دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۸:۵۰ قبل از ظهر

منافع بافق و بهاباد با الحاق به حوزه یزد تامین نمی شود / پیشنهادم الحاق یزد و اردکان است

کد خبر: 12567
تعداد بازدیدکننده: 167
تاریخ: ۲۲ آذر ۱۳۹۱

فرهمند: منافع بافق و بهاباد با الحاق به حوزه یزد تامین نمی شود / پیشنهادم الحاق یزد و اردکان است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نماینده سابق شهرستان های یزد، پیشنهاد فعلی تغییر حوزه های استان یزد را بر طرف کننده مشکلات اساسی حوزه های این استان ندانست و گفت: منافع مردم بافق و بهاباد با توجه به فاصله ی زیادی که با حوزه بزرگ یزد دارند، تامین نخواهد شد.
نماینده مردم ۵ شهر استان یزد در مجلس هشتم خواستار تجدید نظر استانداری یزد در پیشنهاد تغییر حوزه های انتخابیه این استان شد.کاظم فرهمند در گفتگو با ایلنا با بیان این مطلب گفت: آنچه در حال حاضر در کمیسیون شوراها مطرح است، پیشنهاد سال گذشته دولت است که با توجه به گذشت زمان نیاز به تجدید نظر دارد.

وی پیشنهاد فعلی تغییر حوزه های استان یزد را بر طرف کننده مشکلات اساسی حوزه های این استان ندانست و گفت: منافع مردم بافق و بهاباد با توجه به فاصله ی زیادی که با حوزه بزرگ یزد دارند، تامین نخواهد شد.

فرهمند گفت: در حال حاضر فرصت مناسبی برای تغییر حوزه ها بوجود آمده و نمایندگان بایستی با کمک دولت در جهت عادلانه نمودن حوزه های استان یزد اقدام نمایند. وی گفت: در حال حاضر ۵ شهرستان استان با پراکندگی زیاد یک نماینده دارند که این امر کار را برای خدمت رسانی یک نماینده به مردم دشوار می کند.

نماینده مردم ۵ شهرستان استان یزد در مجلس هشتم همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه پیشنهاد تغییر حوزه ها باتوجه به ماه های پایانی دولت نباید به دولت بعد واگذار شود، گفت: دولت فعلی تا مرداد۹۲ روی کار خواهد بود و تا انتخاب وزرای دولت بعد و در دستور قرار گرفتن طرح در مجلس زمان زیادی را از دست خواهیم داد و بدین لحاظ طولانی شدن رسیدگی به این طرح مناسب نیست.

وی در پایان به پیشنهاد سال گذشته خود به دولت در این رابطه اشاره کرد و آن را این گونه شرح داد:

۱) حوزه میبد و صدوق یک نماینده

۲) حوزه ابرکوه، خاتم و تفت یک نماینده

۳) مهریز، بافق و بهاباد یک نماینده

۴) حوزه یزد و اردکان دو نماینده.

۳ نظر

  1. محمد رضا می‌گه:

    باید در عمل ببینم مسئولان در عمل چند مرده حلاجند

  2. soheil می‌گه:

    این از خوش خدمتی این دولت به بافق هست که بیشترین رای رو به آقای احمدی نژاد دادند و حال می خوان با الحاقش به حوزه یزد حالش رو بگیرن.دستتون درد نکنه.

  3. حسینی می‌گه:

    لطفا پیشنهاد دولت را هم مرقوم بفرمایید تا بدانیم دو نماینده مخالف چی هستند.