سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۰۹:۴۸ قبل از ظهر

راه آهن بافق از جایگاه ویژه ای در کشور برخوردار است

کد خبر: 18843
تعداد بازدیدکننده: 214
تاریخ: ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۲

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، ‘محمد دهقانپور’ در نخستین جلسه شورای اداری سال جدید افزود: همچنین روزانه نزدیک به ۱۰ هزار مسافر از این محور گذر و از امکانات راه آهن استان یزد استفاده می کنند.

مدیرکل راه آهن استان یزد خاطرنشان کرد: ایستگاه راه آهن بافق به دلیل اینکه برسر چهار راه ریلی و نیز محل اتصال چهار اداره کل قرار دارد ، از جایگاه ویژه ای در کشور برخوردار است.

وی همچنین به وجود معادن غنی به خصوص معدن سنگ آهن بافق اشاره کرد و افزود: این معادن اهمیت بافق را مضاعف و جایگاه این شهرستان را در کشور ارتقا داده است.

مدیرکل راه آهن یزد تصریح کرد: در سال گذشته ، چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تن محموله سنگ آهن از معادن سنگ آهنِ زیرمجموعه شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق بارگیری شده است.

وی که پس از افتتاح دنباله راه آهن معدن چغارت در این نشست شرکت کرده بود، افزود: منطقه چغارت ، به عنوان بزرگترین نقطه شیب دار استان یزد مطرح است.

دهقانپور خاطرنشان کرد: همیشه این دغدغه وجود داشت که لکوموتیوران ها ، نتوانند محموله ها را از این محل عبور دهند و به مقصد برسانند.

وی با بیان اینکه این پروژه در مدت بسیار کوتاهی از سوی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق انجام شد، گفت: هم اکنون به لطف خدا با افتتاح این دنباله مانوری ، امنیت در مسیر مذکور حاکم شده است.

این مقام مسئول با اشاره به سهمیه بلیت مردم بافق در قطارهای مسافربری ، تصریح کرد: مردم این شهرستان برای عزیمت به مشهد مقدس ، می توانند از قطار کرمان – مشهد استفاده کنند.

مدیرکل راه آهن یزد یادآور شد: استفاده مردم بافق از قطار کرمان – مشهد، مزایا و امکانات قطار مسافربری یزد – مشهد را داراست ضمن اینکه قیمت آن حداقل ۱۰هزار تومان ارزان تر است.

فرماندار بافق هم در این نشست با قدردانی از مسئولان اداراتی که در افتتاح دنباله مانوری راه آهن معدن چغارت شرکت کردند، گفت: روسای ادارات این شهرستان به عنوان یک شخص حقیقی ، در ساعات غیراداری می توانند به فعالیت انتخاباتی بپردازند.

‘مهدی خاوری’ با بیان اینکه دور چهارم سفرهای استانی رئیس جمهور آغاز شده است ، گفت: طبق اعلام معاون برنامه ریزی استاندار یزد ، مسئولان ادارات می توانند پیشنهاداتی که بار مالی نداشته و تنها به مجوز و یا مصوبه احتیاج دارند را به طور کتبی برای ارجاع به فرمانداری بافق ارسال کنند

۲ نظر

  1. محمد رضا می‌گه:

    ما نمی دانیم قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را. اقای مدیر کل تعریف از موقعیت شاهراه ریلی کشور در بافق را می کند اما در عمل شاهد ان هستیم که روز به روز موقعیت ریلی بافق را چه عمداً و چه سهواً در بدترین شرایط قرار داده اند

  2. علي رضا س ف ك می‌گه:

    با سلام جناب آقای مدیرکل شما از سهمیه اختصاص یافته به بافق نگفتید سروصدا قطارها مال ماست سهمیه مال از ما بهترون چرا باید طبس یکقطار خصوصی برای مشهد و یک قطار برای تهران داشته باشد و یک فرودگاه ایا این چنین معادنی دارد یا اینکه …