار داشت : زمانی برنامه های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی در شهرستان به ثمر رسیده و بر جامعه اثر گذار خواهد بود که قشر هنرمند بازوی کمکی دولت باشند.

طلایی مقدم در پایان سخنان خود به تشکیل کارگروه هنری توسط هنرمندان شهرستان اشاره کرد و گفت : امیدواریم کارگروهی متشکل از هنرمندان شهرستان تشکیل و از بطن این کارگروه یه نفر به عنوان نماینده و مشاور فرهنگی برای همکاری با فرمانداری انتخاب شود.

در ابتدای این نشست رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بافق از هنرمندان خواست تا با تشکیل تیم های هنری مختلف به ارائه کارهای هنری که نظر مردم را جلب کند تشویق کرد و گفت : ماندگاری هویت و تاریخ شهر بدون زبان هنر امکان پذیر نیست.

در ادامه هنرمندان شهرستان بافق ضمن تشریح وضعیت فرهنگی و هنری موجود در شهر به شرح درخواست ها و نیازهای خود پرداختند و خواستار توجه و حمایت مسئولین از جامعه هنری شهرستان شدند.

IMG_9830 IMG_9834 IMG_9835 IMG_9836 IMG_9839