چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۱۷:۲۵ بعد از ظهر

رشد ۱۷ درصدی بازدید مسافر نوروزی از آثار تاریخی و گردشگری بافق در دور اول سفرهای نوروزی

کد خبر: 2403
تعداد بازدیدکننده: 147
تاریخ: ۰۹ فروردین ۱۳۹۱

فرماندار بافق:

رشد ۱۷ درصدی بازدید مسافر نوروزی از آثار تاریخی و گردشگری بافق در دور اول سفرهای نوروزی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ،‌حسین ندافیان صبح امروز در بازدید از بناهای تاریخی شهرستان و دیدار با کارکنان میراث فرهنگی و گردشگری بافق اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروزی سعی شد، خدمات ارزنده‌ای را به مردم و مسافران نوروزی ارائه دهیم.

وی عنوان کرد: آثار تاریخی در واقع میراث گذشتگان برای نسل امروز است و این میراث باید به درستی حفظ و به نسل‌های بعدی نیز منتقل شود.

فرماندار بافق آثار تاریخی و باستانی هر منطقه را معرف تاریخ، تمدن، فرهنگ و پیشینه دانست و گفت: باید در حفظ این آثار به روش‌های اصولی تلاش شود.

وی افزود: قبل از سال تمهیدات زیادی را برای رفاه مردم و مسافران در دستور کار خود قرار دادیم که با کمک و همکاری سایر ارگانها توانستیم تا کنون هفت هزار نفر را در شهرستان بافق پذیرا باشیم که نسبت به سال گذشته در دور اول سفرهای نوروزی ۱۷ درصد رشد داشته است.

ندافیان تصریح کرد: هفت هزار نفر مسافران و گردشگران از آثار تاریخی و گردشگری شهرستان بافق بازدید کردند که مهمانسرای شرکت سنگ آهن و امامزاده عبدالله(ع) و خانه معلم بافق برای پذیرایی از میهمانان نهایت تلاش خود را انجام دادند .

وی خاطرنشان کرد: در زمان تعطیلات این مکان‌ها از لحاظ بهداشتی مورد بررسی قرار ‌گرفتند تا مشکلی نداشته باشند و در حد مقدور امکانات در اختیار مسافران، و زائران آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) قرار گرفت.

فرماندار بافق گفت: در مسیر راه‌های عبوری با کمک جمعیت هلال‌احمر، نیروی انتظامی و پلیس راه همه برای کمک به مسافران آماده خدمات‌رسانی بودند .

ندافیان اظهار داشت: در تعطیلات نوروز سال جاری در شهرستان بافق تاکنون کمترین تلفات و تصادفات جاده‌ای را داشت که این امر با تلاش شبانه‌روزی پلیس راه و نیروی انتظامی انجام شد و امیدواریم این روند تا پایان سال ادامه یابد.

۱ نظر

  1. مهدی بافقی می‌گه:

    آقای فرماندار: ایکاش فکری به حال جاده خاکی منتهی به تپه های ماسه بادی روستای صادق آباد میکردید. چندین سال است که این ۲ کیلومتر مسیر جاده خاکی را مبینید ولی برای آسفالت آن کاری نکردهاید.