جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۲۷:۲۵ بعد از ظهر

برخی فعالیت های مجمع طلاب بافقی مقیم شهر مقدس قم در ایام نوروز

کد خبر: 18250
تعداد بازدیدکننده: 108
تاریخ: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲


۱٫ شرکت در غبار روبی حرم مطهر امامزاده عبدالله بن موسی بن جعفرعلیه السلام در تاریخ ۲۸ اسفند ۹۱
آخرین غبارروبی حرم مطهر امام زاده عبدالله علیه السلام در سال ۱۳۹۱ با حضور طلاب بافقی مقیم شهر مقدس قم و در آستانه سال جدید برگزار گردید.
در این مراسم که با هماهنگی قبلی و با حضور امام جمعه و فرماندار و چند تن از مسئولین شهرستان صورت گرفت، بعد از غبار روبی ضریح مطهر آن امامزاده عزیز، برخی از طلاب در داخل ضریح مطهر به عزاداری و روضه خوانی در کنار مضجع پاک ایشان پرداخته و با اشک و ناله خود به استقبال ایام فاطمیه و سال جدید رفتند.
  ۲٫  عیادت از حجه الاسلام و المسلمین حاج سید جواد میر غنی زاده در منزل ایشان در تاریخ ۲۸ اسفند ۹۱
در پی کسالت مجدد حجه الاسلام میرغنی زاده، طلاب بافقی مقیم قم بعد از مراسم غبار روبی حرم مطهر به منزل ایشان رفته و از وی عیادت کردند در این مراسم حجه الاسلام میرغنی زاده ضمن خیر مقدم به طلاب، در مورد اهمیت تحصیل علم و پیشرفت علمی طلاب مطالبی را بیان و اذعان داشت تا زمانی که در مراحل علمی خود به درجات بالایی نرسیده اید دست از تحصیل بر ندارید و حتی در شهرستان هم که هستید از وجود علمی همدیگر بهره برده و جلسات مباحثه علمی خود را ادامه دهید.
    ۳٫ دیدار با امام جمعه محترم شهرستان جناب حجه الاسلام و المسلمین سلیمانی در دفتر امام جمعه در تاریخ ۲۹ اسفند ۹۱
در آخرین شب از سال ۱۳۹۱ طلاب و فضلای بافقی مقیم قم با حضور در دفتر امام جمعه شهرستان ، آغاز سال جدید را به ایشان تبریک گفته و با گرامی داشت ایام فاطمیه  در مورد مسائل داخلی شهر به بحث و گفتگو پرداختند.
در این مراسم ابتدا برخی از برنامه ها و اهداف مجمع طلاب بافقی مقیم قم خدمت امام جمعه محترم ارائه شد و ایشان نیز در مورد مسائل داخلی حوزه علمیه و روحانیت مقیم بافق و همچنین مسائل متفرقه شهرستان مطالبی را با طلاب در میان گذاشتند.
    ۴٫ صدور بیانیه مجمع طلاب در تاریخ ۲ فروردین ۹۲ به مناسبت تقارن ایام نوروز با شهادت حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیها در مسجد جامع و اماکن عمومی شهر و دعوت مردم به برپایی مجالس سوگواری در ایام نوروز
     ۵٫ برگزاری مجلس عزاداری حضرت زهراء سلام الله علیها در آستانه شهادت آن حضرت و به مناسبت درگذشت پدر خانم یکی از طلاب بافقی مقیم قم در محل بیت الرقیه سلام الله علیها در تاریخ ۳ فروردین ۹۲
در این مراسم ابتدا حجه الاسلام قانعی ، حدیث شریف کساء را قرائت و به مرثیه سرایی در رسای آن بانوی بی نشان پرداخت و در ادامه حجه الاسلام دهقان نیز با اشاره به حدیث قدسی  “یا محمد  لولاک لما خلقت الافلاک و لولا علی لما خلقتک و لولا فاطمه لما خلقتکما ” به بیان فضائل و مناقب آن حضرت پرداخت.
     ۶٫ دیدار با خطیب توانا حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج سید حسین هاشمی نژاد در تاریخ ۱۰ فروردین ۹۲
در این مراسم که در محل بیت النور شهرستان بافق صورت پذیرفت حجه السلام هاشمی نژاد به مساله اخلاص در عمل و دوری از ریا و خود نمایی اشاره و همه طلاب را به خودسازی و تهذیب نفس دعوت کرد.
    ۷٫ برگزاری جلسه هم اندیشی مسائل فرهنگی شهرستان با تنی چند از طلاب مقیم بافق در تاریخ ۱۲ فروردین ۹۲
      ۸٫ هماهنگی با برخی از مساجد و حسینیه های شهرستان جهت برپایی مجلس عزاداری ایام فاطمیه و سخنرانی طلاب بافقی مقیم قم در آن مجالس
این برنامه که با استقبال گرم مردم و متولیان آن اماکن روبرو گردید برای اولین بار از طرف مجمع طلاب ارائه شد و مقرر گردید در تابستان ۹۲ نیز در مساجد و حسینیه ها و خصوصا آستان مقدس امامزاده عبدالله علیه السلام برنامه هایی با حضور طلاب بافقی مقیم قم برگزار گردد تا با برپایی غرفه ها و کرسی های متعدد از جمله غرفه مشاوره مذهبی، پاسخ به مسائل اعتقادی و شرعی و … تابستان پرباری را برای جوانان بافقی به ارمغان بیاورند.