جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۴۶:۱۰ قبل از ظهر

گفتگو با موسس موسسه خیریه سلامت بافق

کد خبر: 13456
تعداد بازدیدکننده: 154
تاریخ: ۱۶ دی ۱۳۹۱

لطفا خودتان را معرفی کنید؟

رضا فتاحی بافقی هستم ، در سال ۱۳۴۸ در شهرستان بافق به دنیا آمده ام . و هم اکنون با مدرک کارشناسی در پست کارشناس مسئول سنجش و ارزشیابی آموزش و پرورش شهرستان بافق مشغول به کار میباشم.

ازچه موقع فعالیت خود را با جمعیت هلال احمرشروع کردید و نحوه آشناییتان چگونه بود؟

از سال ۱۳۷۳به عضویت داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان بافق در آمدم.

و نحوه آشنایی ام برای اولین بار در دانش سرا هنگامی بود که اهداف و اصول هفتگانه هلال احمر را دیدم و به آن علاقه مند شدم و تصمیم به همکاری داوطلبانه گرفتم.

شما  به عنوان یک فرهنگی هدفتان از فعالیت با هلال احمر چه بود؟

بزرگترین هدف من خدمت رسانی به نیازمندان در چهارچوب خدمات داوطلبانه و شاد نمودن قلب همنوع خود در مواقعی که نیازمند یاریمان هستند و همچنین آشنایی دانش آموزانم از همان سنین نوجوانی با اصول و اهداف هلال احمر میباشد.

 

در جمعیت هلال احمر تاکنون چه اقداماتی را انجام داده اید؟

با همکاری هلال احمر یک موسسه خیریه تشکیل و به ثبت رسانده و توانسته ایم به تعداد ۷۰ نفر از بیماران سرطانی کمک نمائیم. تامین جهیزیه ۱۰ نوعروس یتیم ، اعزام بیش از ۱۰۰ نفر از دانش آموزان یتیم به مشهد مقدس به صورت رایگان ، تهیه ۱۰ میلیون تومان اقلام آموزشی برای ۳۶۰ یتیم تحت پوشش این موسسه ، تهیه کارت سلامت برای مدت ۲ سال به صورت درمان رایگان برای افراد بی بضاعت و ایتام با مشارکت چند نفر از پزشکان خیر شهرستان بافق ، مشارکت در طرح های متعدد واحد داوطلبان جمعبت هلال احمر بافق از دیگر فعالیتهای این موسسه خیریه میباشد.

 

ازخاطرات خود در جمعیت هلال احمر برایمان تعریف کنید؟

۸سال پیش برای زیارت کربلای معلی با اقوام و خانواده که جمعا یک اتوبوس ۴۴نفره بودیم به سوی کشور عراق حرکت کردیم ، در مرز خسروی نیروهای نظامی آمریکائی و عراقی برای بازرسی و بازدید گذرنامه زائرین مستقر بودند. یک مشکل بسیار مهمی که برای من پیش آمد ، آنها به دلایلی مانع رفتن من به عراق شدند. همسفرانم همه نگران و منتظرم بودند، خوشبختانه من کارت شناسایی هلال احمر را همراه داشتم به محض اینکه کارت را نشان دادم  مرا با احترام بسیار زیاد به سمت کربلا معلی هدایت کردند.

 

نحوه همکاری شما با هلال احمر چگونه است؟

دو دوره به عنوان بازرس هلال احمر انتخاب شدم ، اکنون بعنوان مدیر عامل موسسه خیریه سلامت که با اعضای شورای اجرایی جمعیت در بدنه هلال احمر تشکیل دادیم خدمت می کنم و عضو فعال گروه هدایت نیز هستم.

 

سخن آخر شما با هلال احمر

سخن آخر من خطاب به پرسنل و اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر چنین است: عزیزان خدا را شاکر باشید که به شما توفیق این را عطا نموده که بتوانید داوطلبانه و بدون هیچگونه چشمداشتی نسبت به همنوعان خود کمک رسانی نمائید. و در خصوص اهمیت این موضوع ، در جایی داریم که حضرت موسی پیامبر بزرگ خدا درکوه تور ا ز خداوند منان سوال می کند خدایا اگر تو بنده بودی چه می کردی خداوند متعال سه مرتبه به موسی (ع) فرمود:خدمت به خلق ، خدمت به خلق ، خدمت به خلق.

گفتگو: یزدفردا

 

۱ نظر

  1. ناشناس می‌گه:

    انشاالله خداوند به تمام کسانی که به خلق خدمت رسانی می کنند سلامتی عنایت فرماید تا هر چه بیشتر در کار خود موفق باشند