یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۰۵:۵۶ قبل از ظهر

با تاکید استاندار تعدادی از پروژه های ضروری استان از جمله پروژه گازرسانی به بهاباد در لیست پروژه های مهر ماندگار قرار گرفت

کد خبر: 13224
تعداد بازدیدکننده: 118
تاریخ: ۰۸ دی ۱۳۹۱

دستیار ویژه رییس جمهور در بازدید از پروژه های مهر ماندگار استان یزد گفت: استان یزد به همت مدیران خدمتگزار به کارگاه عمرانی تبدیل شده و اکثر پروژه ها با سرعت بسیار خوبی در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، “علی اکبر محرابیان” چهارشنبه شب در جلسه جمع بندی سفر دو روزه خود به استان یزد ضمن قدردانی از استاندار، معاونین و مدیران دستگاه های اجرایی گفت: به برکت خون شهدا و با همراهی مردم عزیز و همچنین تلاش مدیران خدوم، پیشرفت خوبی در حوزه های مختلف داشته ایم.

وی با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در برخی از حوزه ها گفت: پیشرفتی که در این حوزه ها شاهد آن هستیم چندین برابر تمام پیشرفتی است که آن حوزه از زمان قبل از انقلاب تا قبل از دولت نهم داشته است.

محرابیان در تشریح وضعیت پروژه های مهر ماندگار استان یزد گفت: در مجموع شاهد پیشرفت ۶۸ درصدی پروژه ها هستیم ولی تعداد زیادی از این پروژه ها تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد.

وی در راستای تسریع در اجرا و تکمیل پروژه ها دستوراتی را صادر کرد.

محرابیان گفت: از سه پروژه مهر ماندگار در حوزه بهداشت، بیمارستان طبس و درمانگاه تخصصی اردکان رو به اتمام است و باید برای تکمیل بیمارستان شهید رهنمون تلاش بیشتری صورت گیرد.

دستیار ویژه رییس جمهور خاطر نشان ساخت: ما باید قدر فرصت پیش آمده را بدانیم و با تلاش و کوشش مضاعف، به گونه ای کار کنیم تا در پیشگاه خداوند متعال، امام زمان(عج) و مردم شریف شرمنده نشویم.

وی گفت اجرای کامل طرح های مهر ماندگار پیشرفت چشمگیری را در کل استان به دنبال خواهد داشت.

استاندار یزد نیز در این جلسه خاطر نشان ساخت: طرح های خوبی در استان یزد اجرا شده است که بسیاری از آنها مربوط به مصوبات سفرهای رییس جمهور به استان یزد بوده است.

استاندار ادامه داد: اکثریت مصوبات سفر دور اول و دوم رییس جمهور به یزد اجرائی شده است اما در راستای تکمیل مصوبات دور سوم توجه بیشتری لازم است.

فلاح زاده به موضوع توسعه بخش کشاورزی در استان یزد اشاره کرد و افزود: با پیگیری های صورت گرفته، مسأله آب کشاورزی مدیریت  می شود و همچنین تسهیلات خوبی در این حوزه پرداخت شده است.

وی همچنین به ساخت ۳۵ هزار مسکن مهر در استان اشاره کرد و گفت: بخشی از این مسکن ها افتتاح شده و برخی آماده بهره برداری است و مابقی نیز در آینده تکمیل خواهد شد.

وی مقاوم سازی، زیبا سازی و قانونمندی را از ویژگی های بارز مسکن مهر در استان برشمرد.

عالی ترین مقام اجرایی استان در ادامه سخنان خود، گزارشی از پیشرفت های استان یزد در دیگر حوزه ها به ویژه درحوزه تولید فولاد و کاشی ارائه کرد.

ایجاد بستر لازم برای گسترش ظرفیت تولید فولاد به ۱۰ میلیون تن، افزایش ظرفیت تولید کاشی و سرامیک به ۱۸۰ میلیون متر مربع و ایجاد بستر لازم برای توسعه آن به ۳۰۰ میلیون متر مربع ، کسب رتبه اول در کشور و رتبه چهارم جهان در حوزه تولید شیشه از جمله نکات مورد تاکید فلاح زاده در این جلسه بود.

وی در بخش دیگر سخنان خود به وضعیت پروژه های مهر ماندگار اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: مهر ماندگار سبب شد تا هم سرمایه گذار و هم دستگاه های متولی و هم پیمانکاران رونق خوبی را به پروژه های نیمه تمام بدهند.

فلاح زاده ایجاد رقابت سالم بین دستگاه ها در تکمیل پروژه ها را یکی دیگر از خصوصیات طرح مهر ماندگار دانست.

استاندار یزد اعتبار ۱۶ پرژه عمرانی مهر ماندگار را بالغ بر ۲۷۱۷ میلیارد تومان اعلام کرد . افزود:از ۱۶ پروژه عمرانی مهر ماندگار تعداد ۵ پروژه مربوط به حوزه راه ، ۳ پروژه مربوط به حوزه بهداشت و سلامت، ۵ پروژه مربوط به حوزه وزارت نیرو و ۳ پروژه مربوط به حوزه فرهنگی است که در مجموع ۶۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی تعداد پروژه های صنعتی مهر ماندگار را ۲۱ پروژه اعلام کرد و گفت: ۱۰ پروژه تولید کاشی و سرامیک، ۶ پروژه تولید فولاد، ۳ پروژه معدنی ، پروژه تولید سیمان و پروژه تولید نخ بخیه از جمله پروژه های مهر ماندگار در حوزه صنعت است.

در این جلسه با تاکید استاندار تعدادی از پروژه های ضروری استان از جمله پروژه گازرسانی به بهاباد  نیز در لیست پروژه های مهر ماندگار قرار گرفت.

در ادامه این جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون پروژه های مهر ماندگار صورت پذیرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

دستیار ویژه رییس جمهور و رییس ستاد مهر ماندگار کشور در ادامه برنامه های خود و پیش از این جلسه، از پروژه های تالار مرکزی یزد، موزه منطقه ای کویر یزد، مرکز توانبخشی ایثارگران، بیمارستان شهید رهنمون و مجتمع امام علی (ع) یزد نیز بازدید کرد.