یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۱۳:۵۱ بعد از ظهر

داغ گاز بردل مردم بافق باقی‌است

کد خبر: 12100
تعداد بازدیدکننده: 185
تاریخ: ۱۱ آذر ۱۳۹۱

همشهری آنلاین نوشت:
۱۴آبان‌ماه سال گذشته، گزارشی با موضوع وضعیت گازرسانی به شهرستان بافق در روزنامه همشهری به چاپ رسید.

اما پروژه گازرسانی به این شهرستان هنوز تکمیل نشده است. پروژه انتقال گاز به بافق در سفر اول هیأت دولت به استان یزد مورد تصویب قرار گرفت. آنچه هم‌اکنون پس از گذشت یک‌سال‌و‌اندی از انتشار گزارش گازرسانی به بافق مشخص شده این است که تنها لوله‌کشی معابر اصلی شهر انجام شده و هنوز شهروندان این منطقه کویری،‌ گاز مورد نیاز خود را از طریق کپسول مایع تأمین می‌کنند.

مشکلات دوچندان‌شده

سخنگوی شورای شهر بافق در این‌باره می‌گوید: شهروندان بافقی زمستان امسال را نیز باید بدون گاز شهری بگذرانند. سیدکاظم عباس‌زاده تصریح می‌کند: سال گذشته اقداماتی از سوی مسئولان امر درخصوص گازرسانی به شهر بافق انجام شد اما همین مسئله مشکلات را برای شهروندان دوچندان کرده است. وی می‌افزاید: اداره گاز برای نصب لوله‌های گاز شهری در خیابان انقلاب، خیابان مهدی، کمربندی شهر و میدان ولیعصر کنده‌کاری کرده اما این معابر آسفالت نشده و هم‌اکنون مشکلاتی در تردد شهروندان به‌وجود آمده است. وی می‌گوید: تنها معابر اصلی شهر کنده شده و هنوز اقدامی در کوچه‌ها صورت نگرفته است. به گفته عضو شورای شهر بافق این پروژه از سال۸۵ مورد بررسی قرار داشته و در سفرهای اول و دوم رئیس‌جمهور به استان یزد نیز مورد توجه قرارگرفته اما تاکنون به بهره‌برداری نرسیده است.

فقدان اعتبارات لازم

عباس‌زاده یادآور می‌شود: حفر کانال لوله انتقال گاز از شهر مهریز تا پل هوایی بافق انجام شده اما تاکنون یک وجب لوله داخل کانال قرار نگرفته است. وی درپاسخ به سؤال خبرنگار ما درباره اینکه چرا لوله‌گذاری صورت نگرفته است؟ می‌گوید: مسئولان اداره گاز نبود لوله و اعتبارات را در این خصوص مطرح می‌کنند، درصورتی که لوله را حداقل می‌توانند به شکل قرضی از استان‌های همجوار تهیه کنند. سخنگوی شورای شهر بافق می‌افزاید: طبق آخرین پیگیری‌های ما نماینده مردم شهرستان بافق در مجلس شورای اسلامی عنوان کرده است که تلاش می‌کند با وزیر مربوطه در تهران صحبت‌هایی در زمینه گازرسانی به بافق انجام دهد. وی مـی‌گــویـــد: کامیون‌های توزیع کپسول گاز مایع طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده در محلات این شهر حضور پیدا می‌کنند و شهروندان باید در زمان‌های معینی اقدام به تهیه گاز مصرفی خود کنند. شهردار شهر بافق نیز با ابراز نارضایتی از مسئولان اداره گاز شهرستان بافق می‌گوید: نقشه حفاری‌های معابر شهری که از سوی نهادهای گوناگون انجام‌شده به شهرداری ارسال می‌شود و نهایتا کمیسیون حفاری مجوز این حفاری را می‌دهد‌ اما اداره گاز پس از تهیه مجوز حفاری و اقدامات عمرانی دیگر اقدام به آسفالت‌کاری تعدادی از معابر این شهر نکرده که باعث مشکلات رفت‌وآمد شهروندان در معابر شهری شده است. حسن تفکری می‌افزاید: درصورتی که اداره گاز به تعهداتش مبنی بر آسفالت‌کاری حفاری‌های کمربندی شهر، میدان ولیعصر و… عمل نکند، دیگر مجوز یک سانتی‌متر حفاری را هم به آنها نمی‌دهیم.

محمد خادمی

۸ نظر

 1. سید می‌گه:

  خیلی طبیعی است با این مسوولین خدمت گذار استان

 2. رضا می‌گه:

  گاز برای چی می خواهید وقتی که استاندار برای این پروژه تا حالا ۳بار کلنگ زنی کرده تا برای این پروژه دل همه قرص باشد

 3. حسن غصه خور می‌گه:

  سلام
  این نامهربانی که از سوی متنفذان ریشه دار در لایه های تصمیم گیری سیستم اداری کشور به شکل یک هجمه، در حال تحمیل به مردم شریف،زحمتکش و شهید پرور بافق است چند وجه دارد:

  ۱- انتقال حس ناجوانمردانه انتقام به مردم بافق به خاطر ایستادگی بر مطالبات بحق خودشان مبنی بر درخواست مسئولان بومی و انقلابی

  ۲-جلوگیری از ایجاد بستر توسعه همه جانبه در این بخش از کشور

  ۳-جلوگیری از تکمیل چرخه تولید فولاد ارزان قیمت که صرفا میتواند در بافق کلید بخورد

  در اینجا همه نخبگان شهر را به تمرکز توانایی ها بر این موضوع دعوت میکنم و از همه متخصصان،روشنفکران و هنرمندان و نویسندگان توانمد درخواست دارم وارد این عرصه شده و ضمن مقابله منطقی و موثر با این رویه در جهت آبادانی شهرشان بکوشند که امروز بافق مظلوم از همیشه تنهاتر و به کمک شما نیازمندتر است
  یا حق

 4. ناشناس می‌گه:

  همین که پی گیر هستید خوب است

 5. رضا بافقی نسب می‌گه:

  لطفا به زمان وشخص بیان کننده نظر بیندازید و قضاوت کنید اگر این جمله درمورد شهر مظلوم!!!!!!!!!!!!! اردکان بیان شده بود تا حالا چنددفعه گازرسانی انجام گرفته بود:
  فلاح زاده:طرح گازرسانی بافق باید به سرعت اجرایی شود

  فلاح زاده:طرح گازرسانی بافق باید به سرعت اجرایی شود
  یزد – خبرگزاری مهر: استاندار یزد خواستار اجرای سریع طرح گازرسانی به بافق شد.

  محمدرضا فلاح زاده در گفتگو با خبرنگار مهر در یزد با اشاره به کندی عملیات گازرسانی به این شهرستان اظهار داشت: بارها با مسئولان گاز استان یزد مذاکراتی در خصوص سرعت بخشیدن به این طرح حیاتی صورت گرفته اما مسئولان این شرکت اعلام کرده اند که مطالعات طرح انجام شده است.

  وی افزود: مطالعات به تنهایی کافی نیست و تا زمانی که عملیات گاز کشی انجام نشود، از نظر ما کاری صورت نگرفته است.

  فلاح زاده عنوان کرد: در صورتی که مسئولان شرکت گاز استان، عملیات گازکشی به بافق که از مصوبات سفر ریاست جمهوری است را اجرایی نکنند، این طرح از سوی نهاد ریاست جمهوری پیگیری خواهد شد.

  استاندار یزد یادآور شد: گاز برای شهرستان صنعتی چون بافق حیاتی است و نه تنها به عنوان یک سوخت بلکه برای کارخانه ای نظیر کارخانه در دست احداث فولاد بافق، یکی از مواد اولیه محسوب می شود.

  این مسئول بیان داشت: تعدادی از طرحهای صنعتی بافق از جمله پروژه یاد شده به علت عدم وجود گاز راکد مانده اند و سازمان توسعه صنایع برای راه اندازی کارخانه فولاد بافق، ضمانت اجرایی معتبری از استانداری به منظور گازکشی درخواست کرده است.
  یکشنبه ۱ دی ۱۳۸۷
  کدخبر:http://vazeh.com/n-3156147.html

 6. محمود می‌گه:

  اگر مسئولین خجالت نمی کشندکه دم از عدالت می زنند وعکس آن را انجام می دهند ما آنها را به خدا وا می گذاریم

 7. حسین علی می‌گه:

  از بافق فردا خواهشمندیم سابقه کلنگ زنی ودرکل اجرای پروژه گازرسانی به شهرستان بافق را به صورت بازنویس خبری کار کنید

 8. اصغر می‌گه:

  گازکه نکشیده اند هیچ،
  خیابانها و کوچه ها را کنده کاری کردند و هیچ ارگانی مسئولیت آسفالتشو قبولدار نمیشه. آیا میدانید ۲حلقه لاستیک پراید تنها ۳۰۰هزار تومان است؟