سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۳۵:۲۶ قبل از ظهر

سفرمعاون عمرانی استانداریزدبه بافق

کد خبر: 1047
تعداد بازدیدکننده: 254
تاریخ: ۲۱ بهمن ۱۳۹۰

 

 

با حضور معاون عمرانی استاندار یزد:
همزمان با دهه مبارکه فجر چندین طرح و پروژه در بافق افتتاح شد
به مناسبت دهه مبارکه فجر ، بهره برداری از ۲۵ طرح و پروژه عمرانی ، کشاورزی وتفریحی در بافق آغاز شد.
به گزار روز پنجشنبه ایرنا،این پروژه ها در زمینه گمرک ، راه آهن ، واحد های مسکونی روستایی، بهسازی و اجرای طرح هادی روستایی، تامین روشنایی بلوار امام جعفر صادق بافق و برق رسانی مسکن محرومین ، ساماندهی گلزار شهدا و بنای یادمان شهدای روستای بسابِ سبزدشت ، پروژه های عمرانی و فضای سبزِ مرکز آموزش علمی و کاربردی بافق ،پروژه های عمرانی شهرداری ایت شهر، نماز خانه فنی و حرفه ای ، ساخت مخزن ۲۰۰ متر مکعبی و ایستگاه پمپاژ تامین آب ۲۱ روستای دهستان سبزدشت بافق، ۱۳ طرح تعاونی ، منازل مسکونی مددجویان کمیته امداد و راه اندازی مرکز کسب و کار شرکت سنگ آهن مرکزی ایرا – بافق است که امروز با حضور معاون عمرانی استاندار یزد به طور همزمان و متمرکز در بافق افتتاح شد.
به گزارش خبر نگار ما معاون عمرانی استانداری یزد در مراسمی با حضور امام جمعه ، فرماندار بافق و جمعی از مسئولان محلی ایستگاه راه آهن مبارکه این شهرستان را افتتاح کرد.
این ایستگاه در زمینی به مساحت ۴۳ هکتار با زیر بنای ۴۳۱ متر مربع سالن و دیوار کشی حریم آن با اعتباری افزون بر ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی ساخته شده است .
پروژه گمرک بافق نیز که از مصوبات دور اول سفر ریاست جمهوری به استان یزد است امروز با حضور معاون استانداری یزد به بهره برداری رسید.
این پروژه که یکی از آرزو های دیرینه مردم بافق بوده در زمینی به مساحت ۷۰۰ متر مربع و زیربنای ۱۵۰۰ مترمربع شامل انبار ، تاسیسات و بخش اداری با هزینه ۶۰۰ میلیون ریال از محل کمک های بین بخشی ، بهسازی مرمت و آماده بهره برداری شده است .
با افتتاح این طرح مهم اقتصادی علاوه بر تحقق خواسته دیرینه مردم بافق زمینه اشتغال بیش از ۸ نفر فراهم شده است .
مهندس ‘حیدر نوروزی’ همچنین کمپینگ صحرایی آرامش سیر از پروژه های میراث فرهنگی بافق را افتتاح کرد.
این کمپینگ در زمینی به مساحت ۵ هکتار با زیربنای ۱۵۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و بخش خصوصی با هدف جذب گردشگر داخلی و خارجی احداث شده است .بلوار امام جعفر صادق (ع) از دیگر طرح هایی بود که نوروزی آنرا افتتاح کرد و مورد بهره برداری قرار گرفت .
این بلوار به طول ۱۴۲۰ متر و عرض ۳۵ متر بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری بافق ساخته شده است .
مهندس نوروزی سپس به محل ساختمان جدید الاحداث دبستان شهید صدر مبارکه بافق رفت و ساختمان این آموزشگاه را افتتاح کرد.
این آموزشگاه در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع با زیربنای افزون بر ۸۷۰ متر شامل کلاسهای درس نمازخانه ، دفتر ، کتابخانه ،آزمایشگاه و سرویس های بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان نوسازی مدارس استان تامین و پرداخت شده است .
طرح بلوار ۱۵خرداد از دیگر پروژه های بود که به مناسبت دهه مبارکه فجر ، صبح امروز با حضور نوروزی معاون عمرانی استاندار یزد در بافق افتتاح شد.
این بلوار به طول ۷۰۰ متر و صرف هزینه ای بالغ بر ۷۵میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری بافق احداث شده است.
به گفته فرماندار بافق برای تکمیل و راه اندازی این پروژه ها جمعا اعتباری بالغ بر ۱۸۷ میلیارد و ۹۳۰میلیون ریال از محل اعتبارات ملی ، استانی و شهرستانی تامین و هزینه شده است .
‘حسین ندافیان’ تصریح کرد: در سفر معاون عمرانی استاندار یزد به بافق همچنین کلنگ احداث فاز اول پارک کوهستان شهرداری این شهر به مساحت ۳۰ هکتار با برآورد هزینه ۲۰ میلیارد ریال و نیز کلنگ ساخت مرکز آموزش فنی و حرفه ای ویژه خواهران در دوطبقه به مساحت ۳۰۰ متر زیر بنا با پیش بینی اعتباری افزون بر ۵ میلیارد ریال به زمین زده شد.
وی تصریح کرد : با افتتاح این پروژه ها علاوه بر اینکه تمامی اهالی شهرستان به نوعی از آنها بهره مند می شوند زمینه اشتغال بیش از ۷۰ نفر نیز فراهم شده است.ک۴

۲ نظر

 1. بافقي می‌گه:

  گیرنده دیجیتال چی شد

 2. دوست می‌گه:

  پس پروژه های اصلی کی قراره افتتاح بشه.
  گاز کشی بین شهری
  بزرگراه بافق یزد
  بلوار ایت الله میر غنی زاده
  و………