چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۲۳:۱۶ قبل از ظهر

سخنان امام جمعه اردکان در مورد بستن آب چادرملو

کد خبر: 13231
تعداد بازدیدکننده: 737
تاریخ: ۰۹ دی ۱۳۹۱

امام جمعه اردکان گفت: تمکین به قانون باید مورد توجه همگان باشد و شیوه باج گیری راه اصولی برای احقاق حق و منافع منطقه ای نیست.
حجت الاسلام سید محمد حسینی در خطبه های این هفته نمازجمعه اردکان با اشاره به تحرکات مردم بهاباد در مورد اختصاص یافتن منافع و ارزش افزوده معدن چادرملو به این شهرستان اظهار داشت: در نظام اسلامی منابع و موهبات الهی حق همه مردم است و به طور طبیعی هر منطقه و شهرستان بنا به پتانسیل ها و امکانات بالقوه معدنی،‌ صنعتی و کشاورزی خود از فواید و منافعی برخوردار می شود.
وی بیان داشت: بنا به نظر مقام معظم رهبری تمکین به قانون باید مورد توجه همگان اعم از مسئولان و مردم باشد و شیوه باج گیری راه اصولی برای احقاق حق و منافع منطقه‌ای نیست.
مسئولان بهاباد و اردکان برای حل مشکل چادرملو تشکیل جلسه دهند
امام جمعه اردکان بر تشکیل جلساتی با حضور مسئولان ارشد استان و دو شهرستان اردکان و بهاباد برای پایان دادن به این موضوع تاکید کرد و یادآور شد: استان یزد معادن با ارزش زیادی دارد که در اختیار دولت است و مسئولیت آن نیز به طور مستقیم به عهده دولتمردان است.
وی ادامه داد: باید به درخواستهای مشروع و قانونی مردم توجه شود اما کسی حق ایجاد اغتشاش، آشوب و باج گیری ندارد.

۲۰ نظر

 1. باففی می‌گه:

  روزی را یاد بیاورید که نقشه ها را به نفع اردکان تغییر دادید و معدن چادرملو را از بافق جدا کردید.

 2. اگاه می‌گه:

  کسی حق احقاق حقوق خود ندارد کاری که اردکانیها می کنند غصب زمین های دیگر شهرستانها می باشد بهاباد طبس بافق معدن چادر ملو جز لاینفک بهاباد و معا دن انومالی و سه چاهون و اریز جز لاینفک بافق می باشد

 3. هم وطن .بهاباد می‌گه:

  هم وطن.بهاباد ۱۳۹۱-۱۰-۰۸ ۲۱:۳۹
  آقای حسینی امام جمعه محترم اردکان از فردی مانند شما که اهل شهرستان بهاباد هستید بعید بود که مردم را آشوب گر وباج گیر معرفی کنید مردم بهاباد مانند خود شما مردمی ولایت مدار در خط رهبری بوده وهستند نمونه آن را امروز جمعه ۸/۱۰برای سالگرد ۹دی برای چهارمین سال پی درپی کفن پوش به نماز جمعه تهران رفته وحرکات آشوب واغتشاس سال ۸۸ را محکوم کردند می توانید به سایت مراجعه وتصاویر رامشاهده نمایید .ازشما آقای حسینی بهابادی بعید بود این سخنان .

 4. اردکانی می‌گه:

  اقای حسینی نگفتند مسئولان دوشهرستان این مسئله راحل کنند چون معدن چادرملو اردکان متعلق به اردکان بزرگ بوده وهست وربطی به روستای بهاباد ندارد

 5. عليرضا گلزاري بهابادي می‌گه:

  علیرضا گلزاری بهابادی ۱۳۹۱-۱۰-۰۹ ۲۰:۴۶
  آقای حسینی فرموده اند که منابع و موهبات الهی حق همه مردم است؛ این در حالی است که در عمل می بینیم که به عنوان مثال ۲‌درصد از درآمد فروش نفت به استانهای نفت خیز تعلق می گیرد. بنا به رویه جاری در کشور، مردم مناطق دارای منابع و ذخایر معدنی باید از درصد بیشتری از عواید آنها نسبت به دیگران بهره مند شوند و قاعدتا بهاباد نیز این قاعده مستثنی نیست. به ویژه عواید معدنی مانند چادرملو که آب مورد نیاز خود را نیز از بهاباد تامین می کند. در این میان بهابادیها به علت خلف وعده های فراوان مسئولین، از عواید معدن چشم پوشیده و به نبردن آب بسنده کرده اند.

 6. محمد .بهاباد می‌گه:

  آقای حسینی این مردمی که شما آشوبگر و اغتشاشگر نامیدی همین مردمی هستند که ۳۳ سال،چه زمان انقلاب چه جنگ و لحظات حساس با تمام وجود در صحنه بودن تا همین نمازجمعه حفظ شده و افرادی مانند شما بتوانن در جایگاه نمازجمعه حرف بزنن ، شما که همیشه در سخنان خود شکر نعمت را تکرار می کنید،در این مورد هم رعایت کنید.

  در ضمن طرف ما مسئولین اردکان نیستند و ما هم حرفی با آنها نداریم

 7. شیر دل بهابادی می‌گه:

  تا آخر ایستاده ایم ۱۳۹۱-۱۰-۰۹ ۰۰:۳۴
  آقای حسینی اسم این حرکت به حق را هرچی میخواهی بذار:اغتشاش، آشوب و باج گیری….
  فعلا همینه که می بینید،آب بسته شده و با این حرف ها باز نخواهد شد ، اما با این حرف ها فقط اراده ما در رسیدن به هدفمون بیشتر و قویتر میشه،چون داریم می بینیم چطور منافع سرمایه داران در نزد بعضی ها از منافع مردم عادی مهمتره.

  .

 8. محمداز ده عسكر بهاباد می‌گه:

  آقای حسینی
  ۱ به نماینده اردکان آقای تابش بگویید مطیع قانون وحکومت باشد راستی مشکلتان با میبد برسر بفروییه حل شد…؟!
  ۲احقاق حق باجگیری نیست از اردکان به ما چی میرسه که چاههای چادرملو مثل زالو بر بستر بهاباد چسبیده وآب اونو میمکه؟
  اگر….سری به اینجا بزنید میبینید که چه تعداد روستا متروکه شده میبینی که چند خانوار با یارانه زندگی میکنند
  ۳ ماهم اگر تا مرکز استان ۶۰ کیلومتر فاصله داشتیم اگر بر سر راه تهران جنوب بودیم اگر کارخانه های جانبی چادرملوو کارخانه های کاشی داشتیم اگر آب زلال کوهرنگ داشتیم چکار این آب داشتیم
  ۴آقای حسینی مگر وارثان قرنها خاک بهاباد چه گناهی مرتکب شده اند که باید قربانی سیاستها وافکار سودجویانه شوند … دوستان_گناه مظلوم کمتر از ظالم نیست گوش به زنگ باشید ما پیروزیم

 9. اٌرام می‌گه:

  من یک بافقی هستم.مردم بهاباد باجگیر نیستند .این اردکانی ها هستن که غاصب هستند اٌقای حسینی.چادرملو مال بافق بود (نجابت کار دسته بافقیها داده همیشه)

 10. ابراهیم می‌گه:

  آقای محمداز ده عسکر بهاباد سلام مشکل آقایان در اردکان فقط بفروئیه نیست با میبد مشکل زیاد دارند وهنوز هیچ یک از این مشکلات حل نشده ومسؤلین ودعدههای دروغ به ما میبدیها داده اند
  لطفا به این وبلاگ سری بزنیداز چادر ملو هم در این وبلاگ نوشته ایم تشکر
  http://www.meybod1.blogfa.com

 11. ناشناس می‌گه:

  مردم اردکان حق بهابادیها راخوردندماراضی نیستیم تاقیامت

 12. فامیل می‌گه:

  سلام آقای حسینی از اینکه همه باید تمکین به قانون کنند حرف متینی است اما آیا بهتر نیست به جای دفاع از حریم محدوده مدیریتتان که قطعا وظیفه شماست خدا را در نظر بگیرید و نقشه بافق و بهاباد رابررسی بفرمایید و با آگاهی بیشتری ایراد سخن نمایید؟ در ضمن آگاهی دارید میزان آبی که طبق قانون باید برداشت کنند به طور غیر قانونی چند برابر برداشت می کردند؟و آیا میتوان براحتی تهمت باجگیری وآشوب زد؟از فرد متقی چون شما انتظار بیشتریست.

 13. طبسی می‌گه:

  اردکان همیشه سعی کرده حد و مرز خودشو گسترش بده و از شهرهای اطراف که به نفعش میشه بگیره ، همانطور که دست رو مسجد شکر در بیابانهای طبس گذاشته و از قدیم و ندیم گفتند صحرای طبس ، نگفتند صحرای اردکان.

 14. یه بهابادی می‌گه:

  من نمیدونم چرا اردکانی ها با همه مشکل دارند یکی جلوشونو بگیره تا نگفتن ایران روستایی متعلق به اردکانه.

 15. بی طرف می‌گه:

  ای هم استانیهامشکل مافقط … هستند که با تفرقه دارند حکومت می کنند نمی دانند قبر جای کوچک وبا نکیر ومنکر بیش نیست ومهمترین سوال انان حق الناس است امید راه درو داشته باشید

 16. vahid می‌گه:

  اخر یکی نیست بگو که برای چه ما باید آب بدهیم تا لذتش را مردم اردکان ببرند!!معدن پیش کش خودتان, تامین آب هم از خودتان.

 17. محب زاده می‌گه:

  باسلام،
  آیا امام جمعه محترم اردکان می دانند در مدت ۲۳ سال اهالی محترم بهاباد، چقدر نامه، التماس و ندای دادخواهی سرداده اند که ملت ما آواره شده اند؟ جمعیت دانش آموزی ما به یک سوم تقلیل پیدا کرده است ولی متاسفانه کسی به داد ما نرسیده است و ……!!!!!؟؟؟؟؟ 

 18. abi می‌گه:

  تا اردکان گردن کلفتی مثل خاتمی دارد بهاباد نمیتواند معدن را بگیرد بافق که چهل هزار نفر جمعیت دارد کسی به حرفش گوش نداد حالا بهاباد چه کار میخواد بکند

 19. بنده خدا می‌گه:

  آقای حسینی حتما حدیث حب الوطن من الایمان را شنیده ای اگر ایمان داری کمی هم برای وطنت بهاباد دل بسوزان.

 20. مرتضی می‌گه:

  فقط باید اقامون امام زمان بیان تا حق به حقدارش برسه
  حالا هم که تا اینجا اومدین برای تعجیل در فرج اقامون اللهم صل علی محمد وال محمد وعج فرجهم