گفتگو با سخنگوی شورای بافق در خصوص حوادث سنگ آهن

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
شنبه - ۱ شهریور ۱۳۹۳

به گزارش بافق  فردا به نقل از سایت یزد فردا ،خبرنگار یزدفردا با محمد عباسی  سخنگوی شورای اسلامی بافق در رابطه به مسائل سنگ آهن بافق گفتگوئی نمود .

سئوال : آقای عباسی می خواهم موضع گیری شورا را بدانم و اینکه چه پیگیری هایی در قبال لغو حکم و آزادی امیرحسین کارگران و علی صبری شده است؟

جواب محمد عباسی: بسم الل الرحمن الرحیم.

ما هم به منظور دعوت مردم به آرامش وظیفه خود دانستیم که مجدداً در جمع آنها حاضر شویم و ضمن اینکه عرض خسته نباشید داریم آنها را به آرامش دعوت کنیم و اینکه از مجراهای قانونی و در فضایی منطقی بتوانیم انشاءا… نتیجه بگیریم.

همشهریان ما یک سری خواسته‌هایی دارند که انصافاً برخی از آنها واقعاً به جاست. بعضی ها هم من همین جا به ضرس قاطع می گویم که انصافاً بعضی از بزرگوارانی که اینجا اظهار نظر می کنند و می خواهند بگویند ما گوینده و متکلم هستیم متأسفانه اطلاعاتی که باید داشته باشند را ندارند و حرفی را می زنند. می خواهم به شما اطلاع دهم که شورای اسلامی شهر در این راستا وظیفه خود دانسته برای پیگیری کار موضع شفاف و قاطعی گرفته و الان هم پای آن ایستاده است.

در رابطه با آزادی دستگیرشدگان یک سری موارد بوده که ما جزء شروطمان بوده است. که طبق صحبتی کرده اند امیدواریم که انشاءا… فردا نتیجه‌اش را ببینیم.

در رابطه با قضیه 15 درصد  صحبت هایمان را کرده ایم. یک سری مواردی بوده و یک فضاهایی قرار بوده برایمان ایجاد کنند که صلاح  نمی دانم آن موضوع را به شما بگویم. ما همچنان منتظریم که پاسخی به ما بدهند تا بتوانیم اقدامات بعدی خود را انجام دهیم.

نظرتان درباره بکار گیری یگان ویژه در این ماجرا چیست؟

برای آوردن یگان ویژه اعلام کردیم به صراحت که این کار اشتباه بوده اصلاً شاید سیاست دولت هم مخالف این قضیه باشد.

خواهش می کنم افرادی که صحبت می کنند حتماً اطلاع داشته باشند چون باید در مقابل مسئولین و کسانی که پست اجرایی دارند باید حرفی بزنیم که منطقی باشد این توصیه ای هست که من در مرحله اولیه اعتراض هم به کارگران عزیز می گفتم که بروید سخنگو برای خودتان پیدا کنید که فقط آنها صحبت کنند و اظهارنظر کنند در موارد جمعی اگر بخواهیم نتیجه بگیریم فکر می کنم این روش خیلی بهتر است.

در مورد رعب و وحشتی که بین خانواده ها افتاده و نیروی انتظامی و اشخاصی که ناشناس هستند، نیمه شب اطراف خانه آنها گشت می زنند  چه سخنی دارید؟(اینطور که اذعان می کنند)

بنده هم این فضا را برای بافق تصدیق می کنم. در جلسه شورای تأمین هم ذکر کردیم که تک تک خانواده های بافقی دلهره و اضطراب ، دغدغه و تشویش دارند، به خاطر این قضایا. فضا، فضایی امنیتی شده است.

از مسئولین امر می خواهیم دستور بدهند یگان ویژه زودتر جمع کنند و بروند.

سئوال: خواسته اصلی شماها از مردم در حال حاضر چیست؟

دعوت به آرامش در فضای منطقی، شعار مرگ و درود از روی احساسات امروز سر ندهند، خواهش می کنیم بگذارند در فضایی منطقی برای این قضیه نتیجه گیری شود. هر کس اعتراضی دارد با امضا و به نوعی رأی بگوید. طوری نباشد که عده ای بیایند و خدای نکرده بخواهند فضاسای کرده و بخواهند نتایجی بگیرند. تا اینجا کار آنچه که من به عنوان سخنگوی شورای شهر دیده ام می دانم که افرادی هستند که می خواهند نفاق بیندازند و الحمدا… موفق نشده اند؛ بگذارید همچنان دیگر موفق نشوند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۶:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دوران امنیتی کردن فضا و ترساندن مردم گذشته است البته مردم باید فارغ از مرده باد گفتن و زنده باد گفتن دو مورد زیر را پیگیری کنند :
لغو کامل خصوصی سازی
آزادی بی قید و شرط دستگیر ششدگان
البته سیاست دولت حاضر و سایر دولتها استفاده از زور بوده است و بالاخره ذات خود را نشان می دهند

ولی الله یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۲:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خصوصی سازی بشه چونکه تمام مملکت الان دارن خصوصی میکنن وکردن حتی بزرگراهها را فروختن به بخش خصوصی با پشتوانه قانون.ولی باید 15% به بافق بدهند تا از محرومیت در بیاد وگرنه ظالمند.