پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۰۹:۰۰ قبل از ظهر

استاندار یزد در کارگروه توسعه صادرات استان یزد بر ضرورت تسریع در ایجاد بندر خشک تاکید کرد.

کد خبر: 12432
تعداد بازدیدکننده: 95
تاریخ: ۱۸ آذر ۱۳۹۱

 

یزدفردا “جلسه کارگروه توسعه صادرات استان یزد،صبح روز شنبه به ریاست استاندار یزد برگزار شد.

به گزارش یزدفردا “مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزددر جلسه کارگروه توسعه صادرات استان یزد از انتخاب ۳ واحد بزرگ صنعتی استان به عنوان واحدهای نمونه صادراتی در سطح کشور خبر داد.

“محمد مهدی زارع”  کمبود واگن را مشکل جدی صادرکنندگان استان دانست و خواستار حل این مشکل شد.

مدیرکل گمرک استان نیز با ارائه گزارشی از وضعیت صادرات استان یزد، از تکمیل بالغ بر ۱۴ هزار فقره اظهار نامه صادراتی در استان یزد، طی ۸ ماهه نخست سال جاری  خبر داد و عمده اقلام صادراتی استان را کاشی و سرامیک، قیر،پسته،تابلو برق،کابل، شیشه های ساختمانی و مکمل سوخت برشمرد.

“چاووشی زاده” افزود:  ۴۹ کشور مقصد اقلام صادراتی استان یزد بوده اند و عمده  صادرات استان یزد به کشورهای پاکستان، عراق، هلند، سوریه، امارات وافغانستان صورت گرفته است.

“محمد رضا فلاح زاده “استانداریزد نیز  در این جلسه  با اشاره به رشد وزنی و ارزشی صادرات استان یزد، از تلاش تولید کنندگان و صادرکنندگان استان تشکر و قدردانی کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اهمیت بندرخشک در توسعه بخش اقتصادی و صنعتی استان، بر ضرورت تسریع در ایجاد بندر خشک تاکید کرد.

عالی ترین مقام اجرائی استان  خواستار تهیه طرح آمایش  در محدوده یزد- مهریز و یزد- تفت شد.

معاون برنامه ریزی استاندار یزد نیز گفت: گزارش هایی که از حوزه صادرات ارائه شده ، به رغم محدودیتهایی که دشمنان فراهم کرده اند، مطلوب است.

“محمد رضا بابایی” اظهار امیدواری کرد: با نگاهی که در مدیران استان ساری و جاری است، ان شاالله شاهد برون رفت از مسائل خواهیم بود.

وی افزود: در نشست استاندار و مسئولان استان با صنعتگران که امشب برگزار می شود، در خصوص بسیاری از مسائل مرتبط با حوزه صنعت همفکری می شود.

در این جلسه همچنین گزارشی از وضعیت ایجاد بندرخشک در استان یزد ارائه و پس از بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مطرح شده، تصمیمات لازم اتخاذ شد.

۱ نظر

  1. جواد می‌گه:

    بسیار خوب
    شاید در این جلسه هم ایشان بتوانند چند سرمایه گذار دیگه را هم متقاعدکنند و ببرند به ابرکوه
    خدارا شکر که در این جلسه اسمی از بافق نیست.
    امیدواریم همیشه دور بافق خط بکشید