دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۳۳:۲۴ قبل از ظهر

مهمترین مرجع اطلاع رسانی اخبار انتخاباتی در روز رای گیری، ستاد انتخابات است

کد خبر: 65616
تعداد بازدیدکننده: 299
تاریخ: ۲۸ آذر ۱۳۹۴

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بافق ؛ دومین نشست ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی با حضور فرماندار ، رئیس دادگستری ، دادستان ، اعضای هیات های اجرایی و نظارت بر انتخابات و سایر اعضا در محل فرمانداری بافق برگزار شد.

فرماندار بافق با توجه به اینکه دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان در اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد گفت : ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی ضمن رصد و پایش مستمر امور و فعالیت نامزدها و حامیان آنان با استفاده از ظرفیت دستگاههای عضو، تدابیر و تمهیدات لازم نسبت به پیش بینی و پیشگیری از وقوع تخلفات و جرائم انتخاباتی در سه مرحله قبل و در حین و بعد از برگزاری انتخابات را در برنامه دارد.

وی تصریح کرد: ستاد حق دخالت و حق نظارت در انتخابات را ندارد وظیفه ستاد صرفاً پیشگیری و در صورت وقوع جرم برخورد قضایی است.

سید مهدی طلایی مقدم با اشاره به اینکه اطلاع رسانی اخبار صحیح و قوانین انتخاباتی در روز انتخابات صرفا از مراجع قانونی و رسانه های ارتباط جمعی که در قانون پیش بینی شده (ستاد انتخابات کشور و صداوسیما )ملاک عمل است ، خاطرنشان کرد: هر گونه اطلاع رسانی در جریان انتخابات به ویژه در روز رای گیری از سوی نرم افزارهای اجتماعی و فضای مجازی سندیت نداشته و کسب اطلاع صحیح نیست.

وی افزود : بایدآگاه سازی عمومی و اختصاصی در خصوص جرایم انتخاباتی با هدف سالم سازی محیط انتخابات و کاهش جرایم انتخاباتی، افزایش اعتماد عمومی و تحقق مشارکت حداکثری انجام شود.

فرماندار بافق گفت:همه دستگاه های زیربط مکلفند نسبت به صیانت از آرائ مردم و جلو گیری از هر گونه تخلف که موجب خدشه دار نمودن انتخابات می شود به جد پرهیز کنند و اگر توجه نکردند دستگاه قضایی با قاطعیت با متخلفان برخورد خواهد کرد .

رئیس دادگستری شهرستان بافق در ادامه گفت: به منظور اجرا و اعمال دقیق قانون ، پیش بینی و پیشگیری از وقوع تخلفات و جرائم انتخاباتی طی بخشنامه ای از سوی قوه قضاییه، این ستاد تشکیل شده است.

رسول دمیری افزود : دادگستری شهرستان یکی از شعب دادسرا و دادگاه موجود در هر حوزه قضایی شهرستان را به منظور رسیدگی خارج از نوبت به تخلفات و جرایم انتخاباتی اختصاص داده است.

وی با اشاره به زمان ثبت نام کاندیدای مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی و مرحله رسیدگی به صلاحیت نامزدهای مجلس توسط هیات نظارت از اعضای ستاد خواست سعی شود تا در این زمان شان و منزلت نامزدها حفظ و تخریب چهره کاندیدای رد صلاحیت شده از سوی افراد خاطی صورت نگیرد.

در ادامه مواردی چون جلوگیری از تخلفات فضای مجازی ، آگاه سازی عموم مردم از تخلفات انتخاباتی ، جلسه توجیهی ویژه مسئولین ستادهای انتخاباتی نامزدها ، انعکاس تخلفات میدانی و مستندسازی توسط اعضای ستاد مورد بحث و به تصویب اعضا رسید.

IMG_1458 IMG_1459 IMG_1460 IMG_1461